КГБ = Клуб на Готините Баби - 138.

  • 41 889
  • 728
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 065
Добро утро, мили мои дружки.
Ето съм с кафенцето, но сигурно за днес ще ми е само това влизане, та бързам ,,всичко да си кажа''Simple Smile.

Да не забравя - Съгласна с предложението на Айша -
Среща на  23 август около 17-18.00 часа , в района на НДК ????
( дали ще е удобно на РУТ???)
Чакам ви да уточним подробности, пишете .

Светалчо, силно стискам палци днес за мъжът ти, дано се уредят нещата и да се поуспокоите.
Аз сигурно съм пропуснала да видя тел. номер на Рут - би ли ми го пратила, защото си говорим за среща с нея, но тя не знае за това? А може и ти да и звъннеш, но да не пропуснем в суматохата да я информираме.

Пчеличке-мухичке, впечатляваща красота!
Как се справяш с болната ръчичка?

Танитка, как е ДС, мина ли му температурата?
И аз като теб вече броя дните до края на лятото и се ,,кахъря'', че остават броени дни.

Янче, давай го по-лежерно, че след по- малко от месец, като те завърти шайбата ....
Как е приятелката ми Анжи, тръгва ли и се на у-ще или иска още безгрижно лято?

Иви, върнахте ли се от гостуването?
Дано всичко е било добре.

Диди, как я караш ,,на тишина''без  многото ти деца - и на работата и в къщи?
До къде докарахте ремонта, види ли му се края?

Много хора не съм чела отдавна ( то не, че аз съм много-много редовна), пишете моля поне 2-3 думи как я карате ... Дано всички сте живи и здрави, без ядове и притеснения.

Ставам.
От мен пожелания за хубав и спокоен ден!

Последна редакция: ср, 21 авг 2013, 09:39 от djily

# 46
  • Мнения: 894
ೋ Добро утро! ೋ
Взехте ли си днес розовите очила?!
Хубаво е от време на време да поглеждаме
през тях, за да не забравяме какво чудесно
място е този свят!
Да бъдем оптимисти - предстои ни един прекрасен ден!

Зъз бъэ,снощи като четох  как за да не даваш скъпи тарифи ,,си изкарала курс ,за да можеш  да си ги правиш сама, и се подхилквах сама-типичен представител  на българите.То и в нас почти не влиза майстор защото ММ се справя,но дали трябва да е така .
Ето защо водопроводчиците по Америка са толкова търсени ,ами те на всички ръцете им са в джоба и си плащат.Но от друга страна пък затова има заетост.А ние като си правим всичко сами и не плащаме за услуги ще си тънем в безработица ха ха.
За витража и аз  зяпнах ,много е красив и живееш сред големи красоти мухичке.
Рут ,почивай си и събирай сили за дългата есен и зима. Laughing
Светалчо fingerscrossed fingerscrossed
На всички момичета хубав ден. wavey newsm10 newsm51
Р.Р.Джили писали сме заедно.Купона беше на 6,не ни стигна даже LaughingСпорен ден!
bouquet

# 47
  • София
  • Мнения: 472
Здравейте, прекрасни Hug Hug
Светалчо, как е ММ? Всичко ли е наред? Стискаме палци.
Пчеличке - мухичке, ти си като скрита лимонка - все с нещо ни изненадваш. От медния тръбопровод та хоп във витражите. Това само българи го правят. Я ги наснимай тези витражи и ние да си оплакнеме очите в красота.
Айша и аз съм за НДК - къде ще го развяваме Румито по Люлин. А Руми от метростанция Сливница е много бързо на НДК. Значи 17 часа на бившата аптека Витошка и Патриарха. Ако е така го напишете с големи букви.
Дидия в коя реклама е Люби, че нещо май съм пропуснала?
Иве, Светалчо с това сладко от сини сливи ме запалихте май ще направя една доза. Досега от сладкото от ягоди и череши има само 2 бурканчета череши. Основен консуматор - ММ .
Аз ще ходя на 28 в Поморие на сватба. За съжаление само за един ден, но дано мога да си оплакна дупето в морето. Горкото - от 10 години не е подушвало море - мене кучета ме яли...
Ле-ле, аз докато се натуткам 2 нови отговора..

# 48
  • Мнения: 1 065
Позволявам си да се ,,повърна''  Wink Simple Smile и да те ,,репликирам'' мила Иви  Simple Smile Heart Eyes
Радвам се, че всичко е минало ОК.
Дано баща ти още дълги години да е жив и здрав и да си се справя сам с нуждите си.
 Аз от много години като тръгвахме да посетим родителите ни ( за жалост вече само моята майка е жива), тръгвах със свито сърце и все се молех да ги заваря ,,на крак'' - ако са излязли от вън на пейката, то това е знак, че са добре... Вече със страх планирам нещо в по-далечно бъдеще,  страхувам се от ,,изненади''....

Апропо, тези ,,фрески и орнаменти''  в първото изречение, как ги направи? newsm78

П.П. Мааайче-Зайче  Hug Hug Hug

# 49
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 142
Добро утро и хубав ден на всички!

ММ току-що отиде при лекарката, така че още нищо не се знае.

Тел- на Рут е 0887 975 096. За нея Люлин е много удобен, щото има автобус и маршрутка Банкя-Люлин. За НДК не знам, затова ви давам телефона, говорете направо с нея.
Пчеличке, много добра идея на Майчето - снимай витражите да им се порадваме и ние. (Това с медния тръбопровод съм го изпуснала.)
Иви, и твоята идея за розовите очила е много на място.

По темата Консервпром - направих вече два пъти сладко от боровинки. Аз не ям, обаче всички други го ядат с кисело мляко и на палачинки. Преди бях много против всякакви сладка и конфитюри, сиропи и пр., но преди 4-5 години една млада зъболекарка във фризьорския салон ми каза: А бе ти си възрастна жена, дай ми някакви домашни рецепти за сиропи и сладка. - Ами това е много вредно, казвам, с тази захар.... А тя казва - ами когато децата ми поискат нещо сладко и им дам нещо от магазина, в него има и боя, и консерванти, и аромати изкуствени и сума ти химия, а пък соковете които пият - да не говорим! А в домашните единственото вредно е захар.
Накара ме да се замисля. И започнах отново да приготвям домашни сладка, а също сироп от бъз, маточина и божур.

# 50
  • Мнения: 894


Апропо, тези ,,фрески и орнаменти''  в първото изречение, как ги направи? newsm78

Джили,лесна работа-копиране от Фейса hahaha
Колкото до родителите ни,аз всеки ден съм със свито сърце,като звънне телефона и подскачам,намразила съм звука му,но съдба трябва да търпимСветалчо и аз затова започнах да правя сладко,няма грам химии и е-та

# 51
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 142
ММ току-що се обади. Има някакво възпаление на белия дроб и четири дни ще ходи да му вливат антибиотици, защото този, който изпи, не му е подействал. Хем се поуспокоих, защото ЛЛ виждаше ХОББ, хем пък нещо не съм съвсем спокойна.
Но ако в петък сме тук, ще дойда и аз на срещата да се видим. Не искам да изпускам срещи, щото като оставиш нещо за друг път, я камилата, я камиларят.

# 52
  • Мнения: 7 384
              Привет,момичета!Я и аз като Джили да се обадя,че да не се отвея нанякъде! Laughing
              До сега се карах с операторите,че ту ми чезне нета,ту кабелната  #2gunfire В момента липсва кабелната и не знаят до кога.Имало проблем с ЧЕЗ демек усилвателя нямал ток.Направо съм бясна.
              Майче,Люби го снимаха в реклама на Медикс.Рекламите са три ,но до сега са вървяли само две.В момента най-често дават втората.Първата беше с маскиране с палачинки,а втората - търсят съкровище в пръстта на цветето и я изсипват в тоалетната.Третата още не я знам! Laughing
              За срещата - и аз съм за НДК!По-близо ми е,че както днес ме болят колената не знам дали ще мога да ходя!Свалила съм разни билкови рецепти и сега ще търся нещо да забъркам,че днес е ужас!
              Светалчо,удано ММ бързо се оправи,че когато мъж не се чувства добре е направо ..... приключение!Поне у дома е така!
              На всички  Hug Hug Hug!
              Лек и усмихнат ден!

# 53
  • София
  • Мнения: 472
Джили, привет Hug Heart Eyes. Така не успяхме по жегите да се видим на Надежденска територия. Но никога не е късно.
Света, добре, че е по-малкото зло. Подсилвайте имунитета да може да се бори с инфекцията.
Обади ли се някой на Рут??
Дидия, ще се загледам да го видя  Бубко/внучето на брат ми е Любомир и му викаме Бубо/
И аз по причина консерванти, подсладители и оцветители гледам да правя домашни конфитюри. Пък са и по вкусни. Вчера гледах д-р Байкова по баркод - говореха за Е-тата. в едно пакетче нес-кафе има 8-9 Е-та. Ужас!!! А бозата... май няма да пия вече. Аспартама не бил забранен в България. Парадокси! Въобще можеш ли да си купиш храна, в която да няма нещо вредно!
Да ви се похваля - след първия месец от 90-дневната съм минус 4 кг. повече са отколкото първия път когато я правих есента. Аз доволен!! newsm44 newsm44
Чакам пак инфо са срещичката - ако има промени евентуално.
 Момичета, хубав и прохладен ден!!!  bouquet  bouquet Hug Hug Heart Eyes Heart Eyes

ПП Току що мина рекламата на Медикс, но аз я хванах накрая. Видях пръстта в тоалетната и на вратата едно момченце и момиче по-голямо. Ще следя пак да я засеча. Дидия Stop

Последна редакция: ср, 21 авг 2013, 13:50 от m a y a

# 54
  • Мнения: 4
.

Последна редакция: сб, 07 сеп 2013, 06:39 от ЗъзБъз...

# 55
  • София
  • Мнения: 472
За кости и стави взимайте продукти съдържащи вит.С,калций, минерали, глюкозамин сулфат, хондроитин сулфат, МСМ/метил сулфонил метан/, Омега 3, хиалоронова киселина, колаген.Заедно или ги редувайте - според финансиите. Има и много други, но и самото хранене е важно - да не поемаме тези вредни храни с Е-та. Трудно е, защото сме като цигански торби - тъпчем се с "вкусотийки"и като "опре ножа в кокала', тогава "олеле"!! И трябва да се чистим отвътре, а процеса е бавен и обикновено ни писва и почваме пак да се задръстваме с боклуци. А още Хипократ е казал "Нека храната бъде нашето лекарство"
Когато на пазара нямаше толкова много продукти на цивилизацията, май бяхме по-здрави.
 Ей, отнесох се - цяла лекция стана - извинявайте!!

# 56
  • Кубрат/ Пишурка
  • Мнения: 4 293
 Хайде и аз пак по едно следобедно време! Преди малко се прибрах, че днес в Кубрат има доктори с апарат за мерене на костна плътност. И аз, нали все ме боли левия крак, изтръпва нощем като го опъвам, та....барабар Петко с мъжете. Резултат: на границата на идеалната плътност! Болките са от друго - търсете причината! Значи поне остеопорозата за сега се отлага Peace
Майче, тъкмо на време са съветите ти, ама нито една от тези съставки ги няма в месото Joy Пък аз нещо не си падам по плодове, а от зеленчуците наблягам на шопската салатка с......ракийка! Днес от пазара съм си купила пипер и уж да правя бюрек, ама като казах, че се пълнят с извара, сирене и яйце и ме попитаха: А кайма не се ли слага..... Joy
Гледам подготвяте се за среща. И аз като една "Люленка" да дам акъл: Рут да дойде до Люлин, пък от там - с метрото!  Малееее, да давам акъл на софиянки Embarassed Embarassed Embarassed
ЗъзБъз, ама наистина е много хубав витража!!! Ти полекичка, бавничко, но става славничко! Поне се наслаждаваш на красота!  
Анжелка до обяд е "сама" в къщи (в кавички, защото и майка и брат ми са тук!). Откак й направих неин фейсбук (е, поизлъгахме малко за годините, ама иначе нямаше как Embarassed) си играе на него. Че иначе кой ме види и ме хвали: Ама ти си много дейна във фейса! Я, на колко игри играеш!  Joy За първи клас е навита, даже няма търпение да тръгне на училище. Ще я видим после newsm78
За Консервпрома тази година съм  Embarassed Embarassed Embarassed ! До сега имам 5 бурканчета с пукани сладки чушки и.....това е. Мислех поне краставички да си направя, ама нямам къде да ги варя. Пък и Галена ме успокои: Мамо, като пуснат промоция в Кауфланд ще ти взема един стек - стигат ти!
Ам тъй де, що да се мъча Joy Конфитюри у дома никой не обича. По Нова година купих една кофичка ягодов, още стои половината. Палачинки, мекици, бухти у нас се ядат със сирене, саламче, натрошено кюфтенце.. Може и с краставица, или домат, но никой и не пита за сладко hahaha Ще направя сигурно няколко трилитрови буркана с трушийка с камби и това ще е!

П.П Момичета, опитах да вляза в нашите рецепти, но ми иска друга парола. По-рано се отваряше веднага. Сега мога да прочета рецептите, но не мога да пиша, а аз исках да публикувам една рецепта. Дори ме блокира за 45 мин! Някой знае ли какво става?

Последна редакция: ср, 21 авг 2013, 15:24 от Янче-то

# 57
  • Мнения: 894
Хайде и аз да се разпиша.

Дидиа ,сега разбрах каква е концепцията  на рекламата hahaha,тоалетната чиния в пръст ,тати хваща цветето...... newsm78 Непременно ще се загледам  ,за да видя Любчо.
Майче и аз преди време пих глюкозамид и хондроитин в комбинация и ставите не ми щтракаха така.Може би ще трябва да повторя,но затова отивам  на Огняново за да си топя телесата.Не напразно там са идвали римските бойци ранени и там са им  оздравявали раните от лечебната вода hahaha
Светалчо,малкия дявол е било ще се лекува ,но най- добре е да му направят антибиограма ,а не да скачат от антибиотик на антибиотик.

# 58
  • София
  • Мнения: 472
Янче, мила, точно месото е най-вредно - прави кисела средата в организма и от там идеална хранителна среда за всякакви ракообразуващи клетки. Това дето едно време се смяташе за "силна" храна - месото сега не е така. Пък и месото месо ли е? Поне се старайте да ядете на едно хранене през деня месо, а още по-добре на 2 дни. Ох, и аз едни съвети давам, като знам колко върли месоядки има тук. Днес ми е протеиновият ден и съм си сготвила някаква турска манджа. Стана страхотна!! Правят се кюфтенца от кайма с поправки, нарязват се на кръгчета патладжани, тиквички, домати, лук, чушки. Редят се като ветрило, изправени в кръгла тава, като се редуват продуктите.Залива се с дом сос.  За подправки - чесън, магданоз, керевиз, кимион , чер пипер. Малко зехтин и във фурната. Страхотно вкусно стана. А бе, нещо като гювеч,подреден, но без картофи. Тях ще ги ям утре.
Иве, писали сме едновременно. тези нещица се пият непрекъснато, щом имаме проблем или поне през 2-3 месеца. Била съм на Огняново, но на екскурзия - Лещен и Ковачевица. КРАСОТА Е!!!

# 59
  • Мнения: 7 384
               Ивееееее,разсмя ме с концепцията! Joy Joy Joy Просто е .....децата цапат,а М......дикс чисти всичко.В първата реклама /пуснала съм я в профила си във фейса/ чисти конфитюра в кухнята,а във втората-тоалетната от земята изсипана в нея! Laughing Момченцето е нашия Люби /най-малкия ми внук - за който не знае/.Третата още не я знам,а и не се сещам да питам когато съм при тях!
               Мая,ние му викаме Люби или Бубчо,а дедито - Миро! Mr. Green
               Лелееее,тез илачи не мога да ги запомня даже! ooooh! Толкова много! Сега си направих една рецепта от рускините за 10 дни е и ще докладвам после дали има резултат,че е много лесно.Стига да не забравяш вечер да го правиш,а сутрин да го пиеш! Mr. Green
               Яне, и аз преди няколко години се записах за изследване за остеопороза и носех един широк панталон и.......като се оплетох в него и като пльоснах в средата на хола /с теракот е/ дедито реши,че съм съборила секцията.Не давах да ме пипне и сама се примъкнах до дивана и започнах да се оглеждам за счупено , а дедито се хили насреща ми и вика - няма нужда да ходиш на изследване,ако имаш остеопороза щях да те събирам на парчета при това падане с гръм и трясък! Mr. Green Та така и не отидох!
               Браво на Анджи за училището! Hug Прибавих си я като приятелче във фейса и си.....играем игрите заедно! Laughing И аз започнах покрай децата и сега май няма ден ,в който да не извършея из фейса! Mr. Green
               Неда е същата като Анжелка!Сватята се обади,че решавала уравнения с едно неизвестно  Joy Joy Joy а тя вика,че математиката и е любима,но иска в училище да е първа във всичмко!Ха,да видим до кога този мерак!Принципно е максималист и във всичко иска да е най-отпред.Като се върнаха от морето Цвети ми разказва,че танцувала на концерта на Тони Димитрова и изведнъж видяла,че Ран танцува с едно рускинче и бързо го наклюкарила "Мамо Ран танцува с непозната"  Mr. Green След като видяла,че няма резултат от клюката и - никой не прибира Ран и той продължава да танцува,нашта се наежила и хукнала да избутва рускинчето.Е,успяла накрая и даже има клип на гонитбата по сцената!Всички танцуват,а Неда преследва брат си! Mr. Green
               
                ПП.Майче,изпревари ме!Съгласна съм за месото,ама боба е над 4 лв кг и докато го свариш колко ток иска...особено ,ако не е първа младост! Mr. Green Все се сещам за вица и най-скъпото ястие.......с една дума сервитьорът донесъл най-скъпото ястие в менюто на ресторанта - чиния боб и на протестите на клиента отговорил,че докато го сварят са изхарчили ток за 200 лв. Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт