Окръжна Болница - Варна - тема 6

  • 53 374
  • 773
  •   1
Отговори
# 765
  • Мнения: 72
taniahy , актуален е списъка, за дрешки най-добре камизолки и ританки, защото бодитата и гащеризончетата няма да ти кажа как ги обличат, изобщо не им закопчават копчетата, Аз стоях 5 дни и всеки ден давах дрешки за пране поне 5-6 комплекта трябва да имаш.
Козметиката и пелените (нови и неотворени) ти ги взимат, памперси, мокри кърпи и дрешки им оставяш всяка вечер да има за следващия ден. Препоръчвам да си вземеш хавлия за бебето, ако решиш да му миеш дупето на мивката като се е наакало.
Ако държиш на определена акушерка при раждането, мисля че може да ангажираш плащане за екип, говори със Славчев. По мое мнение всички акушерки са добри за раждането, проблемните а после. Израждащите екипи са много силни в окръжна, аз не съм чула някой да се е оплакал. Повече то са без избор на лекар и са много доволни.
стиляната , чаршафи не виждам какъв е проблема да си вземеш, не знам ако биха ти забранили да ползваш свои.
nevVn , при нас бяха залепили очите с лейкопласт но от този специалния, дето не скубе и не остава лепило по кожата. Даже ми обясниха какъв е точно и е не я боли. Странно как се е получило при теб.

# 766
  • Варна
  • Мнения: 483
Един малко тъп въпрос -'мокрите кърпички предполагам се оставя цялото пакетче. После връщат ли го? Как се процедира с тях? Повече от един пакет ли ще ми трябва newsm78?

# 767
  • Мнения: 6 785
Един малко тъп въпрос -'мокрите кърпички предполагам се оставя цялото пакетче. После връщат ли го? Как се процедира с тях? Повече от един пакет ли ще ми трябва newsm78?

Да, целия пакет стои в креватчето на детето  Mr. Green Идеята е като го преобуват в бокса, да има с какво да го забършат. Твоите кърпички се ползват за твоето си дете. На изписване връщат кърпички, памперси ако са останали, разбира се. Един пакет обикновено е 72 или 80 бройки. Ако стоите 3-5 дни, спокойно ще ти стигне. Ако случайно видиш, че няма, във всеки един момент някой от семейството може да ти донесе Wink

За спално бельо, можете да си носите свое. Даже го пише на информационните табла. Аз накарах мъжа ми да ми донесе възглавница и калъфка, защото исках да я ползвам и при кърмене, а тяхната беше меко казано гнусна..

# 768
  • Мнения: 1

Вярно е , че всички доктори и акушери в родилна зала са много добри. Също така е вярно и че проблемите са после в неонатологията. Никой не дава информация , ако сам не си я поискаш. Всички майки , на които децата им бяха на фототерапия преживяваха тежко облепянето на децата с лейкопласта и слагането им под лампи. Аз също въпреки, че и двете ми деца бяха на фототерапия (ревах като съдрана като виждах бебето с тези "очила" както им викат). Също така понеже режима под лампите е много строг и храненията са точно на 3 часа, но от тези лампи децата стават много сънливи и не ядат достатъчно и огладняват по бързо препоръчвамда да си изцеждате по 50 мл мляко в шише и така да храните бебето, за да сте сигурно че е яло колкото трябва. Аз правех така и за двете ми деца и при мен не са свикнали на шише , ако някой се притеснява от този факт. Като излезете от фототерапия пак ще може да ги кърмите. Или ако някой много се притеснява, че детето може да привикне към шишето и после не иска да цуцка може преди хранене да го слагате на кантара и да го мерите  (кантари има във всеки бокс) и след като решите , че детето се е нахранило да го мерите пак и тогава кантара трябва да отчете поне 30 гр. повече в теглото. Общо взето голям процент бебета минават през лампите и за това реших да напиша малко повече по този въпрос.

# 769
  • Мнения: 125
taniahy , актуален е списъка, за дрешки най-добре камизолки и ританки, защото бодитата и гащеризончетата няма да ти кажа как ги обличат, изобщо не им закопчават копчетата, Аз стоях 5 дни и всеки ден давах дрешки за пране поне 5-6 комплекта трябва да имаш.
Козметиката и пелените (нови и неотворени) ти ги взимат, памперси, мокри кърпи и дрешки им оставяш всяка вечер да има за следващия ден. Препоръчвам да си вземеш хавлия за бебето, ако решиш да му миеш дупето на мивката като се е наакало.
Ако държиш на определена акушерка при раждането, мисля че може да ангажираш плащане за екип, говори със Славчев. По мое мнение всички акушерки са добри за раждането, проблемните а после. Израждащите екипи са много силни в окръжна, аз не съм чула някой да се е оплакал. Повече то са без избор на лекар и са много доволни.
стиляната , чаршафи не виждам какъв е проблема да си вземеш, не знам ако биха ти забранили да ползваш свои.
nevVn , при нас бяха залепили очите с лейкопласт но от този специалния, дето не скубе и не остава лепило по кожата. Даже ми обясниха какъв е точно и е не я боли. Странно как се е получило при теб.
мисля че ще ми забранят,нали ги стерилизирват ли незнам и аз newsm78,добре че каза и за дрешките,че приготвих 3комплекта

# 770
  • Мнения: 125
Един малко тъп въпрос -'мокрите кърпички предполагам се оставя цялото пакетче. После връщат ли го? Как се процедира с тях? Повече от един пакет ли ще ми трябва newsm78?

Да, целия пакет стои в креватчето на детето  Mr. Green Идеята е като го преобуват в бокса, да има с какво да го забършат. Твоите кърпички се ползват за твоето си дете. На изписване връщат кърпички, памперси ако са останали, разбира се. Един пакет обикновено е 72 или 80 бройки. Ако стоите 3-5 дни, спокойно ще ти стигне. Ако случайно видиш, че няма, във всеки един момент някой от семейството може да ти донесе Wink

За спално бельо, можете да си носите свое. Даже го пише на информационните табла. Аз накарах мъжа ми да ми донесе възглавница и калъфка, защото исках да я ползвам и при кърмене, а тяхната беше меко казано гнусна..
именно за тва искам да си взема мое,че технитее кой ги знае кви са мизерни.....минали през 100 човека

# 771
  • Мнения: 72
ох, като цяло след раждането самата аз се чувствах адски мизерно, изобщо нищо не ми пречеше от тази гледна точка...
На мен пакет кърпички от белия памперс ми стигна, че и остана. Те ги мият на чешмата, рядко ползват кърпи.
Както споменах и ние минахме през лампите, голям рев беше, да си видиш бебето със залепени очи без никой да ти обясни нищо за процедурата. Оспиват се от жълтеницата, моята има много силен сукателен рефлекс, абсурд беше да я събудя да суче. цедях се и давах от шише. Единия път изцока 40мл за час и половина! толкова беше заспала, че даже от биберон едва го изгълта, но няма как. Трябва да се яде, за да мине по-бързо.
Също нощници, вземете си поне по 1 за всеки ден, аз много се потях, то и сега е така, от хормоните, освен от жегата.
Иначе 24 часа в денонощието може да идва някой да ви носи нещо или да се видите на рецепцията на етажа. Не е проблем стига да можете да стигнете до там Simple Smile
За мамите с нормално раждане, вземете си риванол и марли, може да ви потрябват ако имате външни шевове, както и крем за хемороиди Wink

# 772
# 773
  • Мнения: 11
здравейте интересува ме неосигурените родилки какво заплащат?

Общи условия

Активация на акаунт