Слънце , пясък , море ФЕВРУАРчето памперс на плажа пече !

  • 27 577
  • 738
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 3 506
Христо има паспорт, но преди месеци му го извадихме, та за адресната регистрация не помня със сигурност. Ние така или иначе първо минахме през общината да си вземем акта за раждане и не помня попълвахме ли бланка за адресна регистрация, както беше предните пъти като вадихме паспорти. След това си е съвсем така, както си чела - мама, татко и аз, дружно в РПУ-то  Crazy Плаща се таксата. После на гишето даваш акта за раждане (може би и копие искаха) и квитанцията за платена такса. Разпечатват ти една бланка с много информация, на която трябва с лястовичка да отметнеш, че е вярна или да я поправиш. После снимат бебето (за целта трябва да е будно) и ви казват кога ще е готов паспорта. Ако на таткото му е абсолютно невъзможно, мисля, че става с нотариално заверено пълномощно, но не знам подробности - ние с мъж ми решихме, че ще му е по-лесно да дойде с нас, отколкото да се разправя с пълномощни. Хубавото е, че са им удължили работното време на паспортните служби, за общината обаче не съм сигурна.

За къпането, Христо го къпя вече всеки ден, инцидентно се случва да пропуснем, ако окъснеем някъде. Препарат обаче слагам може би веднъж седмично, някой път и по-рядко сигурно. Ползвам и аз Мустела, че имам рекламни мостри, не съм избирала още какво да купувам. За сметка на това смело играем във водата и по-дълго време - често 25-30 минути в зависимост от настроението му. Бодитата пера всеки ден (то и рядко се случва да имам повод да се замисля дали е за пране  Mr. Green), връхните дрехи - когато се замърсят (обикновено на 3-4 обличания).

# 61
  • Мнения: 69
Здравейте мами, ние днес имаме месечинка и ставаме на половин годинка  newsm59 ura Почерпете се за Тедито Simple Smile



Освен това днес най сетне ядохме на столчето. За първи път не рева, не се сърпа, не искаше да я нося и да обикаляме из стаята. Седеше на столчето и отваряше уста. От време на време като се забавя хващаше лъжицата да яде сама  Laughing Много съм доволна и горда newsm44 Казах и че вече е голяма, на половин годинка и не трябва да плаче и те все едно ме разбра и толкова послушно си изяде пюрето Simple Smile Дано вече всеки ден е така или поне по честичко Simple Smile

Иначе снощи се сдобихме с домашни домати, тиквички и патладжан. Днес и дадох за първи път домат. Сложих го към картоф с тиквичка. Мислех да е само картоф, че да не стане много буламач, ама получи се, а и щом си го изяде всичкото + 3-4 лъжички чист морков значи добре е било. Последните 2-3 дена не добавям АМ към пюрето, защото от тиквичките става по рядко, а ако сложа и АМ ще трябва да го пие вместо да го яде. Масло не сложих, защото не чух мнение за това от вас, а аз се колебая. Не искам да и слагам ако е заради вкуса, но ако наистина е заради витамин Д колко ли има в маслото и толкова ли е нужно, че да и го давам от рано? А да ви питам патладжан давал ли е някой? Той май горчи. Дадоха ми го и се чудя, но не вярвам да го яде. Търся си червени домашни ябълки сега за първото ни плодово пюре Simple Smile

За къпането - аз я къпя всеки ден (с много редки изключения). Ползвам шампоана на Бочко при всяко къпане. Да не би да не трябва и да се обрине заради мен детето? Мустелата не я харесва Тедито. 2 пъти сме купували мустела - за слънце и за суха кожа. И от двете се обрина. Обрива мина с Бочко. Отразява и се много добре, за това всичко ни е на бочко - крема за подсичане, шампоана, слънце защитния крем, сапуна, мокрите кърпички, млякото за след къпане (от него и минаха червените петна и сухата кожа по тялото заради които щях да я водя на лекар). Хем българско, хем по евтино от мустела, хем качествено.Много съм доволна от него. Докторката като я питах до кога да я къпим всеки ден каза до 1 годинка, също и за мазането с зехтин, но я мазах само докато беше студено - първите 2-3 месеца. После взех мляко. Аз за това я къпя спокойно всеки ден. Ама явно че не трябва.  Ще видя и другите какво мислите по темата.

# 62
  • Мнения: X
Патладжана се дава късно.
Той е много тежък за бъбреците. А за шампоана аз ползвам бочко веднъж седмично

# 63
  • Мнения: 78
Мдаа, и аз знам, че патладжана и гъбите са тежки храни и се дават късно.

Ники, честита половин годинка! Да ти расте Тедито здрава, щастлива и спокойна!

Ние също сме с Бочко за подсичане - на всяка смяна на памперса слагам. Но започнахме с Мустела в началото, добре й понесе и затова си се къпеме с Мустела. Май ще почна и аз да слагам шампоан за тяло и коса само два пъти седмично... когато й сменям пижамката... През останалото време ще мия само дупето с Мустелата и така... За къпането иначе и ние сме всеки ден, освен ако нещо не заспи дълбоко докато се натуткаме да я къпем. Къпането при нас е голяма игра - също по 20тина минути - пляска във водата, играе си с играчки, пее... голямо представление е. newsm37

За паспорта - явно ще трябва да се измъкне ММ от работа... И още една приятелка ми каза, че с двамата родители се ходи, така че явно няма измъкване от това условие.

Мария, ако сте попълвали за адресна регистрация, трябва да сте платили и такса и да са ви издали документ за адресна регистрация, с който да сте подавали документите за паспорта... не е просто да попълниш бланката...

Дентамед, при нас кивитата пак свършиха работа. Вчера специално си купих и одумках 3 броя, тя сука два пъти след това и днес сутринта лещата беше победена и памперса пълен  newsm44 При вас подейства ли кивито?


# 64
  • Мнения: 3 506
Леда, ми не помня да ти кажа. Ние плащахме и в общината - за някакъв документ, който трябва за взимане на еднократната помощ, може и за адресна регистрация да сме платили... Няма как в момента да проверя да ти кажа със сигурност, но по-скоро не сме се занимавали с адресна регистрация.. Също се сетих, че бях взела и акта за граждански брак в РПУ-то, но дали го гледаха - и това не помня.

Като стана дума, някой помни ли какви документи се подават за взимането на въпросната еднократна помощ? Аз така и не съм подала още, дано не съм изпуснала някакъв срок. Акт за раждане + въпросния документ от общината за родените деца предполагам със сигурност. Нещо друго?

# 65
  • Мнения: 388
Никита, да ти е жива и здрава малката буба   ura!
За къпането и препаратите - ние се къпем почти всяка вечер. Пропускаме само когато е много кисел, или сме излизали и сме закъсняли. При всяко къпане използваме шампоан, но след банята вече не мажа с млека, олио или т.н. Използвам само крем за подсичане, като го слагам в много малко количество. Не знам, но колкото и да е качествена и скъпа козметиката все си е химия и смятам, че без нея ще ни е по-добре. Не искам да го плескам с хиляди мазила. То ако хванеш която и да е козметична серия и решиш да използваш всичко за бебето, ми то са всевъзможни тоници, кремове за преди, след по време на къпане ..... и за какво е всичко това?! На тази нежна бебешка кожа .... ми се струва прекалено. За мен е достатъчно да го къпя с шампоан и да използваме кремче за дупето и до там. А и през деня като се наака го мия с шампоан и до там се приключва. За щастие нямаме обриви и зачервено.
За прането на дрешките - всички бодита ги перем след едно обличане, тъй като ги омазваме  Laughing. Вечер като го изкъпем го обличам с боди, спи с него и на другият ден е с него. На вечерта го сменям. За връхните дрешки - спрях да ги пера след всяко обличане, освен ако не са изцапани. И ние след 3-4 обличания ги перем  Peace.
Мария - за еднократната помощ ще ти е необходима и бележка от педито, че сте минали всички ваксини  Peace. С нея и документите, които и ти си изброила подаваш в социалните.
Оф да ви се оплача - днес Калоян е ужасен  ooooh!. Не ще да спи сам, иска да го разнасям, направо останах без сили. Не спря да реве! От 2 часа се мъча да се приспим, но не ще да стои в кошарата и накрая го оставих да се нареве едно хубаво, после го накърмих и заспа на спалнята както го кърмих  Confused.

# 66
  • София !
  • Мнения: 1 240
Здравейте  Hug

За къпането - Както не веднъж съм казвала Габи е с много нежна кожа и много внимаваме с нея . Вече я къпем през ден/два , иначе дупето всяка вечер го мием ! Също ползваме шампоана за коса и тяло на Бочко ( лилавия ) , много добре и се отразява ( пу - пу ) .
А иначе Леда , правилно са ти казали ! Нашата лекарка също ме посъветва ако все ден къпя Габи , не всеки път да ползвам сапун или шампоан  . Защото изсушавало кожата и не  било хубаво , особено за по проблемните кожи !
Иначе при нас също банята е голям купон , пляска , смее се , вика , супер и е !!

Крем за подсичане - Ползваме судокрема , много съм доволна от него  bowuu !!

Вили , и на нас ни е кофти ден  Confused . Даже последната седмица е кофти постоянно  ooooh!, със спането стана ужас , не иска да спи , върти се , докато заспи и след 10мин. става  ooooh! . А така хубаво си спеше от 14:30 до 17:00/18:00  Crazy .
От делно че не иска да яде  ooooh!  . Сутринта е яла общо 60мл. на два пъти ги яде , после към обяд около 50мл. + няколко лъжички пюре , и то с 300та зора  ooooh! . И не се сеща за ядене изобщо , ако не я прикоткам аз никаква я няма ...... Викам щом е така няма да ти давам до вечерта да видим ще се сетиш ли .. е да ама ми стана жал , викам тя вярно че ако е гладна ще заплаче и ще се разбере ама все пак .. нека опитам ! Давам и каша , и хапна няколко лъжички и пак плюе , стиска устата , плаче  ooooh! . И не знам вече .... зъби ли са какво са , ама аз се притеснявам , от няколко дни е все така !!!

Последна редакция: вт, 20 авг 2013, 18:32 от bunny : )

# 67
  • Мнения: 69
Леда. Вили, благодаря ви за пожеланията Simple Smile

За прането - Правя по същия начин като Вили. Къпя, обличам чисто боди или гащеризонче (май така се водят - с къси крачоли и къси ръкавки), спи с него и на другия ден е с него. На следващата вечер за пране, къпим и слагаме чисто. Една рокличка имаме само за сега но предимно за на вън я слагам. Но и с нея по същия начин. Вечерта за пране и обличам чиста дрешка. Така съм свикнала. Не пера на всяко обуване чорапките, а също и хавлията. Тях на няколко дена. Чорапките сменям няколко чифта според цвета на бодито тъй че пак ги сменям всеки ден, но ако имаме боди жълто примерно обуваме пак жълтите чорапи. Събирам няколко деня дрешки и веднъж седмично пускам пералнята. Тогава пера и чорапите, хавлията, лигавниците които също сменям всеки ден, освен ако не са останали по някакво чудо чисти Simple Smile А също и чаршафа и пускам.Иначе имаме един голям лигавник с лепенки отзад, а не с вързанки.Него го ползваме за пюретата. И след като се наяде го изпирам със сапуна (пак бочко) веднага преди да е засъхнал и до сега петна няма (защото помня обсъждахте прахове за петна).

За къпането - след като прочетох мненията ви реших да не ползвам шампоан всеки ден или да не я къпя всеки ден. За мазилото след баня на бочко ми се иска да продължа да я мажа, защото по едно време като бях спряла да мажа кожата и много изсъхна, чак по гърдите почна да се лющи като след плаж (ама аз се бях оплакала тогава, та и мина от млякото на бочко). Аз и косата мия всеки ден с шампоана. Ама ще почна през 2 дена.Зимата може и по рядко, ама изпотява се детето. Как да го оставя мръсно горкото. Иначе на бочко ползвам селените които са с тетра/смрадлика (за шампоана и крема за подсичане). Млякото май беше със зехтин едно бяло, а морите кърпички жълти. Сапуна какъвто има, а за слънцето 50 фактор.

# 68
  • Мнения: 388
Бъни, дано скоро това безапетитие на Габи да мине, че то пък хич да не яде не може  Confused. Рано и е още да пази талия  Grinning.
Аз вече съм изцедена  Sad. Това моето днес се раздаде! Сега се приспиват с баща си, че аз направо издъхнах. От къде в него толкова сили направо не знам.
Мария бързам да се поправя! Тази бележка за ваксините не ти трябва за еднократната помощ. Нея я искаха за детските. Лампата ми светна малко, след като вече бях писала по-горе  Laughing. Мисля, че само акта за раждане (оригинала ще ти го приберат) и бележката от общината ще ти изискат. Друго нямаше. Срокът, за да си поискаш помощта мисля, че беше 3 год. Успех  Peace!

# 69
  • Мнения: 2
За кивито да кажа че вчера изядох две и акаше, но малко (колкото едно синя слива) и със зор. Днис изядох 3 и половина но още не сме акали та дано се изака

За къпането къпим се почти всеки ден а дупето ръце лице и крачета всеки ден. Когато се къпем винаги ползвам шампоан и след това я мажа с мляко за тяло (и двете са на себамед) а за подсичане и пие сме на судокрем. За кръщенето й ни подариха комплект на мустела и предполагам че като ми свършат тези ще започна с мустелата. Иначе и на нас банята ни е най любима, пляскаме смеем се въобще много е смешна.

За дрешките сме различно има дни в които след едно обличане ги перем има дни когато ги оставяме да ги облечем пак преди пране

За патладжана в никакъв случай не давай още никита. Нашата педи е ларш от към даването на зеленчук и ми каза каквото се сетя такова да давам но без патладжан и кромид защото били много тежки

Иначе честита ви половин годинка ники желая на мъничето да е живо и здраво и да има едно прекрасно и безгрижно детство.

Бъни това с яденето ви е 100% от зъбки. Аз имам една приятелка нейното дете е на година и нещо и казва всеки път щом му излизат зъби не яде с по една седмица с триста зора го мъча и най вероятно и твоята габи е така. И ние сме много изнервени с тея зъбки, не спим спокойно нито денем нито нощем и само се чудим как да ги сърбим.

# 70
  • Мнения: X
Както виждам само не само а ползвам бочко козметика..
Бъни не и се притеснявай, нашата мома не ми прави подобно представлвение на кашата. Реве тръшка се, плюе. Тя си беше изградила навика след всяко ядене да дремва по малко. Сега спи един час след пюрето на обед, после пие мляко и 2-3 часа до кашата не спи и после е нервна. Иска да се наяде бързо за да поспи. Ама с лъжицата и кашата не таааа.

# 71
  • Мнения: 11
Да се запиша и аз в новата тема Simple Smile Честито на половин годишните! Да са живи и здрави и много послушни Simple Smile

# 72
  • Мнения: 2
Момичета моята мома пак не ака вече ще се гръмна. Сега четох за разхлабващи чайчета, някой давал ли е или лактолоза да си давам. И рробвали ли сте да сложите лактолоза в пюре че на Ивана така й е много сладко и много ми се задавя. Благодаря

# 73
  • Мнения: 3 506
Вили, благодаря! Септември като тръгнат учениците ми на училище, ще се пробвам със социалните, пък дано не ме моткат много. А дали не трябва и бележка за банкова сметка или там на място се попълва някъде?

За подсичане - и аз съм (дългогодишна) фенка на судокрема, досега винаги е оправял децата и от подсечено, и от разни други болежки. Единични са случаите, в които положението е излизало извън контрол и е трябвало да мисля за по-сериозни мерки.

# 74
  • Мнения: 338
Привет,мамчета! Hug Ама сте писали,писали! Simple Smile
Първо Ники',честита половин годинка на Тедиbouquet  ura dazzler1 Да ти е жива и здрава и да слушка!И да си седи на хубавото столче  докато яде(супер,че вече й харесва  Simple Smile

Мария,добре дошла  Hug .За пробиотиците,дето викаш-ти докато се начудиш и ще му мине на Христо Simple SmileАз дадох предния път 1 капка биогая и това беше.На баткото съм давала биобаланс май беше...Иначе има доста-Линекс бейби,Лакто4...можеш да питаш и да си избереш нещо по-евтинко от аптеката.Мисля,че все ще има ефект.

Dentmed,може да дадеш лактулоза,ако се притесняваш.Обаче,не се ли запичате често?Нали наскоро правихте клизмичка?Може би е по-добре първо да се консултираш с педиатъра.Мисля,че може да я смесиш лактулозата с пюре, или с друго-вода,чай,само да си вземе дозичката на 1 път.Ама за всеки случай изчакай и се консултирай първо.Можеш да и направиш масаж на корема,да и свиваш крачетата към корема.Дай и топла вода да пие..Имаше един чай-Белвит за разхлабване...Ти редуваш ли запичаши и разхлабващи храни?По принцип ние не акаме всеки ден,сега яде пюре от тиква и картоф и се изхожда през ден,но малката е основно на кърма...
При вас как е?Дискомфортно ли и е или е както обикновено?Дано се изходи,милото!

Едни не сма редовни с акането,ама като гледам други не могат да се оплачат.Вили,Ники',все така да нямате колебания по този въпрос,че май по-добре да перете шезлонги пред това да се притеснявате Joy.Голяма работа като малко са се поомецали децата,явно добре си хапват Mr. Green

Вили,супер много се смях на това плезене Stuck Out Tongue Ама сте скици Joy!Представям си само.Утре и аз ще пробвам да видя ще има ли реакция !Eх,тоз Калоянчо,бе,опасен... чар .. ще е май Simple Smile Още от малък.

За носенето на ръце и ние сме същите-моята мома иска все да зяпа наоколо и да и е "интересно"И като искам да свърша нещо друго ми е почти невъзможо...само да я държа,че и да е права!Сглобих и бънджито и утре я пъхвам вътре,дано да миряса поне за 5мин...При вас не действа ли номера?

И в количката не щеше да седи и само се дереше да я взема...по едно време съседите ми само така ме виждаха-малката на ръце и бутам празна количка... Confused ConfusedСега си взехме една лятна Sеifty first и сякаш по-и се кефи,повече си стои.Може би защото гледа само напред и гледката по-и харесва Simple Smile(моята физиономия до тука беше Heart Eyes)Пак мрънка от време на време,но като цяло съм доволна.

За солта и захарта съм абсолютно съгласна с Мария.И юе гледам да ги отбягвам възможно най-дълго...Захарта вреди и на зъбките!А аз трябва и без друго да отбягвам захарта,че...  261uu пък децата като се осъзнаят и без това ще искат,не бързам с нея.Пюретата според мен няма смисъл да се овкусяват,нека детето да свикне с истинския вкус на нещата.Не е задължително всичко да му харесва Simple SmileНики',мисля,че можеш да слагаш масло,нали нямате някакви алергии в рода?Наистина е полезно и бъфчето беше писала за това.Вземи си някое хубаво,чисто масло,мисля,че ще и хареса PeaceПатладжана според мен е за след годинка...

И аз такива връхни дрехи,Леда,по-рядко гледам да пера.Въобще за прането преди не го правех,обаче сега реших,че ще  го накисвам. И  го пускам вечерта.По-доволна съм отколкото само като бухна  дрехите в пералнята и пера на по-ниска т и за по-кратко Peace а дрешките миришат на хубаво сякаш повече.

За къпането-всеки ден е,че в тез жеги се припотяваме по 3-4 пъти на ден и всеки ден със сапун...като се позамисля трвбва да го намаля наистина.И ние сме с мустела.След банята не я мажа...За подсичане-Судокрем.

Бъни,много сте бързи!Кога се научихте и да пляскате!Е ,браво,браво!И според мен с това неядене най-вероятно са зъбки Confused дето ви мъчат.Айде да пробиват вече Simple Smile

Mariq,на мен ми искаха разпечатка от банковата сметка,да извади си!

Леда,успех с бюрократщината и дано се оправите бързо!И ти пожелавам следващото лято да си пътувате насам-натам с кемпер Grinning!Много яко изглеждат! Peace

Айде лека вечер на всички!Утре сме на консултация,а сигурно вдругиден ще ни вземат кръв...стискайт е ни палци да не оревеме махалата!

Общи условия

Активация на акаунт