жена ми е бременна и се караме заради пари

  • 13 923
  • 128
  •   1
Отговори
# 15
  • sf
  • Мнения: 10 265
Значи да пържи й става лошо, ама да го яде -не  Joy
Това с прияждането на това-онова от бременната ми се вижда абсолютна глезотия  Rolling Eyes
разчетите на разходите са кофти работа, дано се справите, компромиси трябват, това е   Crazy

# 16
  • Мнения: 347
Имала съм многодълго време такова гадже (почти се оженихме). Ужасно се живее с толкова дребнав и пресметлив човек.

# 17
  • Мнения: 6 365
Прав е човекът! Тая и частна болница ще иска, и количка от 2 бона за бебето и, ако не иска да го кърми, а да кара на адапте, закинал го е томи-то.

Ама може да спести 100 кинта от епидиралната:) то болката прави жените
по-добри майки, а 100 кинта са си сума...

# 18
  • Мнения: 2 850
Значи да пържи й става лошо, ама да го яде -не  Joy
Това с прияждането на това-онова от бременната ми се вижда абсолютна глезотия  Rolling Eyes
Глезотия е друг път, това е на хормонална основа и да се заяждаш с глада на една бременна жена е малоумно.
Естествено, че може да ти стане лошо от миризмата на пърженото и няма нищо по-нормално от това през бременността.

# 19
  • Мнения: 62
Моят съвет към автора е преди да си прави генерални заключения за характера на жена му и бъдещите им взаимоотношения, да си припомни каква е била тя преди бременността. Ако винаги е разсъждавала и се е държала по този начин, значи си е такава. Но ако откакто е бременна се наблюдава това желание у нея да задоволява всичките си желания, значи най-вероятно е временно състояние и след раждането нещата ще се оправят.
Аз докато бях бременна следвах подобен принцип - исках да се чувствам максимално добре като си угаждам за всичко, за да му е добре на бебето - нали е такъв принципа: "Спокойна майка-спокойно бебе"  Laughing Само че моето желание за покупки беше насочено към покупки за бебето -всяка свободна минута разглеждах, сравнявах и избирах неща за него. На мен си угаждах физически - хапване на де що види окото ми, почивки и релакс, пътувания, хубава музика... Мъжът ми, който е супер спокоен човек на 2 пъти /толкова поне е показал/ изпадаше в сериозни съмнения относно нормалността на поведението ми и сме стигали до кавга, защото той се притесняваше състоянието ми да не се запази и след раждането и да "му се кача на главата". Единия път се опита да ми откаже ежедневния масаж, другия не знам за какво беше  newsm78 След раждането постепенно се "нормализирах"  Mr. Green
И на мъжете не им е лесно, но на бременните им е още по-трудно. Но все пак става дума за 9 месеца - не е толкова дълго, за да се издържи. Все пак жената носи собственото ви дете, а и покрай глезотийките й може и мъжът да намаже - хапване по-разнообразно, по-разнообразен живот   Laughing

# 20
  • sf
  • Мнения: 10 265
Значи да пържи й става лошо, ама да го яде -не  Joy
Това с прияждането на това-онова от бременната ми се вижда абсолютна глезотия  Rolling Eyes
Глезотия е друг път, това е на хормонална основа и да се заяждаш с глада на една бременна жена е малоумно.
Естествено, че може да ти стане лошо от миризмата на пърженото и няма нищо по-нормално от това през бременността.
Не гладът, а прияждането е глезотия според мен, а вярвай ми аз обожавам да ям  Mr. Green
Два пъти съм била бременна и нито един път не съм преритала непременно да ям дадено нещо. И в случай,че бюджетът е оскъден , не виждам нищо невероятно и дребнаво да се яде каквото има. друг е въпросът ,че  тук става дума и за други харчове и покупки. И само, който не е броил стотинки за храна и кредити, си мисли,че няма нищо лошо непрестанното угаждане.  Rolling Eyes

# 21
  • Мнения: 62
Не гладът, а прияждането е глезотия според мен, а вярвай ми аз обожавам да ям  Mr. Green
Може би защото по принцип си угаждаш, докато си била бременна не ти се е яло толкова. На мен нормалното ми тегло е 47 кг. /не че е нормално, но това е друга тема/. Храненето ми е нещо което правя, за да живея, т.е обикновено не се изкушавам от храна. Може би при такива жени като мен по време на бременността организмът  иска да натрупа вещества, които по принцип няма и затова ядат много и от всичко.
И хич не преяждах - оказа се, че стомаха ми може да побере неподозирани количества храна  Mr. Green

# 22
  • Мнения: 6 365
И сега кифлата ще стане 130 кила от ядене на мекици и други пощенки.

И човекът ще е с кредит, зла и дебела жена и пискащо бебе с колики.

Welcome to Hell!

# 23
  • Мнения: 62
И сега кифлата ще стане 130 кила от ядене на мекици и други пощенки.

И човекът ще е с кредит, зла и дебела жена и пискащо бебе с колики.

Welcome to Hell!
Е, недей така - ще вземе да се самоубие и верно да иде в Ада  Mr. Green
Може да се уреди с по-добре платена работа /стимулиран от капризите на жената/ или със щедра помощ по кредита от щастливите баби и дядовци, с бързо отслабваща жена и кротко бебе  Party

# 24
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Има разлика между пестеливост и стиснатост. Твоето е дребнава стиснатост. От целия ти пост лъха недоволство, че трябва да се харчат пари за каквото и да било. Пък с това за мекиците изби рибата. Разбирам защо се дразни жена ти, макар и тя да не е права с постоянни искания за не толкова належащи неща. Ама да "пестиш" от храна и здраве - това никога не съм го разбирала.

# 25
  • Мнения: 9 921
Услугите от приятели винаги излизат по-скъпо. Simple Smile Това гърне да го бяхте заварили за 10 лв в най-близкия сервиз.
И вместо газова, можехте да смените колата с такава, която харчи по-малко. По-евтино щеше да ви излезе.
Много тъпо, според мен, ще наливам в таралясника, а след това ще тормозя жена си за едни мекици или 2-3 л бензин.

# 26
  • Мнения: 8 864
Наистина не ви разбирам, честно. Държите се всички като богаташки съпруги. Но да напомня отново, че не всички мъже са богаташи, даже напротив. Повечето успяват да осигурят само храната, жилището и сметките. За глезотийки рядко остава нещо. Всяка жена, която е решила да се омъжва за човек със скромни възможности, че и дете да ражда, трябва да помисли много добре може ли да води такъв начин на живот, или не й е по силите. Едва ли е накарана насила да живее с този хубавец, дето си брои стотинките, за да успее да върже някак бюджета. Ами, да си беше взела богаташ, защо е с този, че и дете ще му ражда? Разбирам я напълно като жена, че иска да се поглези поне докато е бременна, но като не може защо вдига скандали? Този мъж тя го е избирала, ще си живее по начин, който той може да й осигури. Ако не я задоволява, хваща  богаташ. Стига да може обаче.... Naughty

# 27
  • Мнения: 187
Този мъж тя го е избирала, ще си живее по начин, който той може да й осигури. Ако не я задоволява, хваща  богаташ. Стига да може обаче.... Naughty

Той също си е избрал тази жена.
И не че нещо, ама да пискаш за мекици и обувки за 30 кинта е супер дребнаво и тъпо. Че то по-евтини има ли изобщо?

# 28
  • sf
  • Мнения: 10 265
Ама да "пестиш" от храна и здраве - това никога не съм го разбирала.
Ами нищо здравословно няма в мекиците, направо услуга й прави  Joy

# 29
  • София
  • Мнения: 509
unadaptable кое според теб е глезотия?
Да кажем обувките - доколкото си спомням, докато бях бременна краката ми се подуваха и не можех да си обуя обувките, както и всички мои близки, които са били бременни. Авторът казва, че тя си купила обувки, защото и се приискало. А сега си представи, че тази жена няма какво да обуе и затова е пожелала да си купи обувки. Ама не то е глезотия, да си носи старите, а пък ако не може да ги обуе да ходи боса.
Прословутите мекици - една мекица в София струва 30ст., колко би изяла - 2 или 3, няма и един лев.
От постът му лъха по-скоро дребнавост от колкото, на това че са стигнали до там да си броят стотинките. И съм убедена в това, защото поведението му ми е познато до болка. Съпругът ми беше така.
Освен това, като не можеш да обслужваш кредит не го теглиш. Да теглиш кредит за да си купиш къща и след това да мизерстваш, еми не го разбирам. Ще си купиш апартамент, чиито вноски по кредита са съизмерими с доходът ти.

Общи условия

Активация на акаунт