положителен австралийски антиген

  • 1 519
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 672
здравейте
преди 7 години при първата ми бременност разбрах,че имам положителен австралийски антиген.Тогава ми казаха да не се притеснявам,че нямало нищо страшно.Сега отново съм бременна и съответно резултатът при изследването за хепатит беше отново положителен австралийски антиген.Гинекологът ми този път е различен от този с първата ми бременност и ми каза да отида и да си пусна другите маркери за хепатит.Направих си нужното изследване,но консултация с гастроентеролог ми предстои едва след 15 дни.Искам да помоля ако някой може да ми помогне с разчитането на изследванията ми


име на теста                                  резултат                           референтни стойности

Anti Hbe                                          (+) положителен               отрицателен
Hbe Ag                                            (-) отрицателен                 отрицателен
Anti Hbc-IgM                                    (-)отрицателен
Anti Hbc -total                                   27.90                             <0.85-Отр 0.85 - 1.15 - Гран> 1.15-пол



# 1
  • Мнения: 308
   Здравей! Отговорих ти по-подробно на лични, но ако не си видяла, искам да те успокоя, че според мен нямаш причини за тревога.Със сигурност нямаш остър хепатит и не си заразна, но вероятно гастрото ще ти препоръча и други изследвания.Аз все пак не съм специалист, но дай боже да си само носител на вируса Hug

# 2
  • Мнения: 1 672
  bouquet благодаря и тук

# 3
  • София
  • Мнения: 1 783
Изследванията ти дотук показват хронична инфекция с хепатит В. Какви мерки ще трябва да се вземат по отношение здравето на бебето и твоето след раждането, какво допълнително да изследваш и кои показатели да си следиш за в бъдеще ще те посъветва твоят гастроентеролог.
Успех!

Общи условия

Активация на акаунт