КГБ = Клуб на Готините Баби - 138.

  • 41 895
  • 728
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 563


Целувки от мен !!! Kissing Heart Kissing Heart lovekiss lovekiss lovekiss sun sun sun

 travel

# 31
  • Мнения: 1 082



   Добро утро и от мен-честито на Таня за лондонските подаръци-в някой валежен ден да си организираме среща и да те видим в пълна екипировка- "мома англичанка".
   РОСИ-НАИСТИНА БАТЕРИИТЕ ТИ СА ЗАРЕДЕНИ И ДА ОРГАНИЗИРАШ ПЛОВДИВСКАТА СРЕЩА!

   РР Нели да не отлиташ за Португалия-идвам и аз-нали съм близко до летището-тръгвам....чакай ме!

# 32
  • Мнения: 894
Добро утро,девойки хубави! Hug
Слънчо се усмихва и денят ще е хубав!
Фури,загубила съм тренинг,но така е като се изгубихме в ежедневието и проблемите и забравихме за себе си,поне за мен  де.
Рибке,много ще ни е необходим такъм магазин и то голям ,че ще има много желаещи,но надеждата умира последна.
Да се похваля ,снощи варих сладко от сини сливи до 2 часа през нощта-резултата 5 бурканчета от лютеничка вече са в килера,може би ще повторя.
Аз отивам в Добрич да си видя татко ,направих една баница,ще взема печено пиле  и тръгваме.
Луси,ти си Пантелей пътник Grinning
Хубав  летен ден ви желая!
  Nature Sunny Kissing Heart lovekiss
Дидимити,идвам и аз ха ха wavey

# 33
  • Мнения: 1 065
Ехо, ехооо, ето съъм.

Станах рано, заминавам за КЦ, но за малко да ви погледна ...

Танитка, със здраве да си ползваш подаръците от Англия. Наистина са типични и оригинални.

Луси, преживяванията ти в родопската ти вила си ги представих направо като на филм. Радвам ти се за чудесното изкарване, за ,,хубавите'' ти роднини и за позитивния ти характер ...

Рибке, Дидимити, да ви е спорен денят.

фУРИ, приятна работа.

Ивка, лек път.

Айша, ,,прочетох те'' още снощи ...
Иска ми се да ви видя, които можете да отделите време, че писането хич не ми спори напоследък, а е толкова приятно да си побъбрим  ...
Софийски КГБ -тки, искате ли да се срещнем в четвъртък  или петък  някъде  по вечерно време ???  Казвайте - кога, къде и в колко  ???  
Нямам телефоните на Руми, светалчо и енциклопедия  да им се обадя, ако не четат тук, моля пратете ми ги ако някой ги знае.

А сега ще се приготвям, че влакът няма да ме  чака ...

На всички ви, хубав ден и усмивки!

# 34
  • Кубрат/ Пишурка
  • Мнения: 4 294

 Малеее, вие ще изпишете и новата тема, пък аз още не бях влизала Joy
Жабче, супер си!
Аз от вчера съм на работа и все не ми стига времето. Ама никак не е хубаво да си на работа от средата на август #2gunfire И то поне нещо да правим , а то мерим пейките според сянката #Cussing out Но няма как - две седмици ще издържим. То добре, че сме 6, че поне приказката върви hahaha
Ще гледам да влизам по-често, че ще ме забравите инак Joy

# 35
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 142
Здравейте,
Прочетох ви отгоре-отгоре и видях, че става дума за среща на софийските дружки. Аз се срещнах с Рут в Банкя. Тя няма в себе си лаптоп и не може да се свързва с вас, но в предната тема си е оставила тел.номер и чака да й се обадите, ако организирате среща. Готова е и в София да дойде, ако срещата е в София. Разбира се, ако решите за среща в Банкя, ще е още по-лесно за нея.
Аз имам много сериозен проблем с мъжа ми (здравословен)  и до утре по обяд някъде, докато не се върне от лекар, нищо не мога да мисля. Стискайте палци, ако се размине, тогава ще се включа и аз да си говорим за срещи и раздумки.

За Ивлин :
Скрит текст:
Много стара изпитана рецепта за сини сливи:
3 кг сини сливи на половинки (аз ги режа на по-дребничко, за да се размазва после по-добре)
1 кг захар
1 кафена чашка оцет
1 кафена чашка вода
6-7 карамфилчета

От вечерта засипваш нарязаните сливи със захарта в голяма и дълбока тава. На другия ден прибавяш останалите неща, разбъркваш и слагаш във фурната (на дъното на фурната) и разбъркваш от време навреме. Фурната на 200 градуса, не повече. Може по-малко, но не повече, щото ще ти загори. Бъркаш, за да не загори. Като ти хареса гъстотата, го махаш. Може горещо да го насипеш в сухи бурканчета и да обърнеш, а може и да го изчакаш да изстине и после да го насипеш в бурканчета.
Някои слагат и орехи, но аз не, защото орехите бързо гранясват и ако остане за другата година, не е хубаво. Може да сложиш белени бадеми, те са много трайни.
Оригиналната рецепта е само сливи и е толкова стара, че вече не помним колко поколения са ги приготвяли така. Сигурна съм, че ще ти хареса, а и е изключително лесно. Само трябва да стоиш близо до фурната, за да не ти изкипи или загори, нищо друго. Нито отпенваш, нито нищо.

Последна редакция: вт, 20 авг 2013, 16:23 от svetal4o27

# 36
  • Мнения: 894
Светалчо,стискам палци,дано нещата да са наред fingerscrossed fingerscrossed
Скрит текст:
Колкото до рецепта и моята рецепта е същата,само че на 2 кг. сливи сложих 1 кг.захар -10 часа стояха засипани ,след това зобавих 2/3 чаена чаша вода и 1/3 чаена чаша оцет варих 2 часа на фурна на 200 гр. и разсипах веднага в сухи бурканчета и обърнах .Тази сутрин капачките бяха хлътнали

# 37
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 142
Светалчо,стискам палци,дано нещата да са наред fingerscrossed fingerscrossed
Скрит текст:
Колкото до рецепта и моята рецепта е същата,само че на 2 кг. сливи сложих 1 кг.захар -10 часа стояха засипани ,след това зобавих 2/3 чаена чаша вода и 1/3 чаена чаша оцет варих 2 часа на фурна на 200 гр. и разсипах веднага в сухи бурканчета и обърнах .Тази сутрин капачките бяха хлътнали
Благодаря ти, мила. Рут ми разказа колко хубаво си прекарвате на срещичките във Варна. Поговорихме си за Варна, кой къде е учил, кой къде е живял и т.н. - много хубаво си прекарахме. Надявам се утре всичко да е наред с мъжа ми и да се върнем на Банкя, тя има още седмица да седи - до 28-ми ще е там и ще се виждаме още.

Софиянки,
напомням ви, ако ще има среща, обадете й се по телефона да дойде и тя. Много иска да ви види.

# 38
  • Мнения: 77

Привет-мривет пишещи и не пишещи кагебейки! Joy
Много ходите в тая жега, щом не сте пред компа, аз пък нещо се "запрях у къщи", трети ден не съм излизала! tooth
От събота, от Парада на хвърчилата, не съм стъпвала на улицата! Само някой да ми каже, че съм хаймана! hahaha
Обаче, само утре да съмнеееееее,  ако ще и 40 градуса да е, хуквам от 9 часа още, хем ще си разходя новата чанта, хем и аз да глътна малко уличен въздух! Laughing
Запуснах се нещо! newsm47

Благодаря за "честито-то", да ви се връща и на вас подаръци, от хубави по-хубави! Hug
Дъжд може да не бърза да вали, че завали ли, свърши лятото, трябва да прибираме басейна! newsm37
След обяд водата беше 30 градуса, час и половина се плациках и не ми се излизаше, ама дядо Стефчо е малко болен, настинал, с Т 38.6, та трябваше да го нагледам!  costumed050

Лека вечер! newsm10

# 39
  • Мнения: 4
.

Последна редакция: сб, 07 сеп 2013, 06:39 от ЗъзБъз...

# 40
  • София
  • Мнения: 16 035
Пчеличката, ръчния труд ти се отдава. На снимката става добре, на живо сигурно е по-хубаво.
Моята сага със заместването и приходните ордери продължи и днес. Снощи си ги дописах пред ТВ, сега колегата има само да пише № и дата, улеснен е изцяло. Сутринта отваря вратата и ме пита защо съм се оплаквала от тях. Викам - я ми покажи пред кого съм се оплакала, да го видя. Ами нямало как да ми покаже, но съм ги била изтипосала. Хм, значи много ангажираните губят ценно служебно време да ме шпионират в Мамата и да го коментират. Ама пука ми - нека си говорят зад гърба ми. Нали съм отпред и ми гледат г..а.  Laughing
Танита, плацикай се сега ти се е паднало. Ходенето няма да избяга като позастудее.
По прогноза и септември щял да е топъл, доволна съм.
Янке, почивай си в работно време - сега ти се е паднало. Като започнат часовете няма да е така.
Как е Анжелка?
Дидиа, къде изчезна?
За среща - предлагам в петък към 17 - 18 ч. Помните ли като преди година се виждахме на НДК? Там има доста заведения, с метрото е удобно. Или пък КФС в Люлин за да е удобно за Рут. Автобусите от Банкя май минават през Люлин, там има и метро.
Кажете какво мислите и вие?

# 41
  • Мнения: 7 387
                Айшааааа,ето съм!  Laughing И аз като Пчеличката прескачам ,надничам и нямам време да пиша!Само поглеждам за среща и ....изчезвам.Моите се върнаха от морето -първа Цвети,ама оставила децата при сватята та гледам снимки,а днес се върна и Лили та още не мога да се нарадвам на малчовците.Люби си го гледах на рекламата,че сега върви втората  Laughing ама Мимката ми е донесла подарък та с нея се занимавах.Хич да не ти пука,че те четат в Мамата и мен ме шпионират,амааааа........много важно. Mr. Green
                Танче,със здраве да си ползваш подаръците.
                Пчеличке,браво за ръчния труд и аз се занимавам,ама нещо ме е хванал канапа.Жегата ли ме разконцентрира - не знам. newsm78 Като разхлади вечер и се сещам какво щях да довършвам,ама....тогава пък друго ми пречи. Laughing
                Девойки,ако има среща звънкайте,ама де не е из Люлин,че там ми е тъмна Индия  ooooh! Идея нямам с какво се пътува,на "ВИЕ" съм с градския транспорт!  Mr. Green Лошо ми става само като си помисля за него! Sick За Банкя - изобщо не знам от къде се взима автобус  newsm78 но ако решите там ще мъча дедито с колата или малката щерка!
                Яне,защо така си на работа посред лято?Кой гледа Анжелка или я водиш с теб?Аз съм от средата на септември на работа,ама като си помисля,че съм с бебетата и направо не ми се тръгва! Thinking
                Зачезвам , че на вратата се звънка!

# 42
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 142
Пчеличке, това витраж ли е? Обожавам витражи! И в какъв смисъл го поправяш? Сменяш стъклата ли? Вижда ми се много интересно.

# 43
  • Мнения: 4
 .

Последна редакция: сб, 07 сеп 2013, 06:43 от ЗъзБъз...

# 44
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 142
Имаш 50 витража!? Зверски ти завиждам! Бих била щастлива и на един единствен, но са много скъпи и мъжът ми каза "олмаз", не може. Наистина ги обожавам. Когато има строителни изложби в София, ходя да разглеждам, само защото понякога има витражи.
Жалко, че Канада е далече! Иначе щях да те изнудя да ми направиш, пък аз щях да ти помагам. Мен много ме бива в ръцете, верно че в типично женски дейности, но предполагам, че бих била от полза.

Общи условия

Активация на акаунт