Мартенски бебок се крие – той ли, тя ли – ще го видим вече ние

  • 19 860
  • 688
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 585
И аз не съм чувала за разширяване на вагината, прозвуча ми ужасно и реших да не питам и затова, че само една болка ми трябва.  Grinning

she_moto - аз си я пия фолиевата киселина, защото никой не ми е казал да спирам, ама да си питам

Жужи да, мнооого си далече  Grinning все си се надявах тайничко да си от София.

Естествено аз съм за екскурзийка и среща където кажете, но не мога да гарантирам нашия татко как ще е с работата, то рядко да има 2 почивни дни поредни. Така че не мога да гарантирам, а ако ще се прави организация е тъпо да кажа - може би ще дойдем, може би няма да дойдем  Sad

Жужи - При мен нещата саа... хаха като не за разказване. Лекарите ме плашат аз им се усмихвам, те ми се чудят. А аз на всички съм им казала, че аз ще раждам февруари/март, там когато си реши бебето, пък те каквото щат да казват.  Grinning   След всичко дето преживяхме с бебето, остава и сега да се отказвам и депресирам, да има да чакат, поревавам си разбира се, аз съм си ревла и продължавам упорито  Grinning

Bubeto - понякога е така при много желаните специалисти с мноого пациенти и аз попаднах на няколко такива вече. Говори си с лекаря лично, да, но ако нямаш притеснения и всичко е нормално, може да потърсиш и друг лекар.  Hug

# 676
  • Мнения: 303
искам да попитам мамите от пловдив  при кои док ходят и кои клиники посещават  аз  още не  съм решила  а много се притеснявам   newsm78  като гледам мамите от софия са добре от гледна точка на клиники и док надявам се и в пловдив да има добри специалисти да си избера и аз  Simple Smile

# 677
  • Мнения: 0
Здравейте, искам да ви споделя какво ми се случи. Преди няколко дни четох в една статия за кърменето, коластрата и т.н.т и че е възможно да потече и преди да родиш и реших да пробвам и лекичко стиснах едната гърда и потече коластра и на другата също ... премесена течност безцветно с бяло  newsm62 странно ми е просто, но пък някак си ми стана и хубаво  Hug Laughing надявам се е нормално


tiny  благодаря ти  Hug сега видях снимката на коремчето ти, та ти си като манекенка нямаш коремче все още. А аз сигурно ще съм слон до края, тъй като корема вече стабилно ми личи и всеки ме пита. Качих все пак една снимка от неделя   Peace

Последна редакция: вт, 10 сеп 2013, 14:12 от mimetyyy

# 678
  • Пловдив
  • Мнения: 61
Здравейте мамита  newsm68 newsm68 newsm68

Да ви се похваля, ходих на лекция на списание 9 месеца и ми се стори много полезно и интересно всичко,за което говориха специалистите. Препоръчвам ви да посетите и вие някоя тема. За мен неусетно минаха 2,30ч, зададох си въпросите, а и получих много подаръци  newsm44
Говориха за раждането, стволовите клетки и ротавирусни инфекции.


mimetyyy това за коластрата и кърмата много интересно, взех и аз да се стискам, та да проверя  newsm62

Bubeto77 не се отчайвай с доктора, да не е само той, помисли и реши какво да правиш.


Ралица21
аз съм от Пловдив, но немога да ти препоръчам при кой да ходиш на консултации,аз се записах при най-близкия гинеколог до вкъщи. Иначе си ходя и на частно,заради по-добрата апаратура. Мога да ти препоръчам двама лекари, които приемат само на частно,ако искаш пиши ми на лични, а не спамим темата.


За фолиевата киселина
на мен ми е изписана до края на бременността, не съм питала защо.

Хубав ден на всички   bigdance2

# 679
  • Мнения: 0
cherry_cherry всеки път като стисна тече  Joy а при теб как е  newsm78

# 680
  • Мнения: 8
Здравейте мамчета  bouquetотдавна не съм писала ама вече все не ми остава време

Мимету нормално е да потича Laughingама недей да се стискаш Laughing

Тини винаги бъди с такъв силен дух като сега въпреки всички Hugи ти пожелавам най-добрият финал за всичко  bouquet

Бубе наистина е така с по-търсените специалисти,по-добре се обърно към друг защо да плащаш за неща които са ти безплатни,но и все пак ти си преценяваш,ако мислиш че този лекар ще ти осигури спокойстви(а това си е важно)остани при него Peace

Йо честиитооооо  bouquetжелаято дъъълъъъг и много щастлив семеен живот  bouquet

Хайър-ъп добре че си се оттървала от гадния вирус,ужасно е Crazyа за това което е казал мъжът ти не се връзвай,мойто мнение е че една сватба щастие не прави Naughtyако наистина искаш да се ожените винаги може да поговорите с времето да се осъществи,независимо дали ще е сега или след 5 години важното е да сте щастливи заедно Hug

Мерианте дано по-бързо оздравеете неприятно е когато малките са болни Hug

На всички минали успешно прегледите честито Hug

Записахме малката на английски и днес ще ни е първият учебен урок Laughingда видим какво щудо ще е тя си е приготвила тетрадка молив да пишела Laughingи на танци я записахме ама още не са почнали и отделно се подготвяме и за градината лудница е Laughing
За болки в таза аз нямам още,и с първата бременност късно ги имах но си спомням ,че е гадно Crazy
И бебето май не го усещам още,усещам някакви работи ама не съм сигурна дали е то Laughingиначе нямам търпение за следващият преглед да ми кажат,че всичко е наред Praynig
Оставям ви да сготвя и да поизчистя ,че е сега малката ще стане и всичко отива на кино Laughing
Лек ден на всички  bouquet

# 681
  • Мнения: 0

dungeon по добре да ги стискам да са разработени  Joy Joy Joy  baby

# 682
  • Мнения: 8
Мимету много ми е смешно Laughing Laughing Laughingама наистина не го прави по принцип със стимулиране на зурната се стимулира и хормон предизвикващ контракции от тази гледна точка.Сега да не се шашнеш и това трудно става ама все пак LaughingА и спокойно след време ще искаш да си ги видиш на свобода Laughing

# 683
  • Мнения: 0
dungeon благодаря за съвета добре, че ми каза за контракциите, че скоро нямаше да спра, понеже ми е забавно и много интересно  doh ама исках да споделя  Joy пък и никога не съм се виждала така надарена като размер  Laughing

# 684
  • Бургас
  • Мнения: 259
Добре дошли на новите попълнения!   bouquet  Хубаво ще си прекарате в тази компания.
Гледам, в списъка скрили сте ми възрастта  Laughing, не ме е срам още  Laughing, на 37 съм. В тази връзка като попитах лекарката ми по ЖК дали ще имам нещо повече като изследвания като за дъртюха, тя каза, че за нея не съм потенциално дефектираща, щяла да ме води такава ако това ми било първо дете или съм имала предишни несполуки. Така че те решават дали да ги направят тези допълнителни 2 изследвания и още там какво беше по ЗК, много тъпо. На другото ми посещение при нея ще си нахалствам поне за токсоплазмозата. При предишната ми бременност, пак при нея бях, съм я питала защо не ме тегли и мери, каза, че не ги прави тези процедури, за нея били безмислени. Ето тук някой каза, че при външно видим немалък ханш се е предприело секцио заради тесен проход при костите. Които пък окончетелно се разтварят в хода на родовата дейност.

mimetyyy, много не се заигравай със зърната, да не си причиниш контракции. На този етап не е чак толкова опасно, но да знаеш... Иначе и аз гледам моите образуват корички та определени зони.
Относно разширението , знам да се разширява тазовото дъно, вагината за щастие само като преминава човеко  Grinning Моето дъно понеже си е широчко, нищо не усещам.
Корем нямам, само на Д се оширявам. Май ще е най-добре на клинове да минавам. Някой ползвал ли е дънки за бременни с парче под корема, не от тия дето загащваш дълбоко, гледам сега има някакви по-модни. Не се ли смъкват повече ме вълнува. От друга страна може би играят поддържащ колан  newsm78

Аз съм голям фен за екскурзийка, но моя мъж си е малко скептичен за женски събирания, не знам дали ще се навие.
Жужи, и моето хоби е да ям, и то не само селски манджи.  Laughing Как не съм се сетила да го представям като хоби, мислих го за порок  Laughing

Тини, точно так, убивай ги с усмивка!  Hug Hug  bouquet

И не на последно място  Laughing да докладвам за днешната ми ФМ. Дължината на човека е 48 мм, не е ли дребно  newsm78, нухалната Т -1мм, има носле, дори бих казала има моя нос, горкото  Grinning . Рано било да се гледа пол . Но пък мъж ми видя, че било красиво  Laughing, естествено било щом било негово дете  Laughing, скооомен, скроомен . В този център винаги препоръчвали след 35г на майката да се прави БХС, този се водел ранен, до 13-та седмица и бил по-точен в сравнение с късния , който съм била правила преди -19г.с. Аз си изказах мнението, че плановите ми са да го пропусна, при положение, че измерванията са внорма, освен това се притеснявам, че може да даде неверни стойности заради годинките. В този случай ми препоръчвали амниоцентеза, при Мазнейкова, 20г.с. Сега ще умувам по темата. Аз не съм от страхливите, бих я направила може би. Някой има ли идея за какви пари говорим там?
Завиждам ви за усещането на бебчетата, аз не усещам нищо. То и много кротко си лежеше миличкото на прегледа  Heart Eyes, дано такова си остане  Praynig. Поне корем да имах. Сега съм просто една дебелана, добре поне, че лицето ми се изчисти и заглади, там се гледам.
Иначе и двамата с мъжо се надяваме на момиченце,  надяваме се а спокойни старини  Laughing

# 685
  • Мнения: 9
Еми момичета новата тема Новата тема че имаме 1 нетърпелива мама която се записа вече там  Laughing

Споменахте корички по зърната или според мен по скоро като изпръхване защото люспичките не са твърди Thinking това е нормално така ли? че аз си мислех че е от сухата ми кожа newsm78 а след баня умирам от сърбеж #Cussing out сега ми засилихте любопитството, ще се стискам и аз после да видим какво ще стане, ама много ме болят още че и рев ще падне  hahaha

# 686
  • Мнения: 11
Привет момичета, постоянно ви чета всичките коментари, но все не намирам време и аз да пиша  Embarassed Аз вчера започнах 12г.с. и другия понеделник ще ходя на скрининг  Grinning Едвам чакам този ден! Досега бях на три прегледа - първия беше чудесен, втория беше седмица по-късно в 7г.с., но за съжаление ми каза лекарката, че имам отлепване на околоплодния сак и така назначи ми много лежане и само лежане  Sad Отлежах се. Досега винаги ходих сама на прегледите и чувах сърчицето на бебо, то се развива прекрасно и щастието ми е огромно, че другата седмица ще отида на прегледа вече с щастливия бъдещ татко, който сега се прибра от чужбина и вече ще е с нас  Laughing Аз много се колебаех дали да раждам тук в София или в Лондон, но Родината засега надделя, остава да убедя и таткото. А и лекарката ми забрани засега да пътувам. Това ще ми е първото детенце и мноооогооо мечтано, но пък и бързо си го направихме, сватбата ни беше май месец и после логично беше ред и на бебо  Simple Smile Много съм доволна от лекарката ми, засега ходя на частно, но след скрининга се записвам на ЖК в бившата Тина Киркова при същата лекарка. И така - това е засега, ще пиша отново и продължавам да чета страхотните ви коментари  Wink
Успех на всички мартенски мамчета! И много, много благодарности на създателката на темата!  Hug

# 687
  • Мнения: 16
Момичета някой има ли информация в малките градове да се провеждат тези лекции за бременни, ако има ще ми е интересно да ида Simple Smile

# 688
  • Мнения: 47
dungeon благодаря за съвета добре, че ми каза за контракциите, че скоро нямаше да спра, понеже ми е забавно и много интересно  doh ама исках да споделя  Joy пък и никога не съм се виждала така надарена като размер  Laughing

Хахахах, Миме, разсмя ме. Сега и на мен ми стана любопитно, ще ме уморите, не мога да не пробвам и аз. Ема нищо не излиза..

Виви, аз редовно по почивките снимам гозбите дето ги ям, или си готвим с ММ (щото готвим от дъжд на вятър), но сме големи чревоугодници. Та като се наканя да се включа във фейсбук групата, ще видите тогава Simple Smile

Тини, аз сериозно ви говоря за среща.. Който иска да идва по женски, който иска с ММ, аз на вас държа -  пък половинките ще си карат ергенски вечер, какво толкоз.

Общи условия

Активация на акаунт