Окръжна Болница - Варна - тема 6

  • 53 400
  • 773
  •   1
Отговори
# 735
  • Варна
  • Мнения: 483
Тъй като моето секцио вече наближи, имам няколко въпроса:
1. Все още ли разрешават вещички Ева Кю вместо клизма и кога се слагат - сутринта,вечерта или и сутринта и вечерта преди секциото?
2. За колко време ти показват бебето след като излезеш от упойката?
3. Някой пази ли ти личните вещи по време на операцията - телефон, портфейл, дамска чанта?
4. Къде точно се намира автомата за жетони за тв? Пишеше по-напред, че е в жълтата сграда на ъгъла, но аз там освен машини за кафе друго не съм виждала.
Благодаря предварително!

# 736
  • Мнения: 4
Позволяват свещички. Едната трябва да се сложи към 22 часа, а другата на сутринта към 6. Бебчо го показват за минутка, но ние се помолихме на сестрите и ни ги показаха няколко пъти по минутка. Никой не ти пази нещата, но пък и нищо не ми е изчезнало. За автомата за жетони не мога да ти помогна, помолихме една санитарка да ни донесе.

# 737
  • Мнения: 0
Тъй като моето секцио вече наближи, имам няколко въпроса:
1. Все още ли разрешават вещички Ева Кю вместо клизма и кога се слагат - сутринта,вечерта или и сутринта и вечерта преди секциото?
2. За колко време ти показват бебето след като излезеш от упойката?
3. Някой пази ли ти личните вещи по време на операцията - телефон, портфейл, дамска чанта?
4. Къде точно се намира автомата за жетони за тв? Пишеше по-напред, че е в жълтата сграда на ъгъла, но аз там освен машини за кафе друго не съм виждала.
Благодаря предварително!

Нас днес ни изписаха  след секцио за това малко инфо:
Дадоха ми една свещичка тай-като ни приеха сутринта и ме оперираха до обяд. При нас се случи непредвиден планов прием от днес за утре понеже се оказахме големи...На пети ме прегледаха казаха ми какви изследвания да пусна и какво документи да нося, да не ям и да не пия нищо след вечеря....за това се разминах с една свещичка при приема на шести....
Бебето ти го показват веднага щом почнеш да се съвземаш....по - късно се помолих да ми я донесат,че да се кърмим, но уви малката се бе нагълтала с околоплодна течност(не само мойта, но и на другите две мами раждали с мен бебчетата също) за това не ми я дадоха....не си мисли,че звучи гадно но факт добре, че малката не бе при мен, заради следните факти болки, абсурд да станеш веднага и то от високо легло, да не говорим,че евентуално може и да си на антибиотик, който преспива...
На следващия ден ми я донесоха към 10 сутринта и имах стимул и да стана от кревата въпреки болките и антибиотика...
За тв въобще и не съм си помислила просто не ми бе необходим друг шум - постоянно имаше бебче, което да се дере или някоя мама напъваше да ражда да не говорим за шума на персонала.....Имай в предвид жегата стои се на отворени врати ....
За личните вещи си взех само телефона и в калъфчето му си сложих ЛК нищо друго....санитарките ти местят багажа в стаята ,в която ще се събудиш....таткото ми носи от каквото имам нужда постоянно...
Белио не е за препоръчване Sunglasses да не убива на шевовете...аз си взех по широки шорти....

# 738
  • Варна
  • Мнения: 483
Благодаря много!
Звучи много по-болезнено отколкото си го представях  Sad и това с отворените врати също. Хич не търпя да стоя на течение. Но всичко е за добро.

# 739
  • Мнения: 0
Благодаря много!
Звучи много по-болезнено отколкото си го представях  Sad и това с отворените врати също. Хич не търпя да стоя на течение. Но всичко е за добро.

не е толкова страшно  Rolling Eyes трудните работи стават най - хубави....за вратите не знам какво да ти кажа щом скоро ще раждаш,значи че ще е страшна жега приготви си повече нощници за смяна повече лигнин ако имаш обилен цикъл,превръзки не те ти препоръчвам,е в топлото да не стане нещо на раната ти,не е малка е зависи и от лекаря....иначе Колев и Папазов ги правят секциотата...а аз имах и късмет Свраков...невероятно добър шев ми е направил....ако имаш въпроси питай   bouquet иначе успешно раждане

# 740
  • Мнения: 377
Не само Колев и Папазов правят секцио. Също и Димитрова, Георгиева, Славчев...

# 741
  • Мнения: 35
Първия път раждах в Бургас и дъщеря ми си беше при мен от самото раждане. Предния път, при раждането на сина ми, в ОБ и трите момичета в стаята си държахме бебетата при нас. Много се учудвам от тази промяна и хич не ми харесва.  Confused Не виждам коя майка ще счита, че е по-удобно да е разделена от бебето си. Rolling Eyes Как така няма да ме питат, това да не е тяхно бебе?(


Аз си вдигам ръката,аз считам така. След раждането ми беше толкова зле физически,трябваше ми време да се изправя на крака,което време получих докато мъничето беше в бокса. Общо взето можех да си я държа при мен нощем,но се чувствах изтощена и знаех,че за да съм максимално полезна, трябва да се възстановя в тези два дни след раждането. Иначе ако изрично си го поискаш,сигурно ще ти го оставят.

# 742
  • Мнения: 175
Имам един въпрос:от къде и кой ти дава тези два документа-направление за хоспитализация и карта за наблюдение на бременността/и кога ти ги дават тези неща?/

и тези чехли какъв тип трябва да са ,от тези медицинските ли?

# 743
  • Варна
  • Мнения: 25 330
Наблюдаващият АГ ти издава документите, не помня при издаване на болничния 45 дни преди раждането или в началото на 9-я. Чехлите са си чехли, каквито са ти удобни. Все пак не можеш в болница да щъкаш с обувките, с които ходиш навън. Джапанки от 2 лева примерно са идеални сега за лятото.

# 744
  • Мнения: 6 791
Имам един въпрос:от къде и кой ти дава тези два документа-направление за хоспитализация и карта за наблюдение на бременността/и кога ти ги дават тези неща?/

и тези чехли какъв тип трябва да са ,от тези медицинските ли?

И двата документа ти ги издава АГ, който ти следи бременността. Направлението за хоспитализация ми го даде заедно с 45 дневния болничен, а обменната карта, когато резултатите от последните изследвания, които се полагат по ЗК излязоха, мисля, че беше 2 седмици преди термин.
За чехли, препоръчвам джапанки, удобни са и за банята, а имай предвид и че след раждане краката отичат, да не вземеш нещо тясно.
Успех!

# 745
  • Мнения: 175
Имам един въпрос:от къде и кой ти дава тези два документа-направление за хоспитализация и карта за наблюдение на бременността/и кога ти ги дават тези неща?/

и тези чехли какъв тип трябва да са ,от тези медицинските ли?

И двата документа ти ги издава АГ, който ти следи бременността. Направлението за хоспитализация ми го даде заедно с 45 дневния болничен, а обменната карта, когато резултатите от последните изследвания, които се полагат по ЗК излязоха, мисля, че беше 2 седмици преди термин.
За чехли, препоръчвам джапанки, удобни са и за банята, а имай предвид и че след раждане краката отичат, да не вземеш нещо тясно.




Успех!


 Peace

# 746
  • Мнения: 125
някоя била ли е във вип стаите,и колко ше плаща там....не че имам пари за вип=а а заради спокойствието

# 747
  • Мнения: 11
Здравейте бъдещи мами Simple Smile
На 7 май детенцето ми се роди в окръжна болница с избор на лекар, д-р Славчв, от който съм изключително доволна, а акушерка ми беше Силвия, за съжаление не помня второто й име, но мога само позитиви да изкажа и за двамата. Раждах нормално, така исках и не съжалявам, въпреки  8-те часа Simple Smile Няма да разказвам в детайли за престоя ми там, ако някоя мама се интересува за нещо по специално може да пита.
Мога само да кажа, че съм изключително доволна, че избрах именно ОБ. Целия персонал, беше изключително внимателен и адекватен. Винаги когато ми трябваше насока или помощ за нещо, имаше кой да ми отговори. Страхотно мили бяха всички, за което съм им адски благодарна Simple Smile

# 748
  • Мнения: 0
някоя била ли е във вип стаите,и колко ше плаща там....не че имам пари за вип=а а заради спокойствието
и вип да си не мисля, че ще имаш спокойствие.....зарад топлината вратите са постоянно отворени хем ме рязаха уж по хладното....да не говорим,че има викове на раждащи ....

# 749
  • Мнения: 125
някоя била ли е във вип стаите,и колко ше плаща там....не че имам пари за вип=а а заради спокойствието
и вип да си не мисля, че ще имаш спокойствие.....зарад топлината вратите са постоянно отворени хем ме рязаха уж по хладното....да не говорим,че има викове на раждащи ....
уффффф,именно заради това питам,и накрая кво излиза и вип-а пак е лудница ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт