Фетална Морфология

  • 38 645
  • 99
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7
Здравейте бъдещи и настоящи мами.Правиха ми фетална морфология в 20 г.с всичко е наред с бебето,но ме притесни че акушерката много силно ми буташе и натискаше корема за да се обърне бебето.На вашия преглед натискаха ли ви силно?

# 1
  • Мнения: 2 850
Къде ти я правиха, та така те бутаха? Shocked

# 2
  • Мнения: 7
Във МЦ ФЕМИНА НА ул.Дунав 47 др.В Славкова,незнам може и да е нормално да се борави по този начин,все пак трябва да се огледа хубаво бебето.Чудя се дали съм попаднала на груба акушерка?Дали да я сменя при следващата фетална?Или е нормално така да протича прегледа? 

# 3
  • Мнения: 5 468
И на мен там ми правиха ФМ, но никой не ми е натискал корема. Бях при д-р Врагалева. И нямаше акушерка. Бебето заспа, докато го гледахме и тя ме накара да стана и да клякам и да се въртя нещо там, че да се било завъртяло, е да, ама не - нищо не стана и това беше. Според мен не трябва да ти мачка никой корема Crossing Arms

# 4
  • СОФИЯ
  • Мнения: 532
здравей ,при мен също "натискаха и бутаха" корема,не бих казала чак силно ,но това беше с цел бебето да се завърти и да може да се огледа хубаво ..

# 5
  • Мнения: 2 850
Ти май наричаш докторката акушерка Grinning Не е нормално да те мачка така, просто я смени - за Врагалева от Фемина съм чувала хубави неща, също и други като Марков, Томова, Мазнейкова.

# 6
  • Мнения: 7
ахха да акушерка я наричам Laughing определено ще я сменя,не бих се подложила отново на грубото  й натискане и ръчкане...

# 7
  • София
  • Мнения: 7 990
Понякога подбутват, за да разместят бебето и да огледат.

# 8
  • Мнения: 327
При ФМ не са ми бутали корема, но може да има професионално обяснение защо при теб се е случило. Все пак ако не се чувстваш комфортно при въпросната лекарка, по-добре я смени, спокойствието ти е едно от важните неща в този специален период.

# 9
  • Burgas,Bulgaria/Crawley, England
  • Мнения: 1 998
И на мен не са ми бутали корема  Rolling Eyes а вече имам правени 5 ФМ като броя 3-те с Борис и сега имам 2 с бебка   Peace

# 10
  • Мнения: 5 468
Аз мисля, че е време да идем и до друг МЦ. Не е само Фемина в София. Прехвалената Врагалева на мен не ми хареса. Като чувам, как мачкала пък другата кореми.... Май тук е така - пуснат слух, че някоя е супер и хукнем всичките като овци ooooh!. Яд ме е на мене си.

# 11
  • София
  • Мнения: 4 035
И аз във Фемина си правих феталните при доц. Димитрова, не са ме буталик и ръчкали. Много силно ли ти натискаше корема? Може наистина да е било наложително.

# 12
  • Мнения: 7
Силно си беше,не ме е боляло но определено не беше приятно,всичко беше с цел да се обърне бебето,до сега в ЖК никога не са ме преглеждали с натискане,бутане и ръчкане в корема,може би и за това така се възмутих от този преглед........явно не е често срещана практика това с натискането и ръчкането,като изключим това докторката беше доста изчерпателна в обясненията си.....

# 13
  • София
  • Мнения: 4 035
Двата прегледа са адски различни, може наистина да е било наложително да се обърне, за да се види и още нещо, а и щом не те е боляло предполагам няка проблем.

# 14
  • София
  • Мнения: 256
и аз мисля, че не е нормално да натиска при прегледа..не ми се е случвало. Обикновено като не е добре обърнато док. изчакват да се обърне или го оставят за другия преглед newsm78

Общи условия

Активация на акаунт