Захранване на недоносено.

  • 14 305
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 39 338
Предстои ми следващият месец да захранвам, а ми е още тъмна индия.
Недоносените имат ли някакви специални нужди, относно вида храна?
Ще съм благодарна, ако дадете някаква примерна схема на вашите деца.

# 1
  • София
  • Мнения: 39 775
Тук Хранене с млека за кърмачета, захранване ще намериш доста полезна информация.

По принцип няма някакви специални нужди ако бебето е здраво, няма алергии и т.н.
Хубаво е до годинката да няма заместено хранене, т.е. във всяко хранене трябва да присъства мляко, млечен продукт.
Моя син захраних късно, на 8м, коригирани 7. Отложихме глутена, защото направи реакция към пюре и педиатърката реши да се презастрахова.
Не помня вече с какво започнах. Мисля, че или безглутенова каша или зеленчуково пюре.

# 2
  • Мнения: 98
   Първото ми детенце е недоносено родено 34 г.с. Захраних до със зеленчуково пюре на 4 коригирани месеца за седмица замених храненето в 12 с едно зеленчуково пюре, първо картофено , картоф с морков.... на следващата седмица захраних в 3 с плодово - ябълка и пак за седмица замених това хранене с плодово пюре. На два коригирани месеца започна сокчета. Тази схема ми бе назначена от Д-р Розманова от гр. Плевен тя е национален консултант по неонатология. Общо взето се захранихме като всичко останали деца само изчакахме съответната коригирана възраст. Не съм имала никакви проблени с храненето детето си хапваше с голям апетит и много бързо достигна килата за възрастта си на 1 годинка беше 10 500кг. и 74 см.

# 3
  • София
  • Мнения: 12 374
И аз като АнМари захраних дъщеря си на 8 месеца. Според педиатърът ни, при недоносени е важно да се захранят по-късно, за да се избегне повишения риск от алергии. Захраних с картофено пюре, на Хип. Изобщо не го хареса, но като го размесвах с кърма беше ОК. После тиква - нея си я хапваше.

Не замествай кърменето с ядене! Дори когато даваш пюре, после пак дай кърма - или адаптирано мляко - това е много важно при недоносени бебета.

Глутен и дадох за първи път някъде след година и половина, много ме беше страх. Кисело мляко също някъде тогава. Прясно все още не и давам, освен ако не е био - всички други пресни млека са фрашкани с хормони.
Яде сусамов тахан, който е в пъти по-полезен от прясното мляко и е най-добрия източник на калций. Живяла съм в арабска страна, там сусамовия тахан е на абсолютна почит, дават го и на бебета - точно заради калция  Peace

Общи условия

Активация на акаунт