Частното образование - коментари, плюсове, минуси, разсъждения, гледни точки

  • 78 427
  • 1 308
  •   1
Отговори
# 1 305
  • Sofia
  • Мнения: 2 464
много полезна тема за човек като мен, който няма опит и непрекъснато се колебае....

# 1 306
  • Мнения: 17
много полезна тема за човек като мен, който няма опит и непрекъснато се колебае....

 Peace

И аз ще следя с интерес, в голямо колебание съм!

# 1 307
  • Мнения: 3
Здравейте! Ето това е и моята философия за доброто образование ! Поздравления ! Може би съм пропуснала,но на кое училище сте се доверили ? Поздрави !
Не знам как може да се тълкува подобно становище, освен че независимо от качествените показатели, аз с плебеи от ДУ не се мешам. Алтернатива винаги има, просто не се вижда от конете с капаци. Simple Smile
Какво да обсъждаш с човек с подобна нагласа... И в начален етап, и в следващия, и в гимназиалния ще си прати детето в ЧУ, без значение какво предлагат за съответната степен ДУ. Е ли правилна подобна гледна точка...

Не виждах смисъл да пиша в тази тема, тъй като за мен спотът е безмислен.
Тъй като обаче си цитирал мое мнение ще си позволя да ти отговоря:

Държавното образование за мен не е алтернатива по няколко причини:

1.Наясно съм, че безплатен обяд няма. Не мога да изисквам от училище и учители определен тип поведение, когато държавата им плаща, а не аз.  
2. Познавам много добре държавното образование, тъй като съм негов продукт. Не желая подобно нещо за моите деца. Нещо повече - тъй като става дума за мен и моите деца - те изобщо не са в системата на БГ образованието и живот и здраве никога няма да имат достъп до нея.
3. За мен на първо място е физическото оцеляване на децата. Частното училище от към сигурност за живота и здравето на децата е несравнимо с което и да е държавно.  

Отделно от момента, в който родих се интересувам от образованието на детето си. Посещавала съм и съм се интересувала от най-различни училища и частни и общински и изборът ми е на база информацията, която сама съм събрала, а не на база "един човек ми каза".

Държавните гимназии, които се смятат за добри са или езикови или матиматически. Децата ми говорят 3 езика. Не им нужно езиково училище. Въпреки, че и аз и мъжът ми сме завършили математически гимназии, това не е профил за децата ни.
Образованието, което се стремим да им дадем, не е ориентирано към трупане на знания и успехи по състезания и матури. Държим на образование, което ги учи да мислят, да обичат да знаят, да питат, да се интересуват... Не на последно място да ОБИЧАТ училището си.  Peace

Освен това не ползвам и държавно здавеопазване.  Mr. Green

# 1 308
  • Мнения: 1 091
И на мен ми стана интересно...

Общи условия

Активация на акаунт