За консервирането...или как да си приготвим зимнина! 4-та Тема

  • 99 196
  • 732
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 548
Вярвям,че ще споделиш рецептата ,защото вида на салатата е просто великолепен!!! Grinning

# 346
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Вярвям,че ще споделиш рецептата ,защото вида на салатата е просто великолепен!!! Grinning

Дадох я 1-2 страници назад. Peace

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=731608.msg26010549#msg26010549

# 347
  • Мнения: 548
Благодаря и ме извини, защото не съм чела назад! Ще докладавам за резултата!!! newsm10

# 348
  • Варна
  • Мнения: 487
момичета, да питам - какво значи да "ври с ключ"?

# 349
  • на брега на реката
  • Мнения: 141
Според мен "да ври с ключ" е когато прави мехури, ври и се обръща водата в съда. Така ги оставям да бълбукат около 10-15 минути , после ги вадя с едно специално приспособление и ги обръщам с капачката надолу. Така заварявам и лютеницата и сладката, защото докато ги напълня всичките бурканчета сместа се охлажда и няма да вакумират . Но това е защото аз приготвям в големи количества, имам условия за това.

# 350
  • Мнения: 9 164
дори и да са малки количествата, стерилизирам бурканите, защото мразя да хвърлям труда си и продукти на вятъра. и 1 буркан да е. Ако пък ги дам на младежа да се товари до София и там да хвърли, ядосването ми е в повече (майка така прави доматена манджа, дето държи да ни подари и всеки път някой буркан дава фира.

# 351
  • Мнения: 18 060
Нали синапено семе се слагаше в краставичките? По колко слагате? Може ли сух копър ...за такива като мен дето сега се сетиха  Embarassed

# 352
  • на брега на реката
  • Мнения: 141
От синапеното семе слагах за пръв път тази година и сложих по 1 чаена лъжичка. А копъра винаги сух слагам - начупвам и дебелата част на стъблото и от семенника.

# 353
  • Мнения: 9 164
синапено семе, да. Черния синап люти, да знаеш. За сух копър - не знам, но така или иначе нямаш пресен -пробвай.

# 354
  • Мнения: 8 533
По повод стерилизацията да споделя моят тазгодишен опит. Преди стерилизирахме бурканите в една тенекия с бързовар. Винаги съм гледала да има поне 4 пръста вода над капачката.

Тук във форума прочетох за стерилизирането във фурна. Тъй като фурната ми е малка, това не е удобно да приложа. Но пък го промених - наредих бурканите (с капачки на винт бяха) в голяма тенджера с капачките към дъното. Налях вода 4 пръста над капачката и така старилизирах необходимото време.

Тъй като бях в голяма чуденка дали се е получило или не - вчера отворих един от бурканите. Капачката си изпука като стерилизирана.

# 355
  • на брега на реката
  • Мнения: 141
И аз се каня да пробвам този начин, но досега не посмях. Ще опитам с царската туршия, защото не искам да я правя с аспирин, а като заваря бурканите все не е хрупкава. Ще направя един буркан и ако е вакумирал може и така да я направя.

# 356
  • Мнения: 8 533
Единственото, което срещнах като проблем е, че така обърнати не мога да ги вадя с щипката и да слагам веднага следваща партида. Необходимо е да се изчака известно време за оглаждане на бурканите и после да се вадят внимателно с ръкавица.

# 357
  • Варна
  • Мнения: 487
По повод стерилизацията да споделя моят тазгодишен опит. Преди стерилизирахме бурканите в една тенекия с бързовар. Винаги съм гледала да има поне 4 пръста вода над капачката.

Тук във форума прочетох за стерилизирането във фурна. Тъй като фурната ми е малка, това не е удобно да приложа. Но пък го промених - наредих бурканите (с капачки на винт бяха) в голяма тенджера с капачките към дъното. Налях вода 4 пръста над капачката и така старилизирах необходимото време.

Тъй като бях в голяма чуденка дали се е получило или не - вчера отворих един от бурканите. Капачката си изпука като стерилизирана.


някъде по-назад четох, че при загряването капачката се разширява и съдържанието на буркана може да излезе, а като тръгне да излиза - си прави път, зацапва гърлото, и после разваля буркана.
... нямам избор за сега, и може би ще пробвам. Ще докладвам! Wink

# 358
  • Мнения: 8 533
при мен това се случи с един буркан. после установих, че има така или иначе проблем с тази капачка
другите са ОК

# 359
  • София
  • Мнения: 1 762
Момичета, мога ли да консервирам целина? Ако да, дайте моля рецепти изпитани от вас. Искам да сложа и пукани чорбаджийски чушки. Дайте и за тях нещо изпитано. И гъби също.
Аз търся, но ми се иска от вас съвет да получа  Hug

Общи условия

Активация на акаунт