Съседски казус- моля за информация

  • 16 695
  • 69
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 79
Ами доколкото прочетох в ЗС, пак цитиран по-напред, баш кметът може да ви даде разрешение.

Ще прочета  Peace

# 61
  • София
  • Мнения: 1 762
Вселена, най- приятелски съвет- престани да мислиш  Peace Ти вадиш филми с продължение. Не е хубаво за теб  Peace


Хаха, не се грижи какво е хубаво за мен, достатъчно е да се погрижиш за себе си. 

Честно, не разбирам хора, които се цупят и чудят как да ухапят другия, само защото им е казал нещо, което не им харесва.  Tired Но пък ми стана ясно, защо имате такива междусъседски отношения.

Вселена, проблема при теб е , че даваш мнение за хората, а не по случая, който се описва. Ти НЕ познаваш тези хора, защо ги обсъждаш непрекъснато, слагаш им квалификации, характеризираш ги? И това не е първата тема в която го забелязвам от твоя страна. Ти си тази, която се цупи. Аз най- приятелски ти дадох съвет. Като не можеш да напишеш нещо свързано по въпроса зададен от някой, поне не се изказвай супер неподготвена за хората.
Само да ти разясня, че аз нямам отношения междусъседски. Ама нали на теб всичко ти е ясно, какво да ти обяснявам.   ooooh!


Ред Хот, това с ореха е съвсем друга история. Както се разбра от момичетата по- назад в темата, ореха е защитено дърво и не е така лесно да се отсече. Моя казус ми се разясни, сега остава да го обясня и на въпросните хора. То май въпроса стана по- скоро морален, отколкото друг.

# 62
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 540

Вселена, проблема при теб е , че даваш мнение за хората, а не по случая, който се описва. Ти НЕ познаваш тези хора, защо ги обсъждаш непрекъснато, слагаш им квалификации, характеризираш ги? И това не е първата тема в която го забелязвам от твоя страна. Ти си тази, която се цупи. Аз най- приятелски ти дадох съвет. Като не можеш да напишеш нещо свързано по въпроса зададен от някой, поне не се изказвай супер неподготвена за хората.
Само да ти разясня, че аз нямам отношения междусъседски. Ама нали на теб всичко ти е ясно, какво да ти обяснявам.   ooooh!


Би ли цитирала каква квалификация съм им сложила?

Напротив, мнението ми за твоите хора е само по повод случая, нищо друго не съм квалифицирала за тях като личности. Но пък ти си позволяваш да ме характеризираш и коментираш, без да ме познаваш, дори да намесваш "някакви други теми", което е любим похват, когато няма какво да се каже по същество. Ти си позволяваш да говориш за "моя проблем", ти ми даваш "приятелски съвет" какво било най-добре за мен. Дори си позволяваш да ми казваш "един съвет-престани да мислиш". Моля? Ти за коя се вземаш? Я, чакай малко, нали точно в това ме обвиняваш, че аз давам мнение?  ooooh!  

Казусът ти го разбрах много по- добре, отколкото на теб ти се иска: започна с "нарушени права", а после се промени на "по- скоро морален"; с два клона, които са произвели 20-30 кг ябълки, които пък бяха описани като зимнината на хората, на която разчитали, но после вече нямаше проблем съседът да си ги бере, стига да не накърнява чувствата на хората.  Определено смятам, че, ако съседът ти даде своята версия, тя ще бъде доста по- различна и неласкава по отношение на твоите приятели. Вместо да се заяждаш с мен и да се чудиш как да ме обидиш, прочети какво са написали съфорумките по- напред, за да видиш как реагират интелигентните хора.  

Вашите отношения съм написала, защото стана ясно, че си близка с тези хора. И то доста близка, съдейки по това как ми скачаш.

# 63
  • София
  • Мнения: 1 762
Жено, как не те мързя толкова да пишеш  Joy Казах аз, че правиш филми  hahaha
Отказвам се.  Joy Joy Joy

Ако съм искала да те обидя, хич нямаше да се чудя как  Joy

# 64
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 540
Жено, как не те мързя толкова да пишеш  Joy Казах аз, че правиш филми  hahaha
Отказвам се.  Joy Joy Joy

Ако съм искала да те обидя, хич нямаше да се чудя как  Joy

Да, не съм мързелива.  А ти, естествено, ще се откажеш, след като никъде не намери измислените квалификации по адрес на приятелите ти. 

Може би трябва да се обърна към модератор относно безобразното ти поведение и личностни нападки.   

# 65
  • Мнения: 79


Ред Хот, това с ореха е съвсем друга история. Както се разбра от момичетата по- назад в темата, ореха е защитено дърво и не е така лесно да се отсече. Моя казус ми се разясни, сега остава да го обясня и на въпросните хора. То май въпроса стана по- скоро морален, отколкото друг.

Както писах, орехът е изсъхнал. От години не дава никакъв плод. Дори от много години е окастрен от дядото, който си беше собственик и почина отдавна.
И не съм много сигурна, че в личния си двор нямаш право да режеш орех. Ние имаме няколко ореха, единия ни пречеше, защото беше близо до къщата и го премахнахме.

# 66
  • при късмета
  • Мнения: 24 005
Както писах, орехът е изсъхнал. От години не дава никакъв плод. Дори от много години е окастрен от дядото, който си беше собственик и почина отдавна.
И не съм много сигурна, че в личния си двор нямаш право да режеш орех. Ние имаме няколко ореха, единия ни пречеше, защото беше близо до къщата и го премахнахме.

Дори за изсъхнал орех трябва да вземеш разрешение. За собствет орех в личния ти двор. Абсолютно съм сигурна, минали сме през това. Хората бяха започнали да поливат собствените си орехи с нафта, за да изсъхне и да им дадът разрешение да го отрежат и започнаха и изсъхналите да се премахват с разрешение. А за отрязания ви орех само защото ви е пречел, ако някой съсед ви беше накиснал щяхте да отнесете голяма глоба.

# 67
  • Мнения: 79
Както писах, орехът е изсъхнал. От години не дава никакъв плод. Дори от много години е окастрен от дядото, който си беше собственик и почина отдавна.
И не съм много сигурна, че в личния си двор нямаш право да режеш орех. Ние имаме няколко ореха, единия ни пречеше, защото беше близо до къщата и го премахнахме.

Дори за изсъхнал орех трябва да вземеш разрешение. За собствет орех в личния ти двор. Абсолютно съм сигурна, минали сме през това. Хората бяха започнали да поливат собствените си орехи с нафта, за да изсъхне и да им дадът разрешение да го отрежат и започнаха и изсъхналите да се премахват с разрешение. А за отрязания ви орех само защото ви е пречел, ако някой съсед ви беше накиснал щяхте да отнесете голяма глоба.

Можеше да прочетеш какво съм писала по-напред  Tired

# 68
  • Мнения: X
Както писах, орехът е изсъхнал. От години не дава никакъв плод. Дори от много години е окастрен от дядото, който си беше собственик и почина отдавна.
И не съм много сигурна, че в личния си двор нямаш право да режеш орех. Ние имаме няколко ореха, единия ни пречеше, защото беше близо до къщата и го премахнахме.

Дори за изсъхнал орех трябва да вземеш разрешение. За собствет орех в личния ти двор. Абсолютно съм сигурна, минали сме през това. Хората бяха започнали да поливат собствените си орехи с нафта, за да изсъхне и да им дадът разрешение да го отрежат и започнаха и изсъхналите да се премахват с разрешение. А за отрязания ви орех само защото ви е пречел, ако някой съсед ви беше накиснал щяхте да отнесете голяма глоба.

Не само за орехи е така. Последно имахме сума ти проблеми за премахването на едни храсти от парцел, който е купен за строеж. Ние си мислехме, че са храсти, но от кметството не мислеха така.
Това се регулира с общински наредби, за София има и закон, който препраща към общинска наредба:
http://lex.bg/laws/ldoc/2135540661

Чл. 19
(3) Съществуващата дървесна растителност, независимо от собствеността на имотите, в които попада, може да се премества или премахва въз основа на писмено разрешение от общинските органи по озеленяване, включващо указания за задълженията на собственика.
(4) Проектите за подробни устройствени планове задължително се придружават от справка за картотекираната растителност и геодезическо заснемане, заверени от общинските органи по озеленяване.
(5) Разрешение за строеж се издава след представяне на разрешение за премахване на засегната от строителството дървесна растителност при условия и по ред, определени с наредбата по ал. 1. Общинските органи по озеленяване изготвят констативни актове за растителността преди започване и след завършване на строителството.

п.п. Тези отстояния от цитираната по горе Наредба 7 са препоръчителни, не задължителни.



# 69
  • Мнения: 38
Няма такова нещо, че животни не могат да се гледат в населени места.
доколкото си спомням наредба 7 за хигиенните изисквания на селищната среда  на здравното министерство определяше броя на животните, които могат да се гледат в населено място.  Но тя бе  отменена 2011г.
към момента животните по селата и в някои части на градовете с ниско строителство се регламентират от общински наредби. Уточнява се и броят им.. (Въобще не е приятен за носовете!)
 Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт