Re: Графики на БТ - коментари

  • 36 486
  • 748
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 36 074
Денис, мерсиииииииии за новата тема   bouquet

При мен се получава някаква доста странна графика. По начало БТ ми е по-ниска (имам и ниско кръвно налягане, не знам дали е свързано). Но определено се вижда ясно разликата между преди и след овулация. Само че днес малко се стреснах че е още по-висока. Вчера имах много странни - не ужасно силни, но определено забележими - болки от дясната страна. Днес ги няма. Някакъв коментар да имате за това покачване?

Скрит текст:


О. според мен е била на 19 ден от МЦ -  дотук графиката е добре


пп.
Кръвното налягане  не влияе на БТ

# 16
  • София
  • Мнения: 36 074
Запис да ви следя. За съжаление не моля за коментар по моята графика, защото с 3 сменени термометъра е абсолютно неразчитаема. Но поне намерих моя термометър - живачен, дава най-високи резултати, днес 37.2, за първи път виждам такива стойности, дигиталните спираха на 36.9 минали месеци. От следващия месец обещавам да съм по-стриктна с меренето

Браво за терм-ра.  Peace
Много е важно да се знае и използва за графиките  вярната Т., а това няма как да стане, ако терм-ра не я отчита правилно.

# 17
  • София
  • Мнения: 36 074
Здравей, Денис!

Аз имам един по специфичен въпрос и незнам дали ще можеш да ми помогнеш, но все пак ще питам.

В петък вдигнах кръвно 200/120, в спешното ми сложиха инжекция и ми изписаха при нужда Фурантрил/ за обезводняване/. И аз с целия си акъл в събота пих и сутринта и вечерта и съответно много се обезводних. Пак отидох в спешното и ми казаха да се наливам с вода. Повече не съм вдигала кръвно, даже ми е ниско, но така се изплаших, че сега имам сърцебиене. Днес ще ида при личната, може да ми изпише някакви успокоителни. Незнам дали ще ги пия, ако не се билкови.
Овулацията ми се пада към сряда. Да спрем ли бебеправенето този месец, ако не се наложи повече да пия лекарства, за да мога да се изчистя от инжекцията и фурантрила?

 Не, няма нужда да спирате с бебеправенето.
Ако имаш наднормено тегло - трябва да го свалиш
Провери ЩЖ, Бъбреците и т.н. - ЛЛ да те насочи за да се разбере къде е причината за високото кръвно
Внимавай Simple Smile - започни да спортуваш, пий повече Омега 3 и т.н.

# 18
  • София
  • Мнения: 36 074
Здравей, Денис!

На този етап може ли да се каже на кой ден от МЦ ми е била О. и днес кой ден ми е след О.? Или да изчакаме още ден, два?

 Hug


Според мен О. може да е била на 14/15 ден от МЦ, но БТ трябва още да се повиши и да се задържи висока

# 19
  • Мнения: 2 235
Здравей, Денис!

Аз имам един по специфичен въпрос и незнам дали ще можеш да ми помогнеш, но все пак ще питам.

В петък вдигнах кръвно 200/120, в спешното ми сложиха инжекция и ми изписаха при нужда Фурантрил/ за обезводняване/. И аз с целия си акъл в събота пих и сутринта и вечерта и съответно много се обезводних. Пак отидох в спешното и ми казаха да се наливам с вода. Повече не съм вдигала кръвно, даже ми е ниско, но така се изплаших, че сега имам сърцебиене. Днес ще ида при личната, може да ми изпише някакви успокоителни. Незнам дали ще ги пия, ако не се билкови.
Овулацията ми се пада към сряда. Да спрем ли бебеправенето този месец, ако не се наложи повече да пия лекарства, за да мога да се изчистя от инжекцията и фурантрила?

 Не, няма нужда да спирате с бебеправенето.
Ако имаш наднормено тегло - трябва да го свалиш
Провери ЩЖ, Бъбреците и т.н. - ЛЛ да те насочи за да се разбере къде е причината за високото кръвно
Внимавай Simple Smile - започни да спортуваш, пий повече Омега 3 и т.н.

Благодаря, Денис! ЩЖ и бъбреците са проверени, кардиограма нормална. При мен явно се получава от стрес и наднормено тегло. Взела съм се в ръце, дано успея да сваля достатъчно кг. Предполагам, че при евентуална бременност, умерена диета, няма да е проблем.

# 20
  • София
  • Мнения: 36 074
V V

Кг. е добре да се смъкнат - те само ти вредят, причиняват и хормонален дисбаланс.
Направи си диета  - режим на хранене - 5 хранения в определен час и ги спазвай.
/ без сладко, тестяно, пържено/
 

# 21
  • Мнения: 2 235
V V

Кг. е добре да се смъкнат - те само ти вредят, причиняват и хормонален дисбаланс.
Направи си диета  - режим на хранене - 5 хранения в определен час и ги спазвай.
/ без сладко, тестяно, пържено/
 


 Hug Благодаря, Денис!
Започнах вече, от 3 дни съм на диета .

# 22
  • Мнения: 441
 И аз се присъединявам отново Simple Smile Пожелавам много успех на всички и лека бременност на мамчетата Simple Smile

# 23
  • Мнения: 1 898
Денис може ли отново един поглед на графиката ми? Според теб кога трябва да (НЕ)чакам МЦ и как ти изглеждат нещата до момента? Мерси предварително  Hug
Blush Blush

# 24
  • Мнения: 609
Благодаря, ти Денис!
Ще изчакам още два дни и пак ще те попитам точно в кой ден да изследвам прогестерона!

# 25
  • София
  • Мнения: 36 074
Денис може ли отново един поглед на графиката ми? Според теб кога трябва да (НЕ)чакам МЦ и как ти изглеждат нещата до момента? Мерси предварително  Hug
Blush Blush

Извинявай, пропуснала съм го.
Графиката е добре - малко не ми харесва това продължително покачване на БТ, но не се притеснявай, засега не е проблем.
Ако пак се повтори - трябва да се консултираш с лекар, да се пусне поне Прогестерон

# 26
  • Мнения: 1 898
Денис може ли отново един поглед на графиката ми? Според теб кога трябва да (НЕ)чакам МЦ и как ти изглеждат нещата до момента? Мерси предварително  Hug
Blush Blush

Извинявай, пропуснала съм го.
Графиката е добре - малко не ми харесва това продължително покачване на БТ, но не се притеснявай, засега не е проблем.
Ако пак се повтори - трябва да се консултираш с лекар, да се пусне поне Прогестерон
Благодаря отново Hug Ще гледам как ще се развият нещата за напред.

# 27
  • Мнения: 777
И аз се записвам да чета Simple Smile
Благодарности на Денис  newsm51
Успех на всички, желаещи Чудото!  Hug Hug Hug Praynig

П.П. аз пак съм с една дъълга графика - тази липса на цикъл ще ме умори  Mr. Green
Бях при доки - сега съм на хапчета. Възобнових меренето на БТ от 10 дни, макар че изпуснах много време, но поне навика да си създам  Mr. Green Mr. Green Mr. Green



Защо пиеш Клостилбегит по никое време на МЦ? Защо ти е назначен?
Имате ли поне СГ и Изследване за проходимост на тръбите?

 Thinking
не мога да ти кажа защо го пия по никое време на МЦ, дори не знам по кое време би трябвало да се пие. До колкото разбрах доки - за овулация...  Tired Каза, че съм "машина за яйцеклетки", но нямам О... Проходимост на тръбите мислеше малко по-нататък да направим. А за СГ (извинявай,че съм толкова "руса") - не знам на какво е съкращение това, но явно не сме правили...


Скрит текст:
П.П. малко ме притесни коментара ти, Денис.  Sad Щом питаш, предполагам имаш нещо на ум. (Може би според теб не трябва да го пия newsm78)

# 28
  • Мнения: 2 660

Започнах вече, от 3 дни съм на диета .

Бих ти препоръчала нещо - единственото, което ми помогна да смъкна килограми.
Греховните неща ядеш до обяд.
След обяд преставаш с хляб, сладко и пържено.
Последно ядене най-късно в 6 часа вечерта.

Така е по-лесно да се издържи, защото де факто ако ти се прияде нещо, трябва да почакаш само до следващата сутрин. Ако си като мен и се храниш предимно вечер, ще ти трябват няколко дни да свикнеш, но после ще се чувстваш комфортно и нахранена.

Афродита, Клостилбегит не се пие без проверка на проходимостта на тръбите. Освен това съм чувала, че е много силен препарат, който може да се приема само няколко пъти в живота.

Последна редакция: вт, 20 авг 2013, 10:36 от Mademoiselle Chocolate

# 29
  • Мнения: 313
Запис и от мен.   sohappy

Общи условия

Активация на акаунт