Re: Графики на БТ - коментари

  • 36 489
  • 748
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 22
Здравей Денис ,търся мнението ти относно графиката ми .Температурата е измервана точно в 7:30 (ректално) . Благодаря предварително за отговора ти Simple Smile



# 31
  • София
  • Мнения: 36 077
И аз се записвам да чета Simple Smile
Благодарности на Денис  newsm51
Успех на всички, желаещи Чудото!  Hug Hug Hug Praynig

П.П. аз пак съм с една дъълга графика - тази липса на цикъл ще ме умори  Mr. Green
Бях при доки - сега съм на хапчета. Възобнових меренето на БТ от 10 дни, макар че изпуснах много време, но поне навика да си създам  Mr. Green Mr. Green Mr. Green



Защо пиеш Клостилбегит по никое време на МЦ? Защо ти е назначен?
Имате ли поне СГ и Изследване за проходимост на тръбите?

 Thinking
не мога да ти кажа защо го пия по никое време на МЦ, дори не знам по кое време би трябвало да се пие. До колкото разбрах доки - за овулация...  Tired Каза, че съм "машина за яйцеклетки", но нямам О... Проходимост на тръбите мислеше малко по-нататък да направим. А за СГ (извинявай,че съм толкова "руса") - не знам на какво е съкращение това, но явно не сме правили...


Скрит текст:
П.П. малко ме притесни коментара ти, Денис.  Sad Щом питаш, предполагам имаш нещо на ум. (Може би според теб не трябва да го пия newsm78)

Клостилбегит не е безобидно лекарство и  преди да се приложи трябва да се съобразят доста неща.
Ако АГ не е изпълнил някои от тях - трябва да го смениш

- СГ или СпермоГрама
- изследване за проходимост на тръбите
- изследвания / поне ЛХ, ФСХ и Е2 на 3 ден от МЦ/
- УЗ преглед
- проследяване на О. на УЗ - защото има опасност от хипестимулация, кистозно увеличение на яйчниците
- започва се  с ниска доза - и постепенно се увеличава / следващите МЦ/
- таймиране на О. / напр. с Прегнил/
- най-добре е да се съчетае със ИНСЕминация, защото Клостилбегита има силно антиестрогеново действие или прави ЦСлуз гъста, плътна и почти непропусклива, което пречи на сперматозоидите да преминат през нея към маточната кухина.
- Прогестерон на 7 ден след О.
- и т.н.

Не се препоръчва Стимулация/лечение с Клостилбегит повече от 6 МЦ през живота на жената / или 3 МЦ - почивка - 3 МЦ/

# 32
  • София
  • Мнения: 36 077
Здравей Денис ,търся мнението ти относно графиката ми .Температурата е измервана точно в 7:30 (ректално) . Благодаря предварително за отговора ти Simple Smile





Ако е имало О.,  може да е била на 12/13 ден от МЦ
След 2-3 дни искам да погледна отново графиката

# 33
  • Мнения: 1 898
Денис ако може пак едно въпросче  Blush
Сега като ми дойде МЦ какви хормони да пусна на 3-ти ден?
Аз съм си отбелязала следните:
ЛХ , ФСХ , Пролактин , Естрадиол и Тестостерон
Тези достатъчно ли са и трябва ли да пускам и TSH?

# 34
  • София
  • Мнения: 36 077
Денис ако може пак едно въпросче  Blush
Сега като ми дойде МЦ какви хормони да пусна на 3-ти ден?
Аз съм си отбелязала следните:
ЛХ , ФСХ , Пролактин , Естрадиол и Тестостерон
Тези достатъчно ли са и трябва ли да пускам и TSH?

 Hug

ЛХ, ФСХ и Е2 - на 3 ден от МЦ
Пролактин
Тестостерон
ТСХ и Т4
ТАТ и МАТ

# 35
  • Мнения: 1 898
Денис ако може пак едно въпросче  Blush
Сега като ми дойде МЦ какви хормони да пусна на 3-ти ден?
Аз съм си отбелязала следните:
ЛХ , ФСХ , Пролактин , Естрадиол и Тестостерон
Тези достатъчно ли са и трябва ли да пускам и TSH?

 Hug

ЛХ, ФСХ и Е2 - на 3 ден от МЦ
Пролактин
Тестостерон
ТСХ и Т4
ТАТ и МАТ
Сори пак ама ..  Blush
а тези
Пролактин
Тестостерон
ТСХ и Т4
ТАТ и МАТ на кой ден? Пролактина не мога ли да го пусна на 3-ти ден?

Последна редакция: вт, 20 авг 2013, 18:30 от Niana

# 36
  • София
  • Мнения: 36 077
Всичките може да се пуснат на 3 ден от МЦ - посочих ти за кои е задължително да са на 3 ден от МЦ, ако решиш да ги правиш на няколко етапа - а за останалите няма значение деня на МЦ

# 37
  • Мнения: 1 898
Всичките може да се пуснат на 3 ден от МЦ - посочих ти за кои е задължително да са на 3 ден от МЦ, ако решиш да ги правиш на няколко етапа - а за останалите няма значение деня на МЦ
Благодаря ти , че имаш търпението да ни просветляваш  Hug

# 38
  • Мнения: 609
Здравей, Денис!

Утре отивам да направя изследването на прогестерона. Реших успоредно с това да пусна и Пролактин, ТСХ и Т4, ТАТ и МАТ. Останалите на 3 ден от МЦ.

БТ не се повишава поне на този етап. Вече имам силно чувствителни гърди, за което ми казаха, че е признак на занижени нива на прогестерона. От сега си знам, че М. ще има и този месец!ь

 Hug

# 39
  • В сърцето на любимия човек
  • Мнения: 13 414
Чувствителните гърди са признак на точно обратното - повишени нива на прогестерона  Peace

# 40
  • Мнения: 2 235
Чувствителните гърди са признак на точно обратното - повишени нива на прогестерона  Peace

И аз бях останала с такова впечатление. Има месеци, в които са много болезнени. Интересното е, че два пъти, когато забременях /неуспешно/ - не бяха чувствителни.

# 41
  • София
  • Мнения: 36 077
Здравей, Денис!

Утре отивам да направя изследването на прогестерона. Реших успоредно с това да пусна и Пролактин, ТСХ и Т4, ТАТ и МАТ. Останалите на 3 ден от МЦ.

БТ не се повишава поне на този етап. Вече имам силно чувствителни гърди, за което ми казаха, че е признак на занижени нива на прогестерона. От сега си знам, че М. ще има и този месец!ь

 Hug

 Hug

Ако имаш възможност - пусни утре и Е2

# 42
  • Мнения: 777

Клостилбегит не е безобидно лекарство и  преди да се приложи трябва да се съобразят доста неща.
Ако АГ не е изпълнил някои от тях - трябва да го смениш

- СГ или СпермоГрама
- изследване за проходимост на тръбите
- изследвания / поне ЛХ, ФСХ и Е2 на 3 ден от МЦ/
- УЗ преглед
- проследяване на О. на УЗ - защото има опасност от хипестимулация, кистозно увеличение на яйчниците
- започва се  с ниска доза - и постепенно се увеличава / следващите МЦ/
- таймиране на О. / напр. с Прегнил/
- най-добре е да се съчетае със ИНСЕминация, защото Клостилбегита има силно антиестрогеново действие или прави ЦСлуз гъста, плътна и почти непропусклива, което пречи на сперматозоидите да преминат през нея към маточната кухина.
- Прогестерон на 7 ден след О.
- и т.н.

Не се препоръчва Стимулация/лечение с Клостилбегит повече от 6 МЦ през живота на жената / или 3 МЦ - почивка - 3 МЦ/

Благодаря за загрижеността Hug Все пак въпреки информацията, която ми даде, аз вече изпих хапчетата, които ми бяха изписани... но за друг път - определено ще откажа да пия.  Confused

# 43
  • Мнения: 609
Чувствителните гърди са признак на точно обратното - повишени нива на прогестерона  Peace

И аз бях останала с такова впечатление. Има месеци, в които са много болезнени. Интересното е, че два пъти, когато забременях /неуспешно/ - не бяха чувствителни.

Момичета, много ви благодаря за корекцията и грешката, в която бях. Ех, за съжаление при мен това с болезнените гърди си е сигурен признак за М.  Sad

# 44
  • Мнения: 1 898
Денис Може ли отново един поглед на графиката ми. Кога според теб да чакам МЦ?

Общи условия

Активация на акаунт