Есен

  • 13 827
  • 172
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 211
Аз не познавам човек, който да е поживял известно време и да каже, че дългите зими или сменящите се сезони, му липсват.  Simple Smile
Аз познавам, няколко.


И на мен не ми се върши нищо цяло лято. Особено към края му, толкова съм зажадняла за мъгли и дъждове, абе малко влагичка само!
Ама сега е добре, температурите последните няколко дена бяха екстра, дори на слънцето се наслаждавам като знам, че няма да го виждам така силно известно време. Но пък няма да ми липсва някак си.

# 136
  • Мнения: 18 746

Къде го видя тоя мрак?    Laughing
Студ да, ама чак пък мрак.....Не сме в Северна Европа все пак.   Grinning
И през зимата има такова слънце, че целогодишно си ходя със слънчеви очила.


Миналата зима в София слънчевите дни се брояха на пръстите на ръцете ми. Беше изключително мрачна, даже по едно време не си спомнях от кога не е било слънчево.

# 137
  • Мнения: 4 785
Е, от вчера си е бая есенно, дано се стопли мъничко днес... Wink Sunglasses

# 138
  • Мнения: X
Тук още е топло.

# 139
  • София
  • Мнения: 23 139
Мразя есента, мразя и зимата.
С настъпването на есента ми става едно такова носталгично по лятото.
Аз съм родена в разгара на лятото и ми дай жега, море, пясък...
Па ако можеше и да се преселя на някой остров, където е винаги лято, би било просто идеално.
Ето тук например, в Чунга Чанга-та:
http://www.youtube.com/watch?v=9DGNqnpMpbc
 Grinning

# 140
  • Мнения: X
Аз не познавам човек, който да е поживял известно време и да каже, че дългите зими или сменящите се сезони, му липсват.  Simple Smile

ето ме
липсва ми невероятната зима в Сев. Швеция
6 зими изкарахме там и направо ми остана сърцето там
толкова много сняг и слънце, че краткият ден не беше проблем

по принцип  мразя жегите и винаги ми е било чудно това прехласване по тях, особено в гнусната София, където комбинация жега и смог е убийствена

# 141
  • Мнения: 10 547
София тези дни е чудесна. Всъщност тя сега, в края на лятото и началото на есента, както и през пролетта, е най-хубава. Лятото е  ужасна, същото е и през зимата. Е, ако вероятно беше по-чиста, можеше и друго да е усещането за нея.
Зимата не може да ми липсва. Или поне не софийската, българската. Ако съм изкарала някоя кристално ясна и чиста шведска, вероятно ще ми домъчнее.

# 142
  • Мнения: X
да, София е чудесна април-май и септември-октомви, понякога и ноември
останалите месеци е мизерия, или киша или жега и смог

за жалост зимата в Стокхолм е същата гнус като софийската
лпсват ми планините и снегът

# 143
  • Стара Загора
  • Мнения: 5 568
Не обичам есента и зимата!

# 144
  • Мнения: 8 939
При нас сега е 29оС, сутринта беше 19. Грее ярко слънце, няма вятър, няма облак. Прекрасно късно лято е все още! Любимото ми време от годината. Grinning

# 145
  • Мнения: 7 837
Аз не познавам човек, който да е поживял известно време и да каже, че дългите зими или сменящите се сезони, му липсват.  Simple Smile

ето ме
липсва ми невероятната зима в Сев. Швеция
6 зими изкарахме там и направо ми остана сърцето там
толкова много сняг и слънце, че краткият ден не беше проблем


Аз имах предвид, поживял на тропическа зима. 20-тина градуса през деня, понякога се събуждаш на 0 градуса, но бързо се стопля. И да дойде студения фронт, знаеш, че е максимум за седмица. Като се поживее така повече години и 3-4-5 мес. зима, никак не ти липсва, дори започваш много по-лесно да преживяваш лятото, защото знаеш, какво идва.

Не случайно има snowbirds, както ние ги наричаме. Идват тук около октомври и си заминават обратно насевер след Великден, за да изкарат там по-нормално лято. И така всяка година. Ако мога да си го позволя, изобщо няма да се замисля.  Simple Smile

# 146
  • Мнения: X
...

Аз имах предвид, поживял на тропическа зима. 20-тина градуса през деня, понякога се събуждаш на 0 градуса, но бързо се стопля. И да дойде студения фронт, знаеш, че е максимум за седмица. Като се поживее така повече години и 3-4-5 мес. зима, никак не ти липсва, дори започваш много по-лесно да преживяваш лятото, защото знаеш, какво идва.

Не случайно има snowbirds, както ние ги наричаме. Идват тук около октомври и си заминават обратно насевер след Великден, за да изкарат там по-нормално лято. И така всяка година. Ако мога да си го позволя, изобщо няма да се замисля.  Simple Smile

и аз съм snowbird  Mr. Green
всичко давам  да съм ей тук всяка година ноември-март
http://www.solbergsbacken.se/system/visa.asp?HID=896&FID=844&HSID=16571

тропическата зима все още не съм преживяла и не искам по време на тукашната зима да ходя по жегите някъде си
предпочитам снега тогава
още повече тук масово ходят на "слънчеви" коледи и после карат пневмонии с месеци

# 147
  • Мнения: 3
При нас сега е 29оС, сутринта беше 19. Грее ярко слънце, няма вятър, няма облак. Прекрасно късно лято е все още! Любимото ми време от годината. Grinning
къде е това вас newsm78

# 148
  • Мнения: 1 416

Мразя есента, мразя и зимата.
С настъпването на есента ми става едно такова носталгично по лятото.
Аз съм родена в разгара на лятото и ми дай жега, море, пясък...
Па ако можеше и да се преселя на някой остров, където е винаги лято, би било просто идеално.

С теб имаме много сходен вкус що се отнася до време Grinning Айде на Бора Бора или на Малдивите, или на Бахамите, а може и на Сейшелските острови, Канкун или най-добре в Калифорния Heart Eyes Съгласна съм и за Австралия Laughing Аз викам нас там да ни пратят, а пък да си седят на студено и на есенно тия, дето си ги кефи това.
Зима в планината може да изглежда добре само на картинка.... тия, които са живяли или живеят на такива условия хич не им е лесно и аз лично от сърце я мразя зимата и искам направо да изчезне този сезон от Земята! Живея в планината /Витоша/, времето през повечето време от годината е хладно или направо зверски студено за мен, лятото е кратко, като жега почти не става за съжаление. Зимата е ад - студ, големи сметки за ток и пак студено, постоянно зъзнене и увиване, ринеш сняг, може водата да ти замръзне, ако е много студено, колата може да ти закъса и въобще зимата карането на кола е неприятно, придвижването е силно затруднено, едвам ходиш, внимаваш да не се претрепеш по тия ледове и пързалки. Да не говорим, че и тук си има и киша, и гадост като тръгне да се топи снега.
Зле ми влияят на мен тези смени на сезоните, просто психически ме съсипва студа. Една от котките ни също ненавижда студа, дъжда и въобще лошото време и просто се вижда как личицето му се изменя и се мръщи и мяучи жално. Обаче пък като е топло, блаженства излегнат на терасата с доволно личице, направо все едно се смее.

# 149
  • Мнения: 1 912
Айде на Бора Бора или на Малдивите, или на Бахамите, а може и на Сейшелските острови, Канкун или най-добре в Калифорния Heart Eyes Съгласна съм и за Австралия Laughing Аз викам нас там да ни пратят, а пък да си седят на студено и на есенно тия, дето си ги кефи това.


И аз ще дойда с вас. Да ми липсва зимата  Laughing Хахахха, може, но в някой друг живот. Есента още по-малко ще ми залипсва. Толкова ме тормози този къс ден, че направо изпадам в депресия и нищо не ми се прави, само ми се мрънка  Sad
В средата на януари, когато се вижда с просто око, че денят е лееекичко порастнал, нещата изглеждат другояче- тогава вече може и да се огледам наоколо и да се събудя от летаргията. И аз като Юнкер Шмидт си повтарям като мантра старата истина, че пак ще дойде лято...

Съгласна съм за реалното лице на зимата в планината- така романтичните, сгушени в снега къщурки, крият температури, критично под нулата. Докато ги стоплиш идва време да си ходиш у дома, а ако се задържиш в тях и още по-романтичната камина се разгори както си требе, направо ти е спряло сърцето от адската жега, която настава. Тц, мерси! Не е за мен тази романтика.

Последна редакция: вт, 17 сеп 2013, 20:58 от Елиас

Общи условия

Активация на акаунт