МАРТенската мама трескаво се притеснява и с ехографа бебчо наблюдава

  • 21 165
  • 735
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 170
Слинг с предишните деца не съм ползвала, за това залагах на удобна количка и след като я открих-нямах спиране.Километри всеки ден, и по планините сме се катерили с нея...И понеже много си я харесвах, после я давах и на приятелки, та вече за нищо не става....Но този път може и да се огледам за слинг, но ще е след като родя, както казва Йоана, аз само на лично изпробвано вярвам.
Е, оказа се, че имало и други , чакащи трето дете, мислех, че съм бяла лястовица Laughing.И си мислех, че сега ще е по-лесно, оказа се обратното...но аз съм оптимист...
Аз, също, почти не съм използвала кошарката, само играчки събирах в нея....излишна покупка според мен, а и място заема.
За мазането, аз и двата пъти до сега се мажех с крем на CHICO за бременни и бях много доволна.Независимо, че качвах по 20 кг-после нямах нито една стрия.Може и от типа кожа да зависи, но моята е суха, което би означавало по-лесно цепене newsm78

# 691
  • Мнения: 17
Добре дошла и от мен, Йоанка  Hug За слинг шалчета ги гледах в Ebay и не ми се сториха много скъпи. Има ги и на добра цена. И аз съм решила живот и здраве да си взема.  Crazy
Иначе за избирането на име съм много против баби и дядовци и въобще цялата рода да се месят и да дават акъл  Shocked Както съм в едно такова настроение "специално" ще ги подпукам всичките ако изобщо се опитат да ми натрапят мнението си  Whistling
Йо, не разбрах - ти на йога за бременни ли си се записала или на обикновенна? Аз мислех онзи ден да отида на йога (не за бременни) но реших да изчакам да чуя мнението на колежките които отидоха и вчера забелязах всички да гледат лошо и да ходят по един много странен и интересен начин  Crazy Изобщо не е било лесно колкото изглеждало, но утре пак ще ходят така че сериозно се замислям да ги придружа и аз. Чакам да кажеш мнение как е минало  Peace
Реших другата седмица да си дам няколко дни почивка и ден само за мен си на козметични процедури. Израснала съм в козметичният салон на майка ми и да съм честна много рядко ползвам услугите  Blush Приказката за обущарят без обувки е вярна  Whistling Та масаж на цялото тяло мисля, че ще ми се отрази добре. Гърбът и кръста ме болят толкова много, че започвам да се чудя нормално ли е да е така?  Thinking
Да ви питам, някоя от вас има ли проблем вечер с гаденето? Последните дни ми се гади страшно много и само вечер преди вечеря  Tired Като че ли симптомите на бременността чак сега идват при мен  Tired

# 692
  • Мнения: 208
Ура, представител на ЛЛЛ в нашата тема  newsm44
За кошарите-да моята щерка спа предимно при нас, но за мен си е важна покупка, от време на време ползвам. Някога ако ще просто да се изкъпя и да знам, че няма да се преобърне. Птосто като сигурно място за временно оставяне. Повивалникът също държа върху кошарата, няма къде другаде, а ми е много полезен иначе ще остана без кръст.
Слинг съм решила да ползвам повечко този път и знам къде във варна да се консултирам. Иначе имам слинг шал, но го ползвах малко. Трябва ми консултация за връзването, но малко по-натам.

# 693
  • Мнения: 218
Вие как сте с киселините?....аз каквото и да хапна или пийна направо ме изгарят.За гаденето и повръщането просто не ми се мисли,а уж доктора ми обеща,че като мина 12г.с и вече ще се чувствам прекрасно бременна  Twisted Evil

# 694
  • Мнения: 71
Добре дошли на новите мами,увеличаваме отбора Simple SmileХубаво е да си имаме представител на ллл
Аз днес взех Алекс на обяд от градината,че после на кино ще ходим,а той за отрицателно време ме изкара извън нерви и направо на топка ми става корема от бяс #Cussing out
SweetApril аз съм така вечер-точно преди да се приготвим за хапване и нещо ми става.А и не ядем кой знае какво,а само на салатка караме ,сиренце,кашкавал...Да не говорим,че от доста време карам на краставици,плуващи в оцет Mr. Green
лора др и аз ползвах Мама Дона на Чико и въпреки 25кг и преди това доста суха ,лющеща се кожа,нямам стрии.Чудя се пак него да взема,макар че малко скъпичък.Някой спомена едни билкови и бяха по-евтини,но нямаше ги в Пловдив.
dungeon нормално е първо отрицателните емоции да ни залеят.ще отмине и ще се радваш на другото човече.аз няма да забравя на фм нали ми казват пола и аз много исках момиче,ма ужасно много(моя разбира се момче) и като каза момче,такова разочарование изпитах.после си викам боже дете нося и сякаш не го желая и не му се радвам.но всичко с времето де.
Йо всички мъже или поне 90% са големи дървета и реагират толкова неадекватно.но знам едно от приятелки.искат момчета от мъжка гордост,но роди ли се момиченце и край.Стават принцесите на тати.Но пък и ние си имаме нужда от подкрепа,от положителна емоция,да видиш радост и в другия...
Аз съм дотук,чче малкия дразнител продължава да ме действа #2gunfire

# 695
  • Бургас
  • Мнения: 260
Лора, добре дошла   bouquet, как ветеран, ти си герой! Със сигурност има какво да научим от теб  Hug
Кикси, добре дошла и ти  newsm51 а. Заповядай, не сме страшни  Laughing  Hug
Дъги, жалко за едното бебенце, дао. Другото се развива добре  Praynig Hug
Бу, не сме те забравили никак, питахме се за теб.

Йо, споко, ще му гледаме сеира на разочарования след няколко месеца, живот и здраве  Peace просто му трябва време на се пренастрои на новъта вълна, сигурно и той като теб си е предтавял как ходят двамата по мъжки, ритат топка, плуват, играят си с коли. Важното е, че се всичко е наред с бебка. Хайде дано йогата те балансира, явно сте  напрегнати покрай най- скорошното събите.
Пипи, на мен при записване за ЖК не ми правиха вагинален преглед. Не ми взеха никакви проби изобщо. Само кръвни изследвания ми назначиха. И док днес ми похвали хемоглобина, буквално каза, че съм готова за кръводарител. Отдавам го на салатите с кърваво цвекло и също тези с пресен спанак и кълнове от броколи.
Вчера като се заприказвахте за дрехи, взех да си пробвам дънките и съм доволна от себе си, дори кльоштавите нахулих, може би тях ще преправя в бременни. Не е трудно, предния път преправих еин стар еластичен панталон, шивачка му сложи парче стегнато трико отпред и станамного добре. Подсигурявах с тиранти  Laughing под блузата, удобна работа е, не се налагаше да се загащвам непрестанно.
Като пълен неандерталец във Фейсбук аз да попитам, след като се сприателя с там който съм ангажирала, после какво очаквам да се случи и как я намирам групата всъщност?  Embarassed Rolling Eyes Embarassed
Мото, това за реколтата е култово просто  Laughing, да видим моя мъж какъв земеделец ще излезе.
Наслаждавайте се момичета на усещането на бебето! На мен често преди да разбера , че пак съм бременна като се случеше да усетя някакво пребълбукване в корема и си спомнях за това колко е хубаво и вълнуващо да имаш бебе вътре в теб  Heart Eyes  И понеже така си вървеше живота, че нещата клоняха май да си остана с едничко детенце и ме беше яд, че няма да усетя пак именно това движение.
Да, за момиченца има уникални красоти, дрешки, шапки, играчки. То са точки, то са цветове, то дантели.… За момчетата е доста скучно откъм дрехи. Зимните са направо ужас, рядко има нещо различно от черно, кафяво, сиво и тъмно синьо. Само по момиченца се заглеждам  Praynig, онзи ден в поликлиниката направо се разтопих една двегодишна дама като си премести дамската чантичка да си направи място да седне  Heart Eyes
За да не се налага да пишите наново пост, можете да си копване преди да натиснете за публикуване. И друг трик е, с цел да не пропусна някой си отварям 2 прозореца, от единия чета , а в другия пиша. Ако ми се е длучило да не съм отразила някой, извинявам се, не е умишлено  Hug
Колички смених 3, бутах доста  и една чужда. Имам отношение и впечатления. Най- доволна си останах от едната Конкорд Фюжън, просто перфектно е конструирана, Стефан сега е 23 кг, но като седне вътре (племенника сега я ползва) и върви с 2 пръста да я буташ. А й спряхме тока от ползване, включително по пистите съм я карала и пътека в дълбок сняг съм си проправяла, големите гуми и те не се подценяване в нашите уредени български условия на живот.
Аз днес разнообразих малко баничките с една цяла торта  Crazy Ми кво съм виновна като живеем близо до турска баничарница, такива работи правят. Пък до доки има страшна сладкарница пък, добре , че там ще ходя само по пведнъж месечно.
За стриите, МНОГО е важно и редовно да се ексфолира. Идеално става с едни ръкавички, не се налага да се ползва специален скраб. Има от коприна и изкуствени. Кожата така се обновява по-добре и е по-еластична. Плюс масажното втриващо мазане разбира се. Аз предния път бях с доста обикновени мазила - Дева,Саносан и една Мустера пробвах и нямам нито едно поражение, а качих фамозните 22кг Shocked
Спирам се, че ферман стана, прощавайте ама наистина мога много да приказвам, а уж съм Риби  Grinning

# 696
  • Мнения: 11
Здравейте и от мен. От доста време не съм писала, ма или имам много работа или имам пристъпи на мигрена и не мога да стана по 3 дни.

Йо много гадно, че така са ти прецакали деня. Мъжете са първични по природа и това ни кара понякога да се чувстваме ние зле.
Да ви оплача и аз тогава: вчера се скарахме с ММ и той изрече едно изречение, което страшно ме обиди. Плаках цяла вечер, даже спахме в различни стаи.  Cry Изобщо не исках да го виждам. Днес бях на преглед и ми се обади да кажа как е минало. Разказах му, но честно ви казвам толкова обидена се чувствам, че хич не ми се занимава с него. Разбира се за всичко аз съм виновна отново. #2gunfire

Откакто съм бременна имам усещането, че той е много изнервен и се държи зле с мен. Cry

Иначе днес бебето беше будно и махаше с крака и ръце. Май усети, че го гледаме и се обърна с гръб. Доктора го "подгони" с видеозона, ама то още повече се надупи  Joy Беше много хубаво усещане.
другата седмица съм на ФМ и нямам търпение да разбера какво е. Дано не се надупи отново  baby_neutral Joy

# 697
  • Мнения: 9
за албумче, погледнах можем да направим в Снимка.бг. Там имат пароли за албумите който не искаме да споделяме, като съответно най-добре ще бъде да го направим на профила на Март2014, само ще ни трябва и 1 мейл, ама нямам нищо против да ползваме моя. Паролата някак ще трябва да я пуснем само на лични за да не се вижда от гостите в темата, или може в фейс в групичката, ама Мими трябва да ме добави пак  smile3525

# 698
  • Мнения: 16
Аз погледнах в youtube и не мисля, че този слинг се връзва трудно http://www.youtube.com/watch?v=m03DVFZ5DsI по същия начин се връзва и за по-малки бебета. Мисля да дам на някоя от бабите да го ушие, те ще се радват да помогнат  Simple Smile

За киселините, от няколко дни и аз имам и днес за първи път повърнах... уж сутрешното гадене изчезва след 3-тия месец, а на мен взе, че ми се появи малко преди да трябва да изчезне   Joy

Vani79 не знам какво точно ти е казал мъжа ти, но не забравяй, че сега хормоните ти бушуват и всичко те дразни. Аз по няколко пъти на ден искам да убия някого, но си повтарям, че всичко е в главата ми и ми минава. А и мисли за бебето, не е хубаво да се ядосваш  Hug

За албумите съм ЗА  Simple Smile

# 699
  • Мнения: 11
Благодаря cvetelina.m И аз се опитвам да не се ядосвам, но понякога е беизбежно  Wink

А какво трябва да направим, за се включим в албума?

# 700
  • Мнения: 16
Пита се с кого трябва да преспа, за да се включа в албума  ppp  Laughing

# 701
  • Мнения: 11
Ооооооооо, няма проблем. И без това напоследък все ми се спи  Joy Joy Joy Joy hahaha

# 702
  • Мнения: 9
 Joy hahaha никой няма да карам да спи с мене Hug е не че ще ви върна ако се навиете за състезание тип македонското кой го мързи най-много  smile3534 така де профила го направих само ще потърся някоя готина снимка из нета за корица на албума, а паролата и мейла който иска за сега на лично  bouquet

# 703
  • Мнения: 0
Добре дошли на новите мами - лора др, kiksi007 и yoanna -   bouquet

Йо, Не съм се сещала за тези филмчета, ама...  Joy Лягам късно, защото установих, че така поне не ставам за нощното пишкане и се наспивам, а иначе като стана в 4:00 и няма повече сън.

За кошарката - не бих се справила без нея. Дори не мога да си го представя. Много често оставам сама и ще се налага до го оставя, докато свърша нещо. Синът ми си стоеше в нея и беше много спокоен. Никога не съм го приспивала на ръце. Това зависи и от детето сигурно, но...  newsm78

На ММ му е все едно какво ще се пръкне, защото за него е четвърто.  smile3521 Има две деца от предишен брак - момче и момиче и синът ми. Все пак, ще е честно да са по равно, нали  yes Praynig Иначе името за бленуваното момиченце е измислено - Яна. За име на момче изобщо не съм и не искам да мисля. newsm62

За гаденето и киселините - четох някъде, че за да ги предотвратим трябва да хапваме на често по малко и да избягваме люто, тлъсто и пържено. Аз се чувствам много по-добре, но продължава да ми се гади вечер, като си легна. Изобщо нямам апетит. Не ме дразнят миризми, но и нищо не хапвам. Нито месо, нито тестено. Представям си вашите банички, но пак не ми се преяжда. Единственото,  което хапвам от два дни е филийки с лютеница и грозде. Чак започвам да се притеснявам от къде ще набавя необходимия калций, че миналия път си имах големи проблеми със зъбите след раждането. Май ще се наложи да вземам допълнително, но това след консулта с доки.

Морско момиче, Мъчно ми е за теб, защото много се измъчи. Дано всичко скоро отмине и наистина да се насладиш на бременността.  newsm10

dungeon , Повече никакви отрицателни емоции. Не го причинявай на теб и на бебка. Радвай се, че се развива добре, само усмивки днес и чакаме да се отчетеш след прегледа.  love001


# 704
  • Бургас
  • Мнения: 260
Хайде пак аз, май не ми стигна предния път  Joy
Здравей и на Йоанна, много се радвам да имаме ЛЛЛ консултант, и предния път имахме и беше от огромна помощ за кърменето. А ти си и с доста личен стаж  Hug
Слинга ми беше с халки. Уших го при шивачка и заедно с труда, халките и плата излезе 15лв. Пробвах и на приятелка слинг-шал удобно е за носене, но това замотаване не ми допадна. Страхотна работа ми свърши тази вещ. Моя убавец до шестия месец не пожела да лежи в количка. Буден ли беше, само прав. Не понадигнат, не седнал, единствено прав го устройваше. Това не само на разходки , а и в къщи. Та както бях и съм самичка лятото в къщи, денонощно, слинга просто ме спаси. В количката играеше и одеалце за завиване, при кърмене навън го мятах за лек заслон против хорски погледи, у дома ръцетеса свободни да се свърши някоя работа. После изрязах халките и плата стана чаршаф. Сега пак ще ги зашия. Голяма употреба. Отделно да отскоча инцидентно до магазина. Имах и два вида кенгура, които нямаха нищо общо като удобство, само нашия тати ги ползваше щото го беше срам с парцала  Grinning
Друго полезно и удобно беше комбинирания стол за хранене- люлка- шезлонг.
Можете да си правите списъци на харесани неща и ако имате близки, които да ви питат преди да подарят, ще си спестите доста излишни и скъпи предмети. Аз без да съм искала се сдобих две огромни плюшени играчки, ми още се чудя де да ги дена и за какво да ги ползван. Не са и евтини да ги хвърля, към 50лв е парчето. Няма ли вече вариант от типа на сватбени подаръци по уишлист, само че за бебе?
Тини, опитай да го върнеш, замениш поне.
Ейприл, и на мен ми се гади привечер, по часовник започва към 16 и приключва към 21. Ще гледам да си изям тортата преди това  Mr. Green
Бубето, за калция, най- лесно се набавя такъв от растителен произход, със сусамов тахан. Чудесно е и за стомаха. Сутрин се разбърква мед и сусамов тахан, вкусно е.
Дъги, да пишеш после, мислим те.



Общи условия

Активация на акаунт