Пациентки на клиника "Щерев" София и МЦРЗ "Д-р Щерев" Русе - 7

  • 51 220
  • 775
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 3
Август месец ми казаха, че поради отпускарският му характер, няма как да направим циогенетичното изследване - не работела лабораторията...   Септември правех изследвания.....  Октомври тярбваше да правя ново изследване /цитогенетично/ защото пробата не пораснала... Ноември пиех противозачатъчни за синхронизиране на циклите.... Декември лекарката ми заяви, че се е получило голямо разминаване в циклите с реципиентката и нямала друга с която да продължа и така ме пренасочи към друг лекар, а вече ми беше дошъл цикъла и нямало подготвена реципиентка.

# 736
  • Мнения: 593
puhesita значи има причини, не винаги могат да се напаснат веднага нещата. все пак трябва да се координират много параметри.

# 737
  • Мнения: 3
Не е съвсем така, защото никой не ми се обажда за да ми каже, че всичко се отлага, казва ми се да отида на първият ден от цикъла ми и тогава ми се казва, че няма да започнем сега. Аз изпълнителната, щом ми дойде съм заявила че ще ползвам отпуск, отивам и тепърва лекарят се сеща да ме прати при негов колега, който тепърва да търси подходящ реципиент.

# 738
  • София, Бургас
  • Мнения: 1 727
Момичета, кюртажа с каква упойка е в клиниката? Сега прочетох, че е със спинална. Вярно ли е? Аз само тази упойка не понасям и много ме боли глава след нея...

# 739
  • Мнения: 121
И аз знам, че е със спинална.
Ако не ти понася, може да говориш с анестезиологът да я сменят.
При мен той искаше да е венозна, а докторът спинална.Накрая се разбраха, че е по-подходяща втората.

А главата вероятно те боли, заради кръвно - ниско или високо.
Сестрите правят всичко възможно да се чувстваш добре, ако си с ниско кръвно, преди упойката ти вливат разтвор, който да стабилизира кръвното след нея.

# 740
  • гр. София
  • Мнения: 2 530
И двата ми кюретажа бяха с венозна упойка.

# 741
  • София, Бургас
  • Мнения: 1 727
Със сигурност ще говора, защото даже и като говорих с анестезиоложката при пункцията и тя ми обясни, че при някои хора тази упоика трудно се понася...Аз си мислех, че ще го преживея това още веднъж само при следващо секцио. Но за кюртаж определено ще настоявам за друга. От цялото раждане това беше най-ужасното нещо. Нито операцията, нито нищо друго не беше болезнено..само чистенето на упойката. Два дни бях с отрязана глава буквално...Добре, че прочетох да им кажа...

# 742
  • София, Бургас
  • Мнения: 1 727
А иначе бях питала защо ме боли и ми казаха, че е от това, че изтичала някаква течност от гръбнака, като слагат иглите, независимо колко тънки са. Мен ме боднаха няколко пъти тогава и това още повече влоши нещата...

# 743
  • Мнения: 121
Преди няколко дни ми правиха конизация и за първи път трябваше да ми слагат упойка.
Не се страхувах от самата манипулация толкова, колкото от упойката.
Не можех да си представя как нещо ми влиза в гръбнака.
Оказа се, че не е нито болезнено, нито страшно.Усещането беше като ухапване от комар.Бях много щастлива, чак исках да разцелувам анестезиологът.
След упойката пак се чувствах добре, постепенно си раздвижих краката и нищо лошо не усетих.
Ти казваш, че при теб са те боцкали няколко пъти, може това да е оказало влияние или макар и спинална, упойката да е била с друг анесетик.

Последна редакция: сб, 21 дек 2013, 20:02 от Чудо на чудесата

# 744
  • София, Бургас
  • Мнения: 1 727
Ами, по принцип трябва да е както го описваш и всичко да е наред. Познавам няколко момичета, които родиха там със спинална и всичко при тях беше наред. Просто при мен така се получи. Може и рядко да се случва, но ще рискувам само при раждане на бебе Simple Smile А иначе мен отдавна не ме е страх от всякакви процедури и съм много спокойна, но просто знам как понасям тази упойка и от сега ме заболява главата Simple Smile
А само да добавя, че венозните упойки много ги харесвам. Просто е голям ми е голям кеф всеки път колкото и откачено да звучи Simple Smile

# 745
  • Мнения: 121
Не се притеснявай, Кате!
Щом си знаеш кое как ти действа, ще насочих лекарите.
Възхищавам ти се на лекотата, с която описваш през какво си минала.
Успех! Hug

А венозната пак ли от кръста на долу действа или е пълна?

# 746
  • София, Бургас
  • Мнения: 1 727
То и да се самосъжалявам няма да ми помогне. Аз винаги съм така. Догодина борбата за второ чудо продължава и съм сигурна, че другата коледа ще сме вече с още едно съкровище в ръцете Simple Smile Явно тази година не съм слушала много Wink

# 747
  • Мнения: 121
Пожелавам ти го от сърце.
Ние се борим за първото чудо, ама много упорито се оказа. ooooh!

# 748
  • София, Бургас
  • Мнения: 1 727
Затова пък ние трябва да сме още по-упорити и ще се получи Simple Smile

# 749
  • гр. София
  • Мнения: 2 530
Венозната упойка е пълна.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт