Съкращаване от работа

  • 6 883
  • 33
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: X
Не съм чел, цялата тема. Аз живея и работя в Германия, мога да ти кажа как се прави в една нормала държава.
Когато работодателя иска да те махне по каквато и да е причина, минимума който се иска от работника е 12 месеца брутната му заплата като обещетение.
Това е така защото ти си работник, ти оставаш на улицата, а имаш разходи, не може да си даваш здравето за една фирма и малко като намалеят поръчките, ей така да се хвърлят хора на улицата.
Отиваш и му казваш че искаш дву-годишната си заплата като обещетение. Така се прави по белия свят.

# 31
  • Другата България
  • Мнения: 37 303
Здравейте! Искам да попитам как седят нещата с борсата! Съкратиха ме по чл.328 с месец предизвестие от работодателя но работодатяле ме пусна с задна дата т.е този месец си карам неговото предизвестие .Четох че ако имам стаж от 6-10години ми се полагам 8 месеца борса по този член имам обещетение  ако до 1 месец не намеря работа да се изплати една заплата . Извикаха ме на интервю  и ме одобриха аз приех но искам да почна от следващия месец на работа тей като излизат в отпуска .Та въпроса ми е ако се запиша на борсата  и изкарам 1 месец след това се подпиша и почна работа  но по някаква причина реша да се махна или ме освободят запазвам ли правото си за борса пак ?колко месеца ще имам след използваната от мен 1 месец борса ?
Задай си въпроса тук
https://old.bg-mamma.com/?topic=1119819;topicrefid=19
или в темата за трудова борса и обезщетения в същия подфорум.
Но го направи малко по-грамотно, че ..... ooooh!
Отиваш и му казваш че искаш дву-годишната си заплата като обещетение. Така се прави по белия свят.
hahaha 
Жената има сериозно питане, запази шегичките си за "белия свят".

# 32
  • Мнения: X
Просто мнго ми се иска да станем “бял свят” и ние. Това е.
Аз също съм работил в България, уволнявали са ме и в Германия даже.
В интерес на истината успях само 6 заплати да си договоря.

Мими,

Такова нещо като борса няма, има обещетение за безработица. Едно от условията човек да получава обещетение за безработица е да е регистриран в бурото по труда, сигурно това имаш впредвид, казвайки че си се регистрирала на борсата.
Второ този мръсен изрод, бившия ти работодател, се е възползвал от твоята добрина. Предлагам ти с мръсни изроди, да не бъдеш вече толкова добра. Ако аз съм мъжът ти този го изселвам. Да не стъпва повече в градът ми. Тоя утре така ще направи на някой друг. Този месец предизвестие не е случайно там той е за са може работника да си намери друга работа знаейки че го махат. Това което този мръсен изрод е направил е под съдно, това е документално престъпление.

Много ми е болно за теб и за хората в милата ни родина които трябва да търпят тази наглост, на мръсните изроди.

Мими,

Като напуснеш сам нямаш право на пълно обещетение, мисля че е 4 месеца половината от минималната. Ако те съкратят имаш винаги право, ако си се осигурявала за този риск последните 24месеца.  Един месец, че си била без работа ще ти падне малко обещетението ако се стигне до обещетение следващите 2 години. Все пак новия работодател ти казва от кога почваш, и това е. Много, много не може да се пазари човек.

Последна редакция: пт, 19 юли 2019, 13:47 от Анонимен

# 33
  • Монреал
  • Мнения: 1 384
Сега по-важно е да се регистрирам като безработен.
Странни приоритети. Аз миналата година като не можах да договоря задоволителна компенсация на инфлацията с дългогодишния ми работодател веднага започнах да кандидатствам за десетки позиции онлайн всеки ден, плюс поне 1-2 с лични визити. Докато ми изтече месеца предизвестие вече имах избор от няколко поста, но настоящият ми работодател клекна и ми даде увеличение.

Изпадането в безработица за мен не само е сиво петно в досието, но и депресиращ, унизителен период. Най-лесно се намира работа преди да си загубил старата.

Общи условия

Активация на акаунт