Да преправим старите мебели с любов - тема 23

  • 97 136
  • 753
  •   1
Отговори
# 405
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Аз съм боядисвала с латекс - едни стари шпертплатови столове и една талашитена врата. Боядисах ги с качествен латекс Дулукс и беше даже за тавани Simple Smile. Боядисах ги защото ми остана и не ми се купуваше нова боя. Получи се много лесно, никаква миризма изсъхна за нула време, за всеки случай вратата я минах с лак на водна основа, защото е в баня.

Боядисвала съм и с акрилна боя за дърво, нямах подходящ остатък от латекс и затова купих. Честно казано не видях разлика и двете са с добра покривна повърхност, всъщност разликата е в цената, тази боя за дърво е по-евтина.

Последна редакция: пн, 19 авг 2013, 16:17 от Doris

# 406
  • Пловдив
  • Мнения: 29 000
Ми не, не е защото е ново, ако знаете какви титанични УСИЛИЯ положих за да спра мъжът ми и паркетаджията да направят ТОЧНО такъв лъскав паркет...... Само да бях поддала и у нас щеше да е такъв лъскав паркета. И щеше да е и по-лесно и по-евтино Simple Smile Обаче не харесвам.

Аз харесвам неща с история. Дефектите по моя паркет показват история (вкл. петно от протекъл радиатор на парното). Аз му доабвих още история, моята с петната от масло - линиите на снимката. Това си е моят паркет, аз му действам. Затова си мразя тъпия ламинат - няма история. Много съжалявам, че спалнята ми е ужасно разхвърляна и не събирам смелост да снимам 100 годишната ракла за чеиз на прабаба ми. Комбинирала съм с бял гардероб и бяла спалня от ИКЕА, раклата е контрапункт, моята история.

# 407
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Ох, с риск да ме намразите, но на мен хич не ми харесва  Embarassed
Нямам проблем Simple Smile Аз си го харесвам, мъжът ми го намира поносим. Цари идилия Simple Smile

Оф, аз знам, че всичко ново е хубаво, независимо дали е станало точно като в мечтите ни, така че съм сигурна, че го харесвате и дано е така  Peace
Но ако трябва да кажа само мнение - този под лакиран за мен би бил по-красив просто. Но е напълно личен вкус.
Ето такова например дюшеме направо ми топли душата


Този ефект мисля може да се получи с двукомпонентен реактивен лак, като марка има добри отзиви за Садолин.

# 408
  • Мнения: 7 873
Много специфичен е като покритие, но не знаех за марката - благодаря ти  Hug
Холодневната на моята баба - е дюшеме и наистина си мечтая ей така да го направя. Има и старинен лакиран бюфет и гардероби и ракла. Тази пролет трябваше уж да я изненадаме - защот отя не живее при нас, а само лете си идва по малко - но така и не успяхме.

# 409
  • Мнения: 9 243
Здравейте.
От време на време отварям темата и ви се възхищавам.
Видях страхотни паркети.
Много ми харесва омаслен паркет.
Утре ще циклим паркета в хола.
Та, моля ви кажете ми като цена колко излиза масло или лак на водна основа.
Момчето което ще цикли е казал че 22 лева струва литър лак на водна основа, ще трябват 4 литра. На мен ми се вижда много тази цена.
Ако взема масло, по-евтино ли ще излезе?
Изобщо, има ли по-евтин вариант?
Благодаря!

# 410
  • Пловдив
  • Мнения: 29 000
Колко квадрата е паркета?

# 411
  • Мнения: 7 873
Ако иде реч за цена - аз не виждам въобще допирателна за сравнение...
Иначе като виках вкъщи - в цената на кв.м влизаше всичко - циклене, лакиране, труд и материали. Но беше преди години.

# 412
  • Мнения: 9 243
Колко квадрата е паркета?

24 квадрата, но има една секция, която няма да я махаме и ще се цикли и лакира около нея, така че малко по-малко.

Ако иде реч за цена - аз не виждам въобще допирателна за сравнение...
Допирателната е в парите в портмонето ми.

# 413
  • Мнения: 7 873
Е, да де - ама маслото е много по-скъпо от лака, това казвам аз.

# 414
  • Мнения: 9 243
Сигурно.
Аз не съм ходила в магазина да гледам цени, за това питам вас.
Има ли масло или лак, които да купим ние и да лакираме сами и да са на по-добра цена?

# 415
  • Мнения: 7 873
Затова и аз ти отговарям, но конкретно не зная като разход как отива  Peace
В темата можеш да събереш много информация за това как сами да го направите - прочети назад и предните теми.
А относно секцията - в нас в едната стая не е лакирано под гардероба. Да, а ма след N години реших да разместя - и сега там има петно. Покрива се от килима, който е плътно до стената, но все пак...Имай предвид, ако ще сменяте после мебели например.

# 416
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Колко ще ви вземе за труд на квадратен метър лакиране?
То е по специфично, трябва да се прешлайфа след всяка ръка лак... С масло може да е направи сам и да се спестят парите за лакиране.  

# 417
  • Мнения: 9 243
Благодаря.
За сега няма да я местим секцията, колкото и да ми се иска, тя си е там вече 40 години, ужас.

Колко ще ви вземе за труд на квадратен метър лакиране?
То е по специфично, трябва да се прешлайфа след всяка ръка лак... С масло може да е направи сам и да се спестят парите за лакиране.  



5 лв/кв.м

На една приятелка същото момче и цикли и той и лакира, не е шлайфал след това.
А на другите стаи сами си лакираха, за това реших че ще можем и ние сами.

# 418
  • Мнения: 7 873
Колко ще ви вземе за труд на квадратен метър лакиране?
То е по специфично, трябва да се прешлайфа след всяка ръка лак... С масло може да е направи сам и да се спестят парите за лакиране.  



Не ни е шлайфано, нито на познати... Rolling Eyes

# 419
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Благодаря.
За сега няма да я местим секцията, колкото и да ми се иска, тя си е там вече 40 години, ужас.

Колко ще ви вземе за труд на квадратен метър лакиране?
То е по специфично, трябва да се прешлайфа след всяка ръка лак... С масло може да е направи сам и да се спестят парите за лакиране.  



5 лв/кв.м

На една приятелка същото момче и цикли и той и лакира, не е шлайфал след това.
А на другите стаи сами си лакираха, за това реших че ще можем и ние сами.


5 лв само за труд да лакира или включва и циклене?

Верно ли не сте чували, че е добре да се прешлайфа между ръцете лак? Дори и да не е паркет, а нещо друго пак е добре да се мине леко с фина шкурка.

http://www.youtube.com/watch?v=Nt-oKU8o_do

Общи условия

Активация на акаунт