КГБ = Клуб на Готините Баби - 138.

  • 41 992
  • 728
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 16 234
периодично някой дава тел. в темата.
Лека нощ от нас с Пламен. Ама аз чакам Ани, а тя няма ключ.

# 76
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 144
Разбрах кога е срещата, но още не мога със сигурност да кажа ще мога ли. Така че ме считайте за уведомена.

Сироп от божур за който се интересува.
Скрит текст:
Цвят от светло- или тъмнорозов божур, който има аромат. (Не най-ранния аленочервен, той не става). Божурът да е добре цъфнал, но не прецъфтяващ. Оскубват се листенцата и се заливат със студена вода. На един литър вода - 3-4 цвята. Престоява на хладно и тъмно 24 часа. След това се прецежда и се разбърква със захар и лимонтузу. На 1 л вода 1 кг захар и 1 ч.л. лимонтузу. Прецеждате през двойна марля и разбърквате до пълното разтваряне на захарта. После го насипвате в стъклени шишета с капачки и го прибирате.
По същия начин правя от маточина и от бъз.
Маточина - един букет на 1 л вода
Бъз свирчовина, който расте като дърво - 10 цвята на 1 л.

Не знам дали е полезен и за какво, но става много ароматен. От сиропа от маточина става много хубава лимонада - слагам в каната на дъното два пръста, доливам с вода, изцеждам 1 лимон и пускам вътре още един, нарязан на кръгчета, една шепа лед - и става фантастична лятна напитка за жегите.
От божура ароматът е също вълшебен.

# 77
  • Мнения: 15

Добро утро момичета !
"Направих" за всеки  по нещо -кой каквото обича...
Искам да ви пожелая  денят ви да бъде приятен и изпълнен с радост  и усмивки !
От вчера като разбрах каква пенсия ще получавам ....не ми се говори Подигравка и получаване на милост  за 37 години стаж А може би са малко???
Както и да е човек знае 2 и 200,но се чувствам  като просякиня
Въпреки това  си пожелавам да ги получавам по-дълго,както казват децата,защото пред мен имаше и хора които са по на 67 и не им достига трудов стаж за да се пенсионират-просто са работили  в сивата икономика или не са работили...
Ще ги вземам и отново ще ги връщам за сметки  hahaha

Дано се видите с Рут ,тя го заслужава защото е прекрасен човек ,но...вие си знаете...

# 78
  • София
  • Мнения: 2 675


Добро утро!

Днес тръгвам по задачки и затова гледам да се разпиша още от сутринта.

Светалчо, много интересни сиропи правиш. Ще се възползвам от рецептите ти.

Дидия, разгеле стана дума за божур, май сега е времето за садене. Та, ако дойдеш на срещата, моля те, да ми донесеш някоя грудка от божур. Дано не съм много нахална.

Привет, Рибката! Благодаря за кафето! А с Рут ще се видим непременно!


Джили, аз съм на линия за срещата.

Среща на 23 август от 17.00 до  ....  кой до когато може.
Сборен пункт - НДК - ъгъла на Витошка и П.Евтимий  - мисля, че в момента има оптика, на мястото на култовата някога Аптека


1. Джили
2. Марина

# 79
  • София
  • Мнения: 16 234
Добро утро от слънчева София.
Рибата, честита пенсия! Да си здрава и да я получаваш много години. Размера е ясен на всички.

# 80
  • София
  • Мнения: 475
Среща на 23 август от 17.00 до  ....  кой до когато може.
Сборен пункт - НДК - ъгъла на Витошка и П.Евтимий  - мисля, че в момента има оптика, на мястото на култовата някога Аптека


1. Джили
2. Марина
3. Мая

# 81
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 144
Доро утро! Хубав ден на всички!

В 17 часа няма да мога, щото утре ще гледам Лъчко и синът ми ще го вземе към 17.30. Но ако ми кажете къде ще бъдете после, мога да дойда към 18 ч. Пуснете ми един телефон на някоя от вас за връзка, моля!

Рибке, напълно те разбирам, защото аз взимам минималната. Оказа се, че мишките ми били изяли трудовия стаж (там, където са съхранявани ведомостите) и не можаха да ми дадат УП2, трудовата книжка не била счетоводен документ - с нея само години можеш да докажеш, но не и заплати, въпреки че ги пише. И понеже аз съм работила само на едно място - пих една студена вода под формата на минимална пенсия и толкоз. Казах си, че е по-важно да съм здрава  и толкоз. Така казвам и на теб: Честита ти пенсия и дано я получаваш най-малко 50 години, та да видят!

Последна редакция: чт, 22 авг 2013, 09:06 от svetal4o27

# 82
  • Мнения: 1 082
   ПРИЯТЕН ДЕН НА ВСИЧКИ И НАЙ-ВЕЧЕ ПРИЯТНА СРЕЩА....КАК ИСКАМ ДА ДОЙДА И АЗ!!!!

# 83
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 144
   ПРИЯТЕН ДЕН НА ВСИЧКИ И НАЙ-ВЕЧЕ ПРИЯТНА СРЕЩА....КАК ИСКАМ ДА ДОЙДА И АЗ!!!!

Еее, и ние искаме да дойдем на варненските срещи...

# 84
  • Мнения: 1 065

Добро утро.

Бързам, притесних се и омотах всичко ....

Ако мога по късно ще пиша повече ...

Копирам списъка ...
1. Джили
2. Марина
3. Мая
...........
Айша - знае
Светалчо- знае

На останалите след малко започвам да звъня ...
Айша, благодаря за телефона на Рут. Абе, младото си е младо  Wink Laughing -визирам Айша, я как се сеща, ама аз като съм баба-шматарок ( и ,,чавка ми е изпила акъла ''ако изобщо го е имало Wink Joy по сто пъти питам ...

Хайде сега и аз да се направя на леко засегната -,, Дано се видите с Рут ,тя го заслужава защото е прекрасен човек ,но...вие си знаете...'' -как да го разбирам това?
Всички сме прекрасни, но понякога нещата опират и до възможности и време.
Аз предлагам среща, защото очаквам да видя всички, които могат и искат да дойдат.
Гледам да се съобразя и с работещите, и с пътуващите от по-отдалечени квартали. Мисля, че Рут няма да я затрудни да слезе до центъра на София, а има и достатъчно време да се прибере по-светло до Банкя, когато реши да си тръгне. След малко ще и звънна, да и кажа МОЕТО предложение, и ще ми е много драго да се видим.

Шпунци, моля те, не се натъжавай и не се чувствай пренебрегната.
Много хора сме, знаеш, че всеки си има грижи -кой по-малки, кой по-големи ... Може да сме пропуснали да попитаме, как си, но не значи, че не те мислим. А ти пиши, споделяй- от опит ти казвам, споделянето  много помага. И ако имаш дори и малка възможност за утре да дойдеш, аз лично с удоволствие ще те прегърна. А ако не можеш - предлагай ти когато ти е удобно ...

Ставам.
Отивам на спирката да си посрещам гости.

А вие не ми се сърдете ...  ,,Не стреляйте по пианиста ( демек по мен) той толкова си може''.....
Ама пък си ви обичкам, да знаете ... всички, всички ....





Последна редакция: чт, 22 авг 2013, 10:05 от djily

# 85
  • Мнения: 894
Добро утро,готини!!!!! Hug

За добро настроение поздрав,за да ни върви на море ха ха!!!!


Рибке,благодаря,за кафето!Пия го в момента!Честито пенсия,макар и малка но гарантирана.И аз вървя след теб!
Приятна среща с Рут!
Хубав и спорен ден ви желая!   bouquet

# 86
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 144
Добро утро и хубав ден на всички!
Джили, благодаря за тел. Hug
Много навреме,защото тъкмо тръгвам и после нямаше как да се включа.
Дано да успея да дойда, да се видим.

чао, милички!

# 87
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 144
Тц, не тръгнахме. Смяна на курса.

ММ умува, сметА, слагА на везните за и против и накрая останахме. Значи, тука е по-кофти, топло и не се спи от жега през нощта и няма какво да се прави (за него, аз навсякъде имам какво да правя), но пък... предстои Формула - петък (тренировки), събота (квалификации), неделя -СТАРТ! Което си е мотив от първа величина. Освен това - бензинът - по 50 км всеки ден...И така, засега сме тук.
На мен навсякъде ми е добре, тъй че нямам нищо против. Само искам да знам къде ще съм, не обичам "разкрачени" положения и неяснота. Ако съм тук - по-лесно ще дойда на "Аптека", ако съм на Банкя, ще дойда с Рут. Аз съм лесна. Въпросът е синът ми да дойде по-раничко да си прибере наследника.

А и слънцето се засрами (толкоз го плюха, че греело прекалено силно) и се скри, та нещата се нареждат...

# 88
  • Мнения: 15
Е, още не съм получила решение,това е предварителен прочит на документите от експерт ,който ми ги подготви за пенсионното Чак ноември ще ги   внеса ,тогава навършвам 60г 8 месеца както е закона, но казват че прогнозната не се различава особено  от действителната -лев горе ,лев долу
Абе и аз така казвам -майната му колкото -толкова ,важното да я получавам !
Ей Джили и теб ли зле ти влияе жегата ?Нищо лошо не съм искала да кажа  или пак нещо не се изказах  правилно? Естествено че сте прекрасни всички, ,освен мен например, но все едно не съм го прочела този въпрос затова няма да тълкувам ... ! Stop
Абе що толкова  дразнят  постовете ми ?  newsm78
Впрочем не искам отговор  да не стават пак разправии... Sad Stop
Ще  взема да се питам пред огледалото ... Joy Joy
Хубав следобед на всички ! Hug

# 89
  • Мнения: 1 065
Ehooo, само поглеждам  какво ново тук.
Приспах си гостенките, и голямата, и малката, но ще ставам да им приготвям следобедна закуска и да прибирам храна по кутии и буркани ,,за износ''....

Копирам списъка ...
1. Джили
2. Марина
3. Мая
4. Рут
...........
Айша - знае
Светалчо- знае

Обадих се на Рут -няма проблем да дойде в центъра. На другите не писали още не съм звъняла, ще звънна по надвечер.

Рибке, а относно жегата, която ме е напекла, в грешка си - издръжлива съм (и в пряк, и в преносен смисъл...) и не се влияя.... Но пък не може все да има недоволни, а никой нищо да не предлага....
Та така, минало, заминало- само давам нагледен пример, как понякога непрякото общуване изкривява възприятията ....
Иначе .... иначе всички сме готини, най-готините -  бихме ли се събрали, ако не сме такива и не мислим сходно? Да не кажа пословицата за ,,краставите магарета ....'', че някой друг да не се фръцне и се засегне .  Шегичкааааа!!!!.

Ставам да варя ,,гис'', че това ми е поръчката.
Иначе менюто ни е все с ,,г'' - гах, гозде, гис ...., а и мако ....

До скороооо.

Общи условия

Активация на акаунт