Топката на децата падна в чужд двор. Не им я връщат :(

  • 22 552
  • 546
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 15 960

Според мен как стоят нещата: децата са си деца и никоя китка или домат не може да е по-важна от тяхната свобода и правото им на игра.


Не става въпрос за деца, но един бивш колега беше спукал и четирите гуми на един, паркирал в цветята пред дома му. Не знам кое е по-важно.

# 16
  • Мнения: 15 619
Децата да им подарят едно хубаво цвете! С извинение.  Grinning
Ситуацията на нашата улица е същата. Що топки изчезнаха в някои съседски дворове...  Падат и в нашия. Досега топка китка не ми е унищожила, пък не е като да нямам хич.

# 17
  • Мнения: 1 499
Така, прескачам с презрение личните неуместни нападки срещу мен, както и квалификации от всякакъв обиден и непристоен език и продължавам да разсъждавам как да постъпя правилно!
Не могат да излязат от устата ми обидни думи, още по-малко към хора, които не познавам лично.

За съжаление наблизо няма игрище. Има едни поляни, на които ходят някои деца да ритат, но те са по-големи и родителите им ги пускат сами. Аз няма как да седя с тях по цял ден (без обедия период) на игрището. Децата ритат на улицата, защото не сме в блок с междублоково пространство - площадка за игра (не че и там кучетата не са по-важни от децата).

Да чупиш стъкла нарочно, да мачкаш цветя нарочно - това е недопустимо, грешно и подлежи на сериозни разговори, извинения и т.н. Тук, обаче става въпрос за неволна игра. Топката не е разпазваща, тежка, способна да нарани.

Аз го оприличавам на търпимост, толерантност, загриженост, опазване правата на всеки, вкл. и на децата (пардон, особено на децата). Аз тъпря кучешкия лай, който идва от техния двор денонощно - куче е, на село съм, ... Аз търпя безумния пум от рязане на дърва между 14-16,00ч. през уикенда - зима иде, трябва да се греят хората - на село съм, няма как. Аз търпя безумните форсажи на сина им с колата пред нашия двор - дете е, тийнейджър, има нужда. Иние сме били такива - оправдание е!!!! Категорично.

Някои забравят бързо, че са били деца, че имат деца и, че ще имат внуци, които "ще извършват геройски бели". И това е доказателството, че "не сме се изгубили безследно". Страхотно е да видиш "Войната на таралежите" вече като голям и да видиш колко са смешни всички възрастни, които се опитват да застанат срещу детския порив - да опознава, да се развива, да експериментира ...

Наистина има много строги родители, за дацата на които направо ме е жал - такива окови са им сложили, такива наказания налагат, такива жестоки забрани. Да не говорим за унижения, на които ги подлагат, без дори да осъзнават какво правят. Подозирам, че дамита, които нападат безпричинно са именно от този тип.  Embarassed Cry

Призовавам към разговор без обиди и интересни предложения. Моля, ако само змии и гущери има в устата - не пишете   bouquet

# 18
  • Мнения: 1 499
Децата да им подарят едно хубаво цвете! С извинение.  Grinning
Ситуацията на нашата улица е същата. Що топки изчезнаха в някои съседски дворове...  Падат и в нашия. Досега топка китка не ми е унищожила, пък не е като да нямам хич.

Децата им бяха нарисували картичка с извинение и обещание, че ще внимават. Не са от хората, които могат да оценят такъв жест. Дори не се трогнаха. Само се подсмихнаха самодоволно! Пак няма топка Sad

# 19
  • Мнения: 1 499

Според мен как стоят нещата: децата са си деца и никоя китка или домат не може да е по-важна от тяхната свобода и правото им на игра.


Не става въпрос за деца, но един бивш колега беше спукал и четирите гуми на един, паркирал в цветята пред дома му. Не знам кое е по-важно.

Естествено цветята!!! Та това е голям човек, може ли така да постъпва - да гази, да руши. Сега, чак гуми да пукам, аз не бих се осмелила, но бих се възмутила дълбоко ако някой постъпи така с моите цветя.

# 20
  • Мнения: 15 619


Децата им бяха нарисували картичка с извинение и обещание, че ще внимават. Не са от хората, които могат да оценят такъв жест. Дори не се трогнаха. Само се подсмихнаха самодоволно! Пак няма топка Sad
Да играят по-далеч от двора им тогава... Друго не остава. Пред вашия двор най-добре. 

# 21
  • Мнения: 1 499


Децата им бяха нарисували картичка с извинение и обещание, че ще внимават. Не са от хората, които могат да оценят такъв жест. Дори не се трогнаха. Само се подсмихнаха самодоволно! Пак няма топка Sad
Да играят по-далеч от двора им тогава... Друго не остава. Пред вашия двор най-добре. 

То те са си пред нашия двор! Улицата ни дели с комшиите - улицата на която играят!

Взех им нова топка с уговорката да си я пазят и отидат по-надолу по улицата, пред други дворове, където не им се карат и не ги унижават. За щастие има и такива хора - злобата и ненавистта не са присъщи на тях. Ииии сега като се замисля, май са повече - слава Богу!

# 22
  • Мнения: 5 892
Варианти има много- децата ви на играят така, че когато повредят нещо, то да е вашо и на родителите на някое от децата. Искате ли- ще намерите решение. Вие трябва да се съобразявате с проблема си, а не комшиите ви. Не сте прави да искате комшиите ви да ви прошават постоянно, просто защото не може да обясните на децата си, че не може така.

# 23
  • Мнения: 76
Толкова ли е трудно ,да отидеш в съседите си,да им се извиниш,да си поискаш топката ,и най сериозно да предупредиш децата че следващият път,ако се случи същото,ще останат без топка за в бъдеще.

# 24
  • Мнения: 5 892
Толкова ли е трудно ,да отидеш в съседите си,да им се извиниш,да си поискаш топката ,и най сериозно да предупредиш децата че следващият път,ако се случи същото,ще останат без топка за в бъдеще.

Това нарушава свободата на децата и правото им да играят! Жената писа, че й преди се е случвало, ако съседите били добри хора за пореден път ще си затворят очите... Peace

# 25
  • Мнения: 38
Толкова ли е трудно ,да отидеш в съседите си,да им се извиниш,да си поискаш топката ,и най сериозно да предупредиш децата че следващият път,ако се случи същото,ще останат без топка за в бъдеще.


Знаем ли, че не се е случвало вече?
Авторката сподели, че топката е падала неколкократно в същия двор. Сигурно са им я връщали, но на съседите им е писнало да страдат от чуждите деца.


На мен би ми било много неприятно, ако нечии палави деца рушат цветята в моята градина. Още повече доматите. 

Разбирам, че цените собствените си разходи за нова топка, но е хубаво и да погледнете от  страната на  съседите, които влагат средства в разсад за цветя/домати, торове, поливане и десетки часове лично време и труд!

А щом е толкова важно децата да играят с топка без значение на белите и разходите по тях, то ги оставете да ритат топка в собствения ви хол. 
Усещам, че ще се разубедите.
Peace

# 26
  • Мнения: 8 567

Аз го оприличавам на търпимост, толерантност, загриженост, опазване правата на всеки, вкл. и на децата (пардон, особено на децата). Аз тъпря кучешкия лай, който идва от техния двор денонощно - куче е, на село съм, ... Аз търпя безумния пум от рязане на дърва между 14-16,00ч. през уикенда - зима иде, трябва да се греят хората - на село съм, няма как. Аз търпя безумните форсажи на сина им с колата пред нашия двор - дете е, тийнейджър, има нужда. Иние сме били такива - оправдание е!!!! Категорично.


Явно става въпрос за село и за къща с двор, защо не ритат във вашия си двор?

# 27
  • SA
  • Мнения: 3 196
Цитат
Идеи? Коментари?


Идея - Изкоренявате растенията вьв вашия двор, посявате тревичка и става чудно игрище за децата ви. Може да им поставите и вратички с мрежа. Така ще могат да си ритат на воля и няма да пречат на сьседите ви. Най-много да уцелят някой прозорец на кьщата, ама все пак това са деца и те имат право на игра!  Peace

# 28
  • Мнения: 1 499
Цитат
Идеи? Коментари?


Идея - Изкоренявате растенията вьв вашия двор, посявате тревичка и става чудно игрище за децата ви. Може да им поставите и вратички с мрежа. Така ще могат да си ритат на воля и няма да пречат на сьседите ви. Най-много да уцелят някой прозорец на кьщата, ама все пак това са деца и те имат право на игра!  Peace


Моят двор е точно такъв  Mr. Green Как позна? Естествено, че ще им дам свобода на идеите, мислите и действията! Няма да ги подтискам от малки. Събирам дори децата от няколко съседни улици и играят в него, в моя двор. И правят поразии в него (не само моите, а основно чуждите, защото в техните дворове е ЗАБРАНЕНО Embarassed ooooh!. Но е малък, често не им стига.
Например: строят кола от стиропор - представяте ли си какво става в двора? Игаят на волейбол, криеница, ластик, ... Играят на футбол, вкл. Създала съм един малък оазис за игри и забавления на около 15 деца - безплатно. Не пестя разходите за това. Защо ли? децата са ЩАСТЛИВИ, свободни, необременени от постоянен страх от забележки и наказания. Имам и дървета - катерят се по тях. Давам и м да използват инструментите от гаража.

Последното приключение беше да копаят басейн. Всички станаха в кал. Носиха вода, пълниха и откриха: водата се просмуква в почвата - бяха много доволни. Да, но откриха и корени, които, обясних, пият от тази вода. После си направиха кюфтета от калта и ни поканиха на "обяд"... Такива неща рядко се позволяват - нали? Но аз вярвам, че това е успешния начин да отгледаш успели хора.

# 29
  • Мнения: 1 499
Измислих!!!
Утре ще засадим цветя с цялата банда, не, те ще засядат, аз ще им ги осигуря и ще им дам още една топка. Да видим, може и да започнат да внимават повече

Общи условия

Активация на акаунт