Есен

  • 13 828
  • 172
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 211
Оф, аз ако живея в район с вечно лято, ще се побъркам.

# 121
  • Мнения: 7 837
Аз не познавам човек, който да е поживял известно време и да каже, че дългите зими или сменящите се сезони, му липсват.  Simple Smile

# 122
  • в рока
  • Мнения: 1 119
Всички,които познавам и  живеят в по-топъл от умерения пояс климат ,казват,че им липсва зимата

# 123
  • Мнения: 7 837
Всички,които живеят в по-топъл от умерения пояс климат ,казват,че им липсва зимата

Това на база лични наблюдения или прочетено в Космолитън?
А, сега видях че си се допоправила с познати.  Simple Smile И все пак, трудно ми е да го повярвам, защото на думи е лесно, но след 2 седмици сняг, нещата се обръщат.  Simple Smile

Има и нещо друго, което се забелязва и в този форум. Към края на зимата, се появява тема, кога ще дойде лятото...към края на лятото, идва ред за тема, кога ще захладнее. Човек няма угода.  Simple Smile

Последна редакция: пн, 09 сеп 2013, 16:58 от Кейси

# 124
  • Мнения: X
Аз съм живяла на място с два сезона - към 9 месеца лято и после нещо като есен с доста дъжд и минимални температури от 10 градуса. Не съм чула някой (включително и българи) да се оплаква от липсата на зима и сезони въобще. Може да има де, хора всякакви, но ще са изключения.
В България като свърши лятото и ми идва или да излетя някъде, или да заспя зимен сън.

# 125
  • в рока
  • Мнения: 1 119
Ами явно са ненормални като мен.За себе си знам,че ще ми липсва със сигурност.Говоря за 5,6 познати,не повече.

Кейси,Космополитън не чета,изпускам ли нещо?

# 126
  • Мнения: 5 710
Във всеки сезон си намирам да ми е хубаво и интересно, наличието на 4 сезона го приемам като добро нещо. Предпочитам години с дълги лета, съвсем друг е живота лятото.
За мен проблем ще бъде да съм в неслънчева страна. Липсата на слънце ме депресира много бързо.
+ човек колкото по-близо е до природата, толкова по-естествено възприема сезоните.
 
 

Последна редакция: пн, 09 сеп 2013, 17:33 от {lenilaf}

# 127
  • Мнения: 3 371
5 г съм живяла на субтропик - нито чух някой/българин или изобщо какъвто и да е/ да се оплаче и нито един миг не помня да съм се почувствала зле.

нищо по-хубаво няма от слънцето. опитайте да живеете в постоянен мрак - ще изврещите всичките на втората седмица. тръпки ме побиват като помисля за студ и мрак и буквално душата ми се свива от мъка.

# 128
  • София
  • Мнения: 2 217
Не обичам горещината....
Съвсем логично е тогава, че обичам есента, зимата и началото на пролетта...
Лятото не го понасям, а съм лятно бебе...Вкусове - кво да прайш....

# 129
  • Мнения: 7 837
Да, слънцето и по-дългия ден през зимата, определено влияят позитивно.

# 130
  • Мнения: X
Цитат
нищо по-хубаво няма от слънцето. опитайте да живеете в постоянен мрак
Къде го видя тоя мрак?    Laughing
Студ да, ама чак пък мрак.....Не сме в Северна Европа все пак.   Grinning
И през зимата има такова слънце, че целогодишно си ходя със слънчеви очила.

то ще те ослепи слънцето....   Laughing


# 131
  • Ямбол
  • Мнения: 2 155
Да, слънцето и по-дългия ден през зимата, определено влияят позитивно.

На някои може и да им повлиява позитивно-хора всякакви.  Peace Аз също мразя горещините.Та кой ги обича?И на кой му е приятно-да е като риба тон в собствен сос.  Mr. Green
 Харесвам пролетта,есента,както и меката зима.Лятото-само почивката на морето ми харесва.Действа ми позитивно и зареждащо.  Heart Eyes

пп Неуместно и заядливо коментираш в темата.  Stop

# 132
  • Мнения: 3 371
Цитат
нищо по-хубаво няма от слънцето. опитайте да живеете в постоянен мрак
Къде го видя тоя мрак?    Laughing
Студ да, ама чак пък мрак.....Не сме в Северна Европа все пак.   Grinning
И през зимата има такова слънце, че целогодишно си ходя със слънчеви очила.

то ще те ослепи слънцето....   Laughing




всъщност, за теб си си права. аз живея в студена, мрачна и дъждовна страна и някак ми е направо грехота чак , когато хората не оценяват какво е да те докосва слънцето, да чувстваш топлия въздух , който да обгръща тялото, да не се навличаш постоянно, да те 'притиска' небето, ей такива неща.

не бих искала такова зимно ослепяване от слънцето, ама това за мен, за всеки е различно. сняг и слънце -не е за мен Stop, направо и на картинка като го гледам само и ме обзема студ и ми се свива душата. късметлии са тези, които живеят на местата в които се чувстват добре.

# 133
  • Мнения: 2 093
вьпреки че живея в северна страна, много обичам есента. Мразя жегите и влагата и през лятото се чувствам доста флегматично. Когато времето се променя и става хладно някак си се събуждам, доста по енергична сьм. Някой беше писал че свьрзва есента с започване на училище и очакването на нещо ново-абсолютно споделям мнението. Цветовете на есента са ми любимите. Повечето хора  казват че есента ги депресира и ми стана приятна да прочета сходни мнения в тази тема.
Свързвам есента с миризмата на печени чушки

# 134
  • Мнения: X
вьпреки че живея в северна страна, много обичам есента. Мразя жегите и влагата и през лятото се чувствам доста флегматично. Когато времето се променя и става хладно някак си се събуждам, доста по енергична сьм.........
Абсолютно по съшия начин се чувствам (изключвам това лято, поради определени обстоятелства, но то и не беше толкова жежко...).Лято ли е, изпадам в някаква летаргия, нищо не ми се прави, само мисълта, че трябва да свърша нещо, ме изпотяваше...    LaughingЗахладнее ли обаче, и аз се "събуждам" за живот, за действие, за нови начинания.
Забелязала съм, че ако е възможно, така планирам нещата, че всяко начало да е в есенно-зимния сезон, когато и мисъл, и хъс, и действие, и работоспособност са на пълни обороти.
През лятото мозъкът ми "се разтича като желе".....    Laughing

Общи условия

Активация на акаунт