Топката на децата падна в чужд двор. Не им я връщат :(

  • 22 586
  • 546
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 234
Психологични бля-бля.
Целият ни живот е свързан с НЕсвободата.
и новото време не е подминато Laughing

# 46
  • Мнения: X
Психологични бля-бля.
Целият ни живот е свързан с НЕсвободата.
и новото време не е подминато Laughing

чи то няма свобода. Някой ви е излъгал Peace

Всъщност, никой не може да обясни какво точно е свобода.

# 47
  • Мнения: 1 514
Интресно ако на същата улица, на едно и също място, едновременно искат да ритат футбол няколко десетгодишни момчетии и в същото време няколко 5-6 годишни спретнати момиченца искат да си играят на кукли ?
Как ще решиш този казус, с какви действия или бездействия, без да ограничиш "свободата" на нито едно от децата и без да има физически, а и душевно  Wink пострадали, ?
Може за по-интересно и някоя мама да е решила да си приспива бебето в количката точно там.  Mr. Green

А и някак е неуместно да обясняваш на 15 деца, в чиито дворове е забранено да се рита топка, че родителите или бабите и дядовците им са злобни, само защото не дават да им чупят растенията.
В крайна сметка, всички сте ги натирили да ритат на улицата и да чупят чуждите цветя.




Е, пак на нашата улица  Laughing Laughing. Каките се грижат за малките - много просто. И кюфтетата се правят наравно от малките и от големите.

И никой не обяснява на едно дете, че баба му или майка му е зла, защото не разрешава да се рита в неговия двор  Rolling Eyes Учудвам се от къде ти хрумна?

А шо се отнася за затирянето - да, някои, всъщност повечето са наистина затирени и безпризорни. Пускат ги сутринта и ги прибират по тъмно ... не е моя работа да се меся. За моите - не е така, но не е сага мястото да разказвам с какви чудесии ги "тормозя" през седмицата: 80% игра, но и 20% други рабийки. Не понасям лентяйстването през лятото на 100%. Но това е друга тема - пак конфликтна.

# 48
  • Мнения: 234
Психологични бля-бля.
Целият ни живот е свързан с НЕсвободата.
и новото време не е подминато Laughing

чи то няма свобода. Някой ви е излъгал Peace

Всъщност, никой не може да обясни какво точно е свобода.

Е,аз какво казах? Peace
Опростен пример- децата са зависими и контролирани от родителите си.
На всеки следващ етап-други фактори.

# 49
  • Мнения: X
На всеки следващ етап-други фактори.

Аз даже си позволявам да разширя хоризонта и до отвъдното Party и да се изкажа настоятелно, че и самото ни пребиваване тук, на този свят, не е съвсем плод на свободно решение Peace

Ама сега мисля да си лягам, че ще разваля хубавата тема за доматите Peace

# 50
  • Мнения: 15 619
Всъщност и на нашата улица играят заедно деца на възраст от две, до 15/16 години. никакъв проблем! Става ми приятно като видя по-големите как пазят дребните.

# 51
  • Мнения: 8 567

Е, пак на нашата улица  Laughing Laughing. Каките се грижат за малките - много просто. И кюфтетата се правят наравно от малките и от големите.

И никой не обяснява на едно дете, че баба му или майка му е зла, защото не разрешава да се рита в неговия двор  Rolling Eyes Учудвам се от къде ти хрумна?


Не си разбрала въпроса ми, явно.
Едните искат да ритат в 10 ч пред дом номер 2, малките искат да правят кюфтета пак пред дом номер 2 пак в 10 ч. Как ще решат/решиш въпроса, очевидно, че не може да стане едновременно. . Какво правим? Чии свободен избор ще ограничиш, за да няма потърпевши, нали е ясно, че докато едните ритат футбол, в краката им не могат да се търкалят разни дребосъци.

По втория ти въпрос, оттук така реших, който си пази градинката, е злобар:  Laughing
Страшно силни думи срещу хора, които не искат нищо повече от родителите на въпросните деца - да опазят градините си.

....а те все ще са си злобари и все нещо ще им пречи. Това е лошото.

Няма да ги превъзпитавам, но ще ги използвам в моя полза, за да възпитам децата си и да им покажа какви хора има и как не трябва, какво означава толерантност и какво е злоба и ненавист. Просто поводи за поредните разговори.

Всъщност и на нашата улица играят заедно деца на възраст от две, до 15/16 години. никакъв проблем! Става ми приятно като видя по-големите как пазят дребните.

Някой вероятно го  е възпитал това у тях, дали с думи, дали с личен пример, няма значение, също както може да се възпита уважение към съседите, съобразяване с околните и куп други неща, които се случват в едно общество.
Поне в познатите ни общества.  Wink

Не знам как ще е с "новите деца" и как се възпитава еднопосочна толерантност.
Моето е от старите и аз бих му обяснила, че на хората им е писнало да им чупят цветята/доматите и затова са им взели топката. Просто и ясно.
Един път, втори път, стига толкова.
И че не толерирам унищожаването на градини, нито на моята, нито на чуждите. Това е положението.
Намират начин да играят, ритат, скачат и правят каквото им е кеф без да развалят хатъра на хората.
Че около нас е пълно и със старци, как пък няма да натиря сина ми да ги тормози, само защото е дете и всичко му  е позволено.
И къде пишe, че на децата всичко им е позволено, дори не смятам, че е градивно, много по-изобретателни и креативни стават, когато срещат разни препятствия и търсят решения.


Последна редакция: сб, 17 авг 2013, 23:56 от нова

# 52
  • Мнения: 6 640
Надеждата е, че се увеличават. Hug  bouquet

Да знаеш, съседите ти като станат баба и дядо, друга песен ще запеят. Гаранция Sunglasses Simple Smile



Познавам такива хора,които след ,като станаха баба и дядо не само,че не запяха друга песен,но забраниха на хлапетата близначета да играят в двора. Определиха мястото з агра- една масичка с две столчета на терасата.  Двора е табу. А са мръднали хлапетата,а са вкарани вътре.

# 53
  • Мнения: 916
Огромна разлика има между свобода и слободия... В това да научиш децата си, че трябва да уважават труда на другите, правото им на личен живот, спокойствие и свобода, не значи, че възпитаваш роби. Свободата не е да си правиш каквото искаш, пък да става каквото ще и алтернативата на възпитаване на роби не е възпитаването на робовладелци или изобщо липсата на възпитание. Пък нека да съм зла  Mr. Green

# 54
  • Мнения: 6 640
Огромна разлика има между свобода и слободия... В това да научиш децата си, че трябва да уважават труда на другите, правото им на личен живот, спокойствие и свобода, не значи, че възпитаваш роби. Свободата не е да си правиш каквото искаш, пък да става каквото ще и алтернативата на възпитаване на роби не е възпитаването на робовладелци или изобщо липсата на възпитание. Пък нека да съм зла  Mr. Green

  newsm74

Това да спазваш определени правила, нали не значи ,че ти се нарушава свободата...
Ако попиташ тези съседи, те със сигурност ще ти отговорят ,че тяхното лично пространство и свобода са нарушени.

# 55
  • София
  • Мнения: 5 884
О, колко попара има да сърбаме от "новите" методи на възпитание...  Mr. Green

# 56
  • SA
  • Мнения: 3 196
Цитат
Новото поколение трябва да разсте свободно. Щом не разбираш това за свободата, значи отглеждаш роби. Това пък аз не възприемам. Робите си остават такива до гроб и дори робската психика се предава от поколение на поколение и трудно се превъзпитава. Новото време и новия тип деца изискват и ново отношение към тях.

Сега остава и някой да изнесе беседа за индигови, кристални, бисерни и не знам още какви деца и особеностите на отношението ни кьм тях.

# 57
  • Мнения: 343

Така сме възпитавани всички, в миналото - да се съобразваме и още каааак! Знам как все още много деца се възпитават по този начин, но това е порочно и грешно! Новото поколение трябва да разсте свободно. Щом не разбираш това за свободата, значи отглеждаш роби. Това пък аз не възприемам. Робите си остават такива до гроб и дори робската психика се предава от поколение на поколение и трудно се превъзпитава. Новото време и новия тип деца изискват и ново отношение към тях.



Моля?  ooooh!

Извинявам се много, но това е абсурдно. Свободата на един човек свършва там, където започва свободата на другия. На съобразяването с околните се крепи цялото човешко общество. Обществен договор му се вика. Има литература по въпроса. Колкото по-рано децата осъзнаят тази истина, толкова по-добре. Неминуемо ще я научат, макар и като по-големи, но тогава е по-трудно и травмиращо. Простичко казано: Ако ти /или децата ти/ не се съобразяват с мен, и аз няма да се съобразявам с вас. И какво правим тогава? Обратно в джунглата. Много прогресивно, няма що.

# 58
  • Мнения: 6 640
И какво се случва ,когато ,,нов тип,, деца общуват със ,,стар тип,, деца? Предполагам , индиговите майки веднага ще  пуснат в действие: ,,аз съм само цвят лилав,,

# 59
  • Мнения: 343
Защо между другото отричаш правото на съседите ти на несъобразяване и свобода под формата на задържане на чужда топка?

Общи условия

Активация на акаунт