Пренатест? Правил ли е някой? Мнения......

  • 295 429
  • 1 095
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 53
Пренатест е добър вариант, ако резултатите след първи БХС са притеснителни. Но въпреки всичко той си остава скринингов метод за изследване (както и БХС), за разлика от амниоцентезата, която е диагностичен.
Т.е., колкото и висока да е вероятността за реален резултат, той също е на база скрининг. Аз правих теста след първия БХС, защото резултатът за Даун беше на границата. Казаха ми да изчакам и втория БХС, заедно с т.нар. интегриран риск. Бях притеснена и не исках да чакам още месец и нещо, и направих Пренатест.

# 91
  • Мнения: 2 159
Здравейте, утре ще ми взимат кръв за пренатеста. Стискайте палци, ще пиша след 10 дни за резултата. Това което не знаех, че изпращат екип в лабораторията, която съм избрала и те взимат кръвта и си я съхраняват. Та се успокоих, че този въпрос ме притесняваше. На 21март имат 10% отстъпка.

# 92
  • Мнения: 4
Здравейте отново и от мен дами! Simple Smile
Да ви се похваля, най-накрая и аз направих пренатест,  този за 3те аномалии и всичко е наред, много съм щастлива!!! Simple Smile)) бях спокойна и вярвах, че всичко ще е наред, но колкото повече наближаваше моментът за получаване на резултата, толкова повече нарастваше напрежението.
След голямо умуване в крайна сметка се почувствах най-спокойна да се доверя на фирмата, които са представители за България. Благодаря много и на Емел за  информацията, която предостави.
До последно доста се чудех между теста хармони и пренатест, но ми обясниха на дълго и на широко, че точността на хармони не е толкова висока и има доста фалшиви резултати, за това  предпочетох да платя малко повече, но да избера по-надеждния тест.
Момичета, като човек, които буквално изяде информацията за изследванията по време на бременност, искам да споделя мнение, че биохимичния скрининг далеч не е толкова надежден, даже изобщо, толкова много грешни резултати има, аз не бих се доверила. Пренатеста и другите подобни може да са скринингови методи все още, обаче изследват материал от бебето, както е при амниоцентезата, така че не мислете, че биохимичния и тези тестове имат нещо общо, за това и разликата в цената им е такава.

# 93
  • Мнения: 13
Здравейте отново и от мен дами! Simple Smile
Да ви се похваля, най-накрая и аз направих пренатест,  този за 3те аномалии и всичко е наред, много съм щастлива!!! Simple Smile)) бях спокойна и вярвах, че всичко ще е наред, но колкото повече наближаваше моментът за получаване на резултата, толкова повече нарастваше напрежението.
След голямо умуване в крайна сметка се почувствах най-спокойна да се доверя на фирмата, които са представители за България. Благодаря много и на Емел за  информацията, която предостави.
До последно доста се чудех между теста хармони и пренатест, но ми обясниха на дълго и на широко, че точността на хармони не е толкова висока и има доста фалшиви резултати, за това  предпочетох да платя малко повече, но да избера по-надеждния тест.
Момичета, като човек, които буквално изяде информацията за изследванията по време на бременност, искам да споделя мнение, че биохимичния скрининг далеч не е толкова надежден, даже изобщо, толкова много грешни резултати има, аз не бих се доверила. Пренатеста и другите подобни може да са скринингови методи все още, обаче изследват материал от бебето, както е при амниоцентезата, така че не мислете, че биохимичния и тези тестове имат нещо общо, за това и разликата в цената им е такава.

Здравей, радвам се че всичко при теб е ок. И аз се бях стресирала за моя резултат, но слава Богу Хармони теста излезна добър резултат Wink Сега смяташ ли да ходиш на генетик, въпреки, че този тест е добър?

# 94
  • София
  • Мнения: 1 825
Радвам се! Знам какво е облекчението след теста.

# 95
  • Мнения: 4
Здравейте отново и от мен дами! Simple Smile
Да ви се похваля, най-накрая и аз направих пренатест,  този за 3те аномалии и всичко е наред, много съм щастлива!!! Simple Smile)) бях спокойна и вярвах, че всичко ще е наред, но колкото повече наближаваше моментът за получаване на резултата, толкова повече нарастваше напрежението.
След голямо умуване в крайна сметка се почувствах най-спокойна да се доверя на фирмата, които са представители за България. Благодаря много и на Емел за  информацията, която предостави.
До последно доста се чудех между теста хармони и пренатест, но ми обясниха на дълго и на широко, че точността на хармони не е толкова висока и има доста фалшиви резултати, за това  предпочетох да платя малко повече, но да избера по-надеждния тест.
Момичета, като човек, които буквално изяде информацията за изследванията по време на бременност, искам да споделя мнение, че биохимичния скрининг далеч не е толкова надежден, даже изобщо, толкова много грешни резултати има, аз не бих се доверила. Пренатеста и другите подобни може да са скринингови методи все още, обаче изследват материал от бебето, както е при амниоцентезата, така че не мислете, че биохимичния и тези тестове имат нещо общо, за това и разликата в цената им е такава.

Здравей, радвам се че всичко при теб е ок. И аз се бях стресирала за моя резултат, но слава Богу Хармони теста излезна добър резултат Wink Сега смяташ ли да ходиш на генетик, въпреки, че този тест е добър?

Здравей, радвам се, че и при теб са дошли добри новини! Simple Smile При мен към резултата от Пренатест е включена и генетична консултация, получих я като официален документ, ако реша може да се организира и лична среща с генетика, но на този етап не възнамерявам. Препоръките и мнението му са добри по отношение на резултатите. Simple Smile Ти консултира ли се с генетик, колко време чака за резултат?

# 96
  • Мнения: 1
Само да споделя, че хорионбиопсията и амниоцнтезата са рискови при мами с отрицателен резус фактор... Пренатеста е една отлична алтернатива и то в ранна бременност, единствения недостатък е ,че изследва само 3 хромозомни аномалии....

Здравейте, аз съм на 27 год.,бременна съм в 19 г.с., всичко си вървеше супер, докато не реших да си направя късния БХС, тъй като лекарката не ми беше казала за рснния, както и да е....Резултатите от КБХС излязоха кофти за Даун, страшно много се притесних, не съм спала по цели нощи, доки ми каза, че задължително трябва да си направя амнио, но аз не бях съгласна, защото си се плаша от такива изследвания, но се консултирах с няколко доктора, и те ми препоръчаха ПРЕНАТЕСТ, който си е доста скъпичък и добре, че мога да си го позволя, че иначе щях да съм на тръни цяла вечност...Сега могат да се изследват вече с него 7 аномалии и съответно ценичката е малко повече, също така има опция и за бърз резултат до една седмица, аз естествено реших, че ако ще давам пари, ще си направя за 7-те аномалии и бързия, за да мога да дишам спокойно, вдичко излезе наред и вече кипя от енергия...на никоя мама не пожелавам, това, което изживях аз....Този БХС трябва да го забранят със закон...сега очаквам моето момченце с нетърпение....няма по-хубаво нещо от чувството, когато знаеш, че ще ставаш мама, особено ако е за първи път...
ЗДРАБЕЙ, БИХ ИСКАЛА ДА ТЕ ПИТАМ КАКВИ СА ОСТАНАЛИТЕ АНОМАЛИИ, ОСВЕН ТРИТЕ, ДАУН,ПАТАУ И ЕДУАРДС.ЧЕСТО СРЕЩАНИ ЛИ СА ОСКЪПЯВА ЛИ ДОСТА?АЗ САМ В 16 Г.С И СЪЩО КАТО ТЕБ МИ ПРАВИХА КЪСНИЯ БХС И ИМАМ КОФТИ РЕЗУЛТАТ ЗА ДАУН И СЪМ УЖАСЕНА, НЕ МОГА ДА СПЯ И НЕ СПИРАМ ДА МИСЛЯ.МОГА ЛИ НА 100 % ДА ВЯРВАМ НА ПРЕНАТЕСТА?

# 97
  • Мнения: X
Ако резултатите от теста не са добри, се налага да се направи амниоцентеза.

# 98
  • Мнения: 2 159
Моите резултати от пренатеста с чудесни Hug За сметка на това резултатите от БХС са ми 1:40 Shocked Според мен направо трябва да забранят този тест - теория на вероятностите Peace  Аз лично ходих при д-р Сигридов на ФМ и той ме успокои, че бебето ми е напълно здраво и хич и да не гледам БХС. А от доклада на доцент Савов, който е завеждащ генетиката в МД се заключава, че повече изследвания не са необходими и мога да отида на ФМ при желание, което и направих.
Бих посъветвала всички преди да си правят амниото да се консултират със специалисти по ФМ или доц. Савов от генетичната лаборатория на МД.
Успех и спокойна бременност Hug

# 99
  • Мнения: 4
Аз не знам за кое изследване би могло да се даде наистина 100% гаранция. Те и за амниоцентезата говорят, че била 100% сигурна, ама историята помни случи, в които не е била, за съжаление.
Според мен тук седи единствено финансовият момент, при повечето хора. Точността на теста е достатъчно висока, няма никакви рискове, кой не би го предпочел, ако може да си го позволи. Както се казва, цивилизована диагностика. И мен ме подготвиха, че при положителен резултат ще трябва да направя амниоцентеза, за да се потвърди, защото в България това е методът, който е приет за диагностичен, ако трябва евентуално да се прави аборт, а и кой не би искал да има 2-ро мнение и потвърждение при една такава тежка диагноза...

# 100
  • Мнения: X
Мили, какво да ви кажа, при условие, че тестовете не хващат проблема ни...
Само ако го хващаха, нямаше да жаля никакви пари...
И аз мисля че БХС е много комерсиално изследване.
  bouquet

# 101
  • Мнения: 18
Аз не знам за кое изследване би могло да се даде наистина 100% гаранция. Те и за амниоцентезата говорят, че била 100% сигурна, ама историята помни случи, в които не е била, за съжаление.
Според мен тук седи единствено финансовият момент, при повечето хора. Точността на теста е достатъчно висока, няма никакви рискове, кой не би го предпочел, ако може да си го позволи. Както се казва, цивилизована диагностика. И мен ме подготвиха, че при положителен резултат ще трябва да направя амниоцентеза, за да се потвърди, защото в България това е методът, който е приет за диагностичен, ако трябва евентуално да се прави аборт, а и кой не би искал да има 2-ро мнение и потвърждение при една такава тежка диагноза...
Амниоцентезата е с 99% сигурност и Пребатест е с толкова, всъщност винаги има 1% , в който има съмнение...

# 102
  • София
  • Мнения: 10 705
С тази разлика, че пренатест е скрининг.

# 103
  • Мнения: 21
Здравейте,

Нова съм в тази група, защото досега не ми се налагаше да пиша на мами. Е сега вече мога Simple Smile В началото на бременността съм и както чета досега всички коментари, започвам на мисля за бебчето, тоест какво на правя..Изчетох много по тази тематика и на български и на английски, поразбирам какво представляват отделните тестове, защото аз самата съм медицинско лице. За биохимичния скрининг мога много да кажа, но ако се задълбочите ще видите че точността му е ниска. Аз не мога да му се доверя, сега съм пред дилема какво да правя. Четох и за пренатест и за амниоцентезата...и двете са с над 99 % точност, но за мен най-важно е сигурността на бебчето ми. А при амниоцентезата има много предпоставки да се загуби плода и много други неблагоприятни ситуации. Сигурна всяка мама тук ги е чела. Пренатест ми се стори добра алтернатива, да разбирам че е скринингов, но когато точността му се препокрива с амниото, бих избрала неинвазивния метод. Както разбрах от сайта и публикациите, ако излезе положителен едва тогава се прави амнио, което ми спестява много грижи.







# 104
  • Мнения: 18
С тази разлика, че пренатест е скрининг.

Вие изобщо май не можете да разберете същността на този тест, досега не е имало издънка, докато при амниото историята познава доста такива...аз си го направих и съм доволна, който не го е правил, само той може да не му се довери...Скринингов тест, който е на база ДНК на бебето от кръвта на майката, научно доказано е, че в кръвта на майката има и ДНК на бебето и това е предпоставка и за кръвната група....ама вие всезбаещите мами сте много и все сте компетентни по разни въпроси...

Общи условия

Активация на акаунт