"Песен за огън и лед" - 5

  • 47 955
  • 740
  •   1
Отговори
# 735
  • Варна
  • Мнения: 17 994
Намерих и на английски:

Цитат
When the sun rises in the west and sets in the east, When the seas go dry and mountains blow in the wind like leaves. When your womb quickens again, and you bear a living child. Then he will return, and not before"

Никъде не се казва, да му родиш живо дете. Очевидно предсказанието е, че няма да има наследник, а не че не може да забременява. Confused

# 736
  • Мнения: 3
Ясно, въпреке че пак не го четем правилно .
Значи когато роди живо дете, и горните условия се изпилнят с слънцето, планиата и прочие, Хал Драго ще се оправи/ще се върне при нея ?
Е на всички е ясно че след като Хала стана на пепел, няма как да се върне при нея. Simple Smile

Друго ми щукна, че ако това е първият  ѝ аборт( в 5 книга вторият), то ще следва ли и трети до края на поредицата?
И абортите свързани ли са с някой от трите  "три" предсказания в кулата в карт ?
Ще са ми интересни мненията Ви по въпроса, за сега нищо не миидва на ум , пак ще ги поразгледам Simple Smile

# 737
  • Мнения: 10 014
Пророчеството на Мири го възприемам като проклятие, опит да и отрови живота. Не го приемам сериозно въобще, но какъв е замисъла на автора, кой ли знае...Може и да греша.
Че Кал Дрого няма да оживее, то е ясно, но останалите и дрънканици са като на панаирджийска шарлатанка.
Виж, бабата на Джейни Уестърлинг е друга бира. И все пак какво ли е предсказала на нея?

# 738
  • Варна
  • Мнения: 17 994
Пуснах НОВА ТЕМА

Заповядайте там!

# 739
  • Мнения: 0
...  и в някои моменти няма как да не прибегнеш до клишета или хайде да ги кажем литературни закони. Когато и 1+2+3+4 - сочи Л+Р=Д не е хубаво да го променяш, защото ако пък в Джон няма таргариенска кръв, то Мелисандра защо ще го вижда в огъня? Тогава пък идва притеснението да не се окаже, че го вижда в огньовете като принцът на другите, като антиподът, като предопределения от другия Бог. Защото ако в Джон тече само кръвта на Старк, то той ще е ''свързан'' само със старите богове на старките, а те водят началото си от... земите отвъд Вала...
Всъщност нека първо разберем повече за другите и тяхната мисия. Едва ли е само да сеят смърт и разруха, трябва да има някаква водеща причина, ако има, то това ще е войната на древния свят срещу човеците и по-точно андалите. Тогава вече наистина Джон може и да е предопределен за тях.
Сама виждаш колко сложни са нещата и колко много нишки има. А, Мартин първо няма време заради сериала и второ има само две книги до края. :/

Здравей, Diavolo !

Изключително съм впечатлена от дълбокото познаване на епоса както от теб, така и от останалите участници в дискусията. Никога не съм участвала във фен-клубове, но винаги има един първи път, нали ! Иначе съм стар юзър, но пиша в други форуми.

Тук ме доведе преинтересното ви обсъждане, в което искам да се включа, макар и с доста месеци закъснение. Още не съм изчела цялата тема, но имам един аргумент против идеята за таргариенската кръв на Джон Сняг. Как би обяснил факта, че и той, както Бран, е превъплъщенец ? Това на мен лично никак не ми се връзва с теорията Л+Р=Д. Освен това Джон твърде силно прилича като характер и морал на Нед Старк, макар че това може да е в резултат на възпитанието, което е получил в неговия дом. Колкото и да не ми харесва, сякаш повече натежава другата теория - за бъдещата връзка на Джон с Другите, в противен случай те стоят само като имагинерна кръпка, сложена самоцелно от Мартин за да плаши читателя. Какво мислиш ?

# 740
  • Мнения: 0
След като поразгледах няколко страници, разбрах, че съм изтупала от праха доста стара тема, за което се извинявам  Embarassed ... Ако модераторите решат, нека преместят поста ми в новата, така или иначе въпроса ми е свързан с цитат на друг потребител.

Общи условия

Активация на акаунт