Слънце , пясък , море ФЕВРУАРчето памперс на плажа пече !

  • 27 554
  • 738
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 69
много се разписах ли dentmed   Laughing Даваш и домат? Аз като питах докторката ни какво мога да давам тя каза - картоф, морков, пиперка/чушка, тиквичка. И аз това и правя само. Ако знам че може домати, краставици пасирани примерно (една салата да и забъркам  Joy) И грах има и още колко неща мога да и дам, вместо тоя пащърнак дето не съм го чувала даже Simple Smile Ще взема да питам пак докторката преди да са свършили пресните плодове и зеленчуци. А плодовете и кашата по кое време на деня даваш/давате? Аз плод още не съм и давала.

# 31
  • Мнения: 455
Аз също гледам да приготвям домашни пюрета.Любимото ни тиквичка и морков.
Давала съм и купени предимно на Бебевита и Ганчев.Днес реших да захраня с пюре на Слънчо-спанак и ориз,понеже в момента няма спанак.Ами да ви кажа,няма такава гадост! Sick
Отвратително изглежда,едно гъсто,като кал.Ами хвърлих го,по точно кучето го хапна,той си е прасенце.Кашите са толкова хубави,а се излагат с тези пюрета.
На същата марка взех грах и броколи и те са гадни.
dentmed ,как приготвяш граха?Аз досега не съм правила,притеснявам се от люспата на граха,дали се маха лесно.Грах дадох купешко пюре,но не го хареса особено.
От пресните плодове дадох банан,вчера хапна половин и много го хареса.Отначало му дадох едно парченце в ръката да го смуче,ама нещо се ядоса,че не може да го хапне.Намачках го с вилица и му го дадох. Simple Smile
Миналата седмица дадох една лъжичка пъпеш,но не го хареса.

Леда,успех с покупката на количката!Снаха ти ще остане доволна,гарантирам!
Тази продавачка заслужава да я направите на луда.
Аз съм много недоволна от тези в Хиполенд.Миналата седмица отидохме да гледаме столчета за хранене.Гледахме,оглеждахме,ами никой не благоволи да дойде.Трябва да ги търсиш и викаш да дойдат при теб.

# 32
  • София !
  • Мнения: 1 240
Хелоул включвам се на бързо  Hug

Бяхме на едно село на събор , и там музика яка , и ние точно до колоните , Габи няма 6/5 заспа си като първия пич  Joy. Готова е за дискотека  Mr. Green , бъзикам се с ММ , викам айде другата седмица отиваме , виж детето няма проблем  Crazy .
Утре сме на концерт , ама няма да я водя ще остане при баба си , че и аз съм човек искам малко да се позабавлявам  Rolling Eyes

И да се ''похваля'' , и ние сме в отбора на падащите  Confused . Габи падна от дивана  Cry , и аз и ММ бяхме там , той нещо ми каза , аз се изнервих и заспорихме , и хоп поглеждам към дивана и я виждам как се изтъркаля и пада ама за секудни , нищо не можех да направя . Падна си на ръчичката , ама не е плакала много , гледах я , видимо и няма нищо ( да не чуе дявол пу - пу ) . Та така .... абе то няма как да минем без инциденти ама още са много малки душички  Confused .

# 33
  • Мнения: 388
Никита, аз давам доста голямо разнообразие от пюренца. Купувам ги, за да мога да му давам най-различни. Доста добре си похапва. Твоята педи защо е решила, че трябва да даваш само 3-4 зеленчука  newsm78?! Това за пръв път го чувам. Нали за това се казва захранване - да въвеждаш постепенно всеки зеленчук с по 1-2 лъжички и да наблюдаваш дали ще има реакция. Аз съм давала и карфиол, броколи, грах, домат, целина ...... доста зеленчуци и се понасят доста добре. От никой няма реакция.
А за Слънчо - не съм взимала спанак с ориз, ама ми звучи доста гадно  Laughing. Пробвала съм Славянски гювеч и чисто броколи и Калоян много ги хареса. Честно казано подбирам пюретата в такива комбинации, които ми се струват добри и които мисля, че и аз бих яла.
Спанак има на Милупа, но е в комбинация с картоф. Калоян много го хареса  Peace. На мен ми се стори ужасен, ама той си го яде  Laughing.
Най-често купувам на Бебивита, Хип (не всичките ги харесваме, но имаме някои фаворити), Гербер (тези май всичките ги хареса), Слънчо (тези двата, които писах по-горе). Останалите марки не сме пробвали. Ааа май съм взимала и на Ганчев някакви, но не сме много редовни там, въпреки че ги хареса. Трябва да проверя кои бяха.
Керина - абсолютно съм съгласна с мнението ти за обслужването в Хиполенд. Скоро се разправях с тях, тъй като правих рекламация на електрическата ми помпа. Стигнах до писане на жалби в централата им, след като трябваше да си говоря със сервиза им лично аз  #2gunfire. След като сама си реших проблема след телефонни разговори, успях да ги убедя, че не мога да чакам за ремонт 3-4 дни. Издействах си още на другият ден да ми дадат нова помпа. Като отидох да си я взимам ми изкоментираха - "Видяхте ли колко бързо реагирахме?". Все едно те са свършили неща  Crossing Arms! Не ми се разправяше да и обяснявам на тази, че всичко аз си издействах. Но освен, че не им се работи са и нахални. Просто всичко трябва сам да си вършиш, ако искаш да ти обърнат внимание.

Последна редакция: сб, 17 авг 2013, 23:16 от Vili_R

# 34
  • Мнения: 338
Здравейте,сладури!
Днес цял ден ми се спеше,ама нещо се разсъних тъкмо като стана време за лягане и викам чакай да погледна каво става във форума  Grinning
Ние живеем до един ресторант и се носи много яка музичка,май има сватба...чак ми се дотанцува , И направо ми се ще да ида да видя как върви купона  Laughing   bigdance2 пък ако има нужда и аз да се включвам newsm57 ...ееех,размечтах се.Може би,защото едни приятели без деца са си в града и като ги гледам как леко си живеят и как си планират къде ще ходят на екскурзия  на мен ми се прииска онова безгрижие....
Бъни,много ме зарадва поста ти Laughing Ми вие наистина сте за диско с такова бебе,дето спи до тонколоната Simple Smile)))Да си изкарате много весело на концерта! Party
За падането-честито ви сефте!Еми сега поне няма да я мислиш толкова-ще падне ли,няма ли Simple Smile.И ние паднахме преди време и доста си порева детето,че се плъоцна по нос newsm45 ,че беше и сънена...въобще голяма драма,ама  преживя го Simple Smile)))Днеска пак щеше да се търкулне,ама я хванах на ръба  bowuu Hands Clap

Сега сЕрИоЗнО-за петната -Вили ,Леда,на нас за пръв път ни избиват и затова се бях ошашкала.Минаха ни,2 дена имахме,но вече не се появяват.При нас не беше само при кърменето,ами си седяха по-бледи през целия ден...К'о беше туй нещо newsm78 не разбрах...

Леда,и аз много се дразня на зеления цвят на памперсите,или пък въобще,че се виждат,на моята дуда вечно и слагам разни гащи под полите,да го крият.Имам съвсем леки бели памучни къси и така по-ми харесва Peace

Пък за захранването..какво да ви кажа,едно време за баткото четох,четох book book book  ,водех си дневник и стриктно спазвах всичко! bowuu.Сега я давам повече на интуиция....Наблюдавам си детето и ако нещо и харесва-давам й,Гледам все пак да спазвам някакъв ред и да не прекалявам разбира се.И ние смучим от много време разни плодчета,а сега свекърва ми и прави и по малко гроздов сок.И наистина,както и tanya_ki казва,нека поемат и малко витамин Ц децата,защо да не използваме сезона,всичко е прясно,свежо и в изобилие!Пък са вече и на по 6 месеца бебоците,не са сукалчета новородени!Едно време нашите баби и дядовци да не би да са имали списък с храните за захранване...Представете си-момата копае нивата и си дума Simple Smile"сега на обяд ще взема да дам 2лъжички пъщърнак "(от Niki',че ми стана смешно,и аз като теб не го бях чувала това,дорде не почнахме захранването Joy)....Не,разбира се,давали са им да гризкат коматче хляб,щом са можели да си го докопат...кеф ти глутен...кеф ти каквото има на масата Simple SmileТака си мисля аз,пък знам ли,ако изскочи някой старобългарски наръчник за захранване да ме прощавате  hahaha

Цитат
"Видяхте ли колко бързо реагирахме?". Все едно те са свършили неща  Crossing Arms! Не ми се разправяше да и обяснявам на тази, че всичко аз си издействах. Но освен, че не им се работи са и нахални. Просто всичко трябва сам да си вършиш, ако искаш да ти обърнат внимание.
Оф,колко са зле!И все пак,браво,че си оправна,Вили ,сама си се справила с тез кокошки....аз хич няма да се сетя да искам нова помпа...ще си чакам или ще търся друга,въобще не съм свикнала да си отстоявам правата като купувач и много ме е яд понякога.
И аз се дразня като трябва да търся продавачките из магазина...и на главата да ти висят не е приятно,но пък иначе трябва да им се моля да си свършат работата... Тука имаме един супер,ей,аз с малката на ръце и обикалям ли обикалям да търся,държайки пазарска чанта  doh#Crazy...Българско обслужване "на ниво"!За промоции да ти кажат и дума да не става! #2gunfire

dentmed, и ние много се носим на ръце...моето "перце" не ще и в количката да седи...Период е,ще отмине,ама ще ни ОкАпЯт ръцете cry

Ники' за хранене докато я разхождаш из стаята досега не бях чувала Joy Много изморително,бе ,мила!Туй хубаво столче да не ви остане само за украса!Дано не!Новите пюрета давам по 3-4 лъжички отначало,после старото...Включвай плодове,използвай сезона!Аз почнах захранването на баткото с Гербер-морков,много му беше харесало!

Поллин,хубаво моренце да си направите!

...музичката от ресторанта понамаля...ееех и тази вечер няма да се включа Simple Smile))Поне да ходя да се наспя...Айде,целувки! newsm51

# 35
  • Мнения: 78
А добро утро и от мен!

Пумпалчеее, що не отиде на сватбата? В 2:20 всички ще са толкова пияни, че ако си сложиш една бяла рокля, не само че няма да разберат, че не си канена, ами може да минеш и за булката  Joy А за безгрижието - аз си мисля, че е въпрос на организация (не съм ли оптимист  hahaha) - имаме приятели, които си водят и бебето с тях на сърф, с кемпери и т.н. И ние сме на тая вълна с ММ, но като видяхме колко струва един кемпер и направо ни се изправи косата...  smile3511 Ако някой знае сайтове от чужбина, да потърсим и там - да помага   bouquet

Бъни, честито падане! Все да са такива леки паданията, че както казвам все и аз - без тях няма да минеме. Ние паднахме отдавна и както се движи на заден из леглото все се притеснявам кога ще ни се случи отново, но се успокоявам, че с този метод на движение, поне ще падне по дупе  newsm32

Вили, само така! Трябва да си отстояваме правата-  а в БГ първо че никой не го прави, второ, че никой не ги знае... Не можете да си представите в какво неведение тънат всички - например знаете ли, че тези магазини, които рекламират, че до 30 дни можеш да размислиш и да върнеш продукта (като Икеа например) не, че те са много читави - ами то има такъв закон според който до 30 дни можеш да върнеш всичко нехранително... и са длъжни да ти върнат паричките... Да не говориме за правата спрямо работодатели колко са боси всички и си мислят, че всичко може да направи работодателя, а нашия кодекс на труда е тотално на страната на работника... Изобщооо  bash

За зеления цвят на памперсите - в краен случай ще си пробвам и беличките и ако ми хареса - пак минаваме на тях. Ама да му се не види, тия са доста по-леки и разтегливи и си мисля, че ще са й по-удобни при движение... И при красота и удобство за детето, май трябва да избера удобството  newsm78

Бъни, блазе ви за спящата Габи на дискотека! Това се казва разбрано дете пу пу пу.... Нашата Биляна пък си смени сама режима - от седмица насам иска да си ляга рано, към 8:00-9:00 почва да търка очички и сутринта в 7:30-8:30 е кукуряк! Това е ужасно за мен, защото аз лягам късно ставам късно... Досега беше ляга към 23ч и ставаме към 10-11ч и беше с режима на мама, ама сега е с режима на тати, а тати отива на работа и мама остава да търка очи цял ден и да гледа като зомби...  smile3507

Момичета, не помня коя ми беше писала, че в Джъмбо има огледалца за количка. Да знаете, че няма. Има огледалца за кола - едно такова правоъгълно, което го лепиш за сенника и виждаш на задната седалка детето, когато то е обърнато в посока на движението. Но такова огледалце, което да сложа на количката, така че да я виждам какво прави докато я бутам, няма... Мисля си, че както да поставката за телефон, която си намерих, трябва да се ползват неща за колело - и огледалце и холдър за чаша, които да могат да се поставят на дръжката на количката... като го взема, ще снимам и ще покажа, щото не съм сигурна, че ме разбирате какво имам предвид. Rolling Eyes

Отиваме на разходка, че позакъсняхме нещо...  Hug

# 36
  • Мнения: X
много се разписах ли dentmed   Laughing Даваш и домат? Аз като питах докторката ни какво мога да давам тя каза - картоф, морков, пиперка/чушка, тиквичка. И аз това и правя само. Ако знам че може домати, краставици пасирани примерно (една салата да и забъркам  Joy) И грах има и още колко неща мога да и дам, вместо тоя пащърнак дето не съм го чувала даже Simple Smile Ще взема да питам пак докторката преди да са свършили пресните плодове и зеленчуци. А плодовете и кашата по кое време на деня даваш/давате? Аз плод още не съм и давала.
Аз плодове давам в 9:30 като междинно хранене, а каша с плодове към 18:30, въпреки че моят педи искаше в 15:00 да и ги давам. Кашата я засища и към 22 имаме едно мляко и после спим...

# 37
  • Мнения: 2
Ники нашата доки каза да й давам абсолютно всякакъв зеленчук. Вика каквото се сетиш без син домат и кромид защото са по тежки. Аз съм й давала карфиол броколи грах домат картоф моркоф и т.н сега мисля да включа зеленбоб и зелка. За граха като ги сваря зърната ги стискам в единия край и тя люспата ми остава между рръстите а вътрешността в чинийката й и после прибавям и другите продукти и пасирам. На домата му махам кожата и семките преди да го сваря.
За плодовите пюрета те са между храненията за да увеличат интервала между две хранения и яз й давам по половин бурканче и тя увеличава интервала с 1 - 1.30. Например в 9:00 цока в 11:00 половин буркан плодово пюре и към 1 - 1;30 следващо цокане или зеленчуково.

# 38
  • Мнения: X
[quote author=dentmed link=topic=733339.msg25935510#msg25935510 date=
За плодовите пюрета те са между храненията за да увеличат интервала между две хранения и яз й давам по половин бурканче и тя увеличава интервала с 1 - 1.30. Например в 9:00 цока в 11:00 половин буркан плодово пюре и към 1 - 1;30 следващо цокане или зеленчуково.


[/quote]
Завиждам ти... Нашата не иска и да чуе да увеличи интервала. Има си принципи детето

# 39
  • Мнения: 388
Бъни, добре дошли в отбора на падащите  Laughing! Радвам се, че сте се разминали леко и дано да нямате сериозни падания от тук нататък. За съжаление, колкото и да ги пазим дребосъците, все ще намерят начин да паднат. А и все пак не отглеждаме цветя в саксии, ще падат, ще стават. Така се расте Wink.
Ама Габи наистина голям образ  hahaha. Момичето е готово за концерт хихихи. Дано да не разбере къде ще ходите довечера, че да не ви се разсърди  Mr. Green. Ще бъде май нощна птица!
Пумпалче, абе чак такива петна какви описваш .... май сме нямали  newsm78. На Калоян му излизат, ама за няколко часа си минават. Е, щом са минали без някаква по-сериозна намеса, значи не е било сериозно положението. Дано да нямате повече такива случки  Peace!
А за отстояването на правата - това ми е болна тема! Аз пък съм от тези, които постоянно си ги отстоявам и много се дразня, когато ме правят на глупачка. Не го правя, за да се заяждам, а за науча тези търговци, че не може да се държат по този начин и че и ние си имаме права. Доста често сезирам по-висше стоящи инстанции и не се колебая, ако трябва да се обърна към Комисия за защита на потребителя  Naughty. А в конкретният случай - от какъв зор ще ми казват, че ще чакам 3 дни за ремонт  #Cussing out?! Аз да не съм си платила 170 лв за помпа, която поради тяхна вина не работи и като нищо да ми докарат мастит .... не са познали. Иначе давали оборотни детски колички, ама нямали практика да дават нови помпи  Crossing Arms! Така ли?! Ела да ме видиш като се наежа каква ставам  newsm61! Само им казах, че не съм съгласна с тези условия, врътнах се и излязах. И от там ги почнах. Тъй като беше края на деня и не успях да действам бързо, така че още същият ден да си имам нова помпа, но за другият път стана. В същото време натресох една вътрешна проверка на персонала на магазина и им дадох няколко препоръки как трябва да се държат като предлагат такива стоки.
Честно казано, мисля си, че за да живеем в нормална държава, в която да се спазват някакви правила и да има подобаващо отношение, просто не трябва да си мълчим. Трябва да взимаме дейно участие в изграждането на взаимоотношенията - не само между търговци и потребители, но и между държавата и нейните граждани. Поради тази причина, винаги сигнализирам, щом нещо не ми харесва. Не ми пука дали става въпрос за НАП, НОИ, други държ.институции, или просто търговци - сядам и отделям от времето си да напиша жалба, или да открия към кой да подам сигнал. Вярвам, че рано или късно все повече хора ще започнат да го правят и ще успеем да превъзпитаме всички  Peace.
Хайде надух ви главите с моята болна тема! Стига ви толкова! хихихи

# 40
  • Мнения: 2
За плодовите пюрега искам още да кажа че на ден увеличавам два пъти интервала тоест на ден изяжда по едно бурканче
Бъни браво на твоята габи че заспива така на шум защото моята е такава клюкарка че малко да се тропне и вдига глава да види кой е и какво прави. А за падането слава бого леко сте минали
За петна иккам да кажа че ние веднъж станахме целите на петна дори и отгоре на главичката беше ужас и сериозно докторката у беше страх да не направи още по тежка алергична реакция и й би урбазон и после продължихме някалко дни лечение с калциев глюконат джинджира алба и едни хомеопатични които не ги помня. Честно казано голям ужас преживях. Иначе сега при обриви и такива подобни я мажа с фенистил и ако не действа има едно еуком (то е много ефикасно веднага изчиства но ако решиш да го опиташ нека бъде малко и само веднъж понеже съдържакортикостероиди) моята Ивана с това като се е налагало да я мажа от едно намазване нямаше и следа. А фенестира е безобиден и два пъти на ден може да се маже и също е ефикасен.

# 41
  • Мнения: 69
Здравейте, ще послушам вас, че нашата докторка явно хич в няма. Днес намерих в кауфланд био тиквички и био домати. Домата, казваш го белиш и после го вариш така ли? Утре ще и взема пак морков на гербер. А през колко дена въвеждате нов зеленчук? Тиквичката я давах 5 дена преди да прибавя и морков. Утре и е 3-ти ден с моркова, да чакам ли пак 5 дена за нещо ново?

За яденето на пюрето обикаляйки стаята - наистина е сложна работа, но някой път дава да седна след 7-8 лъжички, но днес пак цялото ядене прави и обикаляйки. Заболя ме ръката да я държа, а на нея и посиняха краката, защото я държа под дупето и ги натискам явно, но 3-4 пъти се пробвах да седна и не дава. Почва да реве и да плюе пюре навсякъде. Спеше и се, на това го отдавам днес. Веднага заспа след пюрето. Тъй че или обикалям или ядем мляко и спираме пюретата. В началото си седеше спокойно в шезлонга и си ядеше без проблем, а сега от няколко дена какво и става не знам. С млякото не е така.

За спането на шум и ние го правим. Сестра ми пее в една кръчма и ходихме там на рождения и ден. И ние до колоните си спахме. Едва я нахраних полу спяща, защото не можах да я събудя. Не мръдна цяла нощ (тоест 2-3 часа, след което реших да си тръгваме. Не че нямаше да спи, не се е събуждала но ме притесняваше силния шум да не и увреди ушите (все пак е малка още и не е свикнала на толкова силен шум). Не се събуди и в таксито, нито по пътя, чак на другия ден сутринта Simple Smile
Айде стига писах, че да не стане пак много Simple Smile

# 42
  • Мнения: X
Nikita аз имам същия проблем с даването на кашите. Почнахме от миналата седмица в нячалото всичко беше супер. Ама от три дни ме прави на луда с тази каша. Надявам се, че зящото ММ е почивка и тя се радва на тати утре ще видим

# 43
  • Мнения: 37
Здравейте, и ние сме февруарче ( 26.02) От утре живот и здраве започваме да се захранваме с оризова каша. Щяхме да започнем по-рано, но близо месец бяхме болни и слава богу вече сме добре. Изчетох много материали и статии за захранването и честно казано съм доста объркана вече. Навсякъде пише различни неща, затова ще се водя по моята педиатърка. С нея поне за всичко до момента сме на едно мнение. Сокове мисля да давам след 7-ми месец, за жълтъка, тя ме съветва да е след поне 10-ти месец , а виждам, че някои вече дават. Хубава вечер !

# 44
  • Мнения: X
Добре дошла, моят педи за желтъка каза от осми месец, а от седми попара, т,е ще въвеждаме глутен, сиренв и масло

Общи условия

Активация на акаунт