жена ми е бременна и се караме заради пари

  • 13 921
  • 128
  •   1
Отговори
# 30
  • sf
  • Мнения: 10 253
Ама финасовото състояние на едно семейство не е постоянна величина и както си на върха, така може и да паднеш на дъното. Много е лесно всичко да е добре в семейството, когато има пари, въпросът е как се държат един с друг, когато има проблеми, не само финансови  Confused
Как беше онази приказка- когато мизерията чука на вратата , любовта излита през прозореца  Whistling

# 31
  • Бургас
  • Мнения: 6 240
unadaptable кое според теб е глезотия?
Да кажем обувките - доколкото си спомням, докато бях бременна краката ми се подуваха и не можех да си обуя обувките, както и всички мои близки, които са били бременни. Авторът казва, че тя си купила обувки, защото и се приискало. А сега си представи, че тази жена няма какво да обуе и затова е пожелала да си купи обувки. Ама не то е глезотия, да си носи старите, а пък ако не може да ги обуе да ходи боса.

Едва ли в третия месец чак дотам ще й се подуят краката, че да не може да си обуе старите обувки. И доколкото разбирам от поста на автора, при него има едно постоянно недоволство, че жена му е като малко дете и не разбира, че не могат да си позволят неоправдани харчове. Не е въпроса в мекиците и не знам всички що се хванахте за тях. Принципно човекът е прав, особено ако жена му не работи.

Малко инфантилен ми се вижда и още неузрял, ама да се надяваме, че ще поумнее. Щото пък това за обувките - не можал да й откаже, че приятелите му дебнели. Ще откажа и още как. Или ще намеря деликатен начин да отложа въпроса.

Финансова дисциплина трябва, ако ще се гледат деца, още повече, ако единият не работи. И проблемът се решава със сериозен разговор с разчети, с цифри, сметки, обяснения - кое да се купи, откъде да се спести, за да има за всичко. Иначе не знам докъде ще я докарате така.

# 32
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Ама да "пестиш" от храна и здраве - това никога не съм го разбирала.
Ами нищо здравословно няма в мекиците, направо услуга й прави  Joy
Нали? Що тогава е пържил филии, нали и те са вредни.  Mr. Green
Ама можеше и да не са мекици, а друго. Както казва Мамасита, проблемът е в отношението.

# 33
  • Мнения: 347
И полезни да бяха и да работеше мацката и да изкарваше два пъти повече от него, пак така щеше да разсъждава и да и държи сметка. Направо лошо ми става от такова мислене, то човек като е беден и негативен по душа и не може да се зарадва на нещо без да види цената и да е богат, все тая.

Авторът, да не си зодия телец, душко?  Mr. Green

# 34
  • София
  • Мнения: 509
Това за третия месец съм го изтървала, но пак е възможно  Peace

Tintina принципно съм съгласна с теб, ако не е просто дребнавост.

# 35
  • Бургас
  • Мнения: 6 240
И полезни да бяха и да работеше мацката и да изкарваше два пъти повече от него, пак така щеше да разсъждава и да и държи сметка.

Абе тя нека изкарва два пъти повече от него, да видим дали ще разсъждава така. Ще потърпи, ще потърпи, па накрая ще го натири hahaha
Така разсъждават мъжете, които изцяло издържат жените си и хем са наясно, че ще е така, хем се дразнят.

# 36
  • Пловдив
  • Мнения: 23 935
Така разсъждават мъжете, които изцяло издържат жените си и хем са наясно, че ще е така, хем се дразнят.
Така разсъждават НЯКОИ от тях. Grinning

# 37
  • Мнения: 984
Ох, ох, каква драма!
Виж, жената че е нескромна, така си е, но не го ли беше забелязъл до сега. Трябва да се примириш, защото жена ти е такава - ще иска и няма да се съобразява. Сега иска две мекици, като почне да пазари за бебето - ще умреш от стиснато дупе. Ще започнеш да пестиш от детето, а това ще е краят на отношенията ви. Мисля, че се опитваш да пестиш от погрешната страна. Най-важното нещо са отношенията Ви.

Преди година и половина четох едно изследавне в японско издание на тема преживяването на бременност при мъжете. Да, при мъжете! Японски психиатри, АГ специалисти, както и ендокринолог направили комбинирана програма на псевдобременеене на 100 японски мъже доброволци. Посредством специален хормонален прием докарвали "разбърканото" хормонално състояние при бременните, после трупането на килограми го осъществили чрез специални придатъци към тяолто, които се залепяли на местата, където бременната най-много тежи, като предизвиквали специфичните болки в кръста и тазовата кост. После сложили специален притискащ органите бял дроб, сърце, стомашен трахт нагоре колан така, че да предизвика приблизително симптомите на киселини и издуване на трахта при бременните и т.н. и т.н. През цялото време правили психологически тестове за чувствата, мислите, желанията, намеренята при преживяващите псевдобременно мъже. Последният месец бил вече тежък, защото се събирали всеки ден, да им проверят "разкритието", дишали и издишали, ходили на училище за родилки. При избран псевдотермин им инжектирали състав, който ги кара да изпитват подобна на родилна болка, само подобна.... Mr. Green
 Накрая се оказало, че от 100 мъже 85 имат постравматичен стрес, 55 искали да се самоубият поне три пъти през бременността, 70% споделяли, че искат развод, защото мразели половинката и нейната "независимост". 90% смятали, че половинката трябва да ги издържа, за да могат да се възстановят....
От преживелите постравматичен стрес само двама са имали подобрение след 15 дневна интензивна преживелищна психотерапия.....

Разбери, че природата ни е дала тази отговорна задача: да раждаме децата на човечеството, защото жената е по-устойчива, по-силна психически от мъжа, по-адаптивна като физика. Просто я следвай и я обичай. Дали ще ви стигат парите е най-малкия дерт....РАзбери, че бебето ви ще ви раздели още повече, ако се карате за пари от сега.

# 38
  • Мнения: 9 041
И полезни да бяха и да работеше мацката и да изкарваше два пъти повече от него, пак така щеше да разсъждава и да и държи сметка.

Абе тя нека изкарва два пъти повече от него, да видим дали ще разсъждава така. Ще потърпи, ще потърпи, па накрая ще го натири hahaha
Така разсъждават мъжете, които изцяло издържат жените си и хем са наясно, че ще е така, хем се дразнят.

Да изкарва, но май и стотинка не печели въпросната девойка  Peace При положение, че само единият в семейството е източник на доход и то не особено висок, не разбирам как другият изисква пълно задоволяване на прищевките си. Момчето да си стяга задника, щото щом до сега девойката не работи, то тя няма да го прави и в следващите години, защото може да реши, че ще си гледа детето до гимназия. Е, тогава вече ще се видят в приключение

# 39
  • Мнения: 3 231
Като иска повече харчове, да се хваща да изкарва. Ако не й харесва, да ходи при някой по-богат Simple Smile Сигурен съм, че чакат в колона за нея...

# 40
  • Мнения: 6 214
И аз не можах да разбера откога е толкова опасно да се отказват обувки на бременна  newsm78. Мирише ми, че някой е свикнал на съвсем друг стандарт, но нещо кранчето е секнало.

# 41
  • Разград
  • Мнения: 377
Не знам, да се смея ли, да плача ли?
Двамата са си се избрали, а сега проблеми за две мекици и едни обувки. Ужас!!!
Наливат се грешни пари в стара кола, която явно е таралясник, както обича да нарича колите половинката ми.
Била съм бременна три пъти. Единствено сега ми се приядоха ябълки, но не какви да са, а кисели. Е, майка ми и половинката търсиха и купиха от всички вериги докато намерят това, което искам аз. Нищо друго и никога не съм поисквала, но да ме бяха оставили без, защото видите ли съм се правила. Пълни глупости. Лишаването на бременна от храна граничи с малоумнищина. Да стоим гладни, че да не обеднее съпругът ни и да сме слаби?!?
Направо съм потресена от някои коментари. Мъжете, когато забременеят и им се прияде пък да не им се вземат две мекици, че видите ли парите за старата кола са по-важни, тогава да пишат такива коментари. Добре че не съм попаднала на такъв дребнав и стиснат мъж, че не знам. И не е до 2-5-10 лева. Този господин дори си няма на идея колко много струва едно дете. Не е 2 лева, а с няколко нули на месец, поне с две - 200, това само за него. Да видим как ще го лиши него?

# 42
  • Мнения: 135
Ех t00my... попадна в осарника брат, тук никоя не иска и няма как да те разбере.  Mr. Green
Само ще ти кажа че колкото по и угаждаш, толкоз повече и повече ще иска.. това е златното правило при повечето жени.
Не искат да разберат че не става въпрос за некви си там мекици.. кредитите са страшен дерт... сам обаче ще ти е доста трудно.
Съчувствам ти.. само да ви се роди детето, живо и здраво... и сменяй тактиката че инак си изгорел.

Ей ви нещо по въпроса с колите...  tooth

Скрит текст:


# 43
  • sf
  • Мнения: 10 253
Ами точно,де- понеже детето струва 200, понякога при нужда  големите трябва да се лишават от 2  Wink
Аааа соте, не си прав, аз го разбирам  Whistling

сега,видях,че половината ми изречение го нямаше  Joy

Последна редакция: вт, 20 авг 2013, 22:32 от donsita

# 44
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
Уникален правопис, уникален словоред, уникална пунктуация...!!! Нямам думи просто...!

Общи условия

Активация на акаунт