Есен

  • 13 828
  • 172
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 1 384
обичам есента и цветовете и , това ми елюбимият сезон

# 151
  • Мнения: 1 416

И аз ще дойда с вас. Да ми липсва зимата  Laughing Хахахха, може, но в някой друг живот. Есента още по-малко ще ми залипсва. Толкова ме тормози този къс ден, че направо изпадам в депресия и нищо не ми се прави, само ми се мрънка  Sad
В средата на януари, когато се вижда с просто око, че денят е лееекичко порастнал, нещата изглеждат другояче- тогава вече може и да се огледам наоколо и да се събудя от летаргията. И аз като Юнкер Шмидт си повтарям като мантра старата истина, че пак ще дойде лято...

Съгласна съм за реалното лице на зимата в планината- така романтичните, сгушени в снега къщурки, крият температури, критично под нулата. Докато ги стоплиш идва време да си ходиш у дома, а ако се задържиш в тях и още по-романтичната камина се разгори както си требе, направо ти е спряло сърцето от адската жега, която настава. Тц, мерси! Не е за мен тази романтика.

Hug
Да, а и като си представи човек, че тая печка/камина после трябва да се чисти и му се повдига! Това е най-ужасната работа с тия печки.... иначе е приятно да пукат дървата вътре, самия огън, миризмата, но чистенето.... А с въглища е много по-зле дори! Не, мерси!
Зимата е скъп и труден сезон.

# 152
  • София
  • Мнения: 2 613
Аз е трябвало да бъда лятно бебе и да се родя юли месец, но съм избързала явно да се появя на този свят и съм се родила два месеца по-рано, тоест май месец. Това и ми е любимият сезон- когато вече природата се е събудила за нов живот, но все още не е натежала горещината Heart Eyes.
През есента се чувствам натроена меланхолично, започвам да си правя равносметка, чувствайки, че поредната година бавно се изплъзва и как времето си лети...от този сезон най обичам това, че вече застудява и мога да си нося любимите жилетки Heart Eyes Mr. Green. Това е дрехата, която най много обичам, имам всякакви модели и цветове, нося ги и на работа, и в ежедневието.
А зимата единствено я обичам, заради това, че дъщеря ми и мъжа ми са родени януари месец. Ако може да минат техните рождени дни и после да дойде направо пролетта, би било чудесно, но за съжаление, няма как. Най трудно избутвам февруари и март месец, когато все още е студено и дърветата не са започнали да се разеленяват, тогава просто започвам да копнея за слънче и първите цветчета и пъпки по дърветата.

# 153
  • Мнения: 3 371

Зимата е скъп и труден сезон.

абсолютно точно - зимата е скъп и труден сезон - отврат небесна.  Sad

# 154
  • Мнения: 211
Ето, в днешния студен, но слънчев и толкова шарен на цветове ден се чувствам просто прекрасно! Обичам да нося шубички, шалчета, скини дънки и ботуши (макар и летни) Party
Трябва да обичаме всички сезони, излишно е да се натоварваме с това и да се чувстваме зле от нещо, което ни най-малко не зависи от нас!

# 155
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 313
През нощта  вече ми е студено само с една завивка; вятърът  блъскаше толкова хубаво, че ме разсъни и пожелах да завали, но не би, жалко.

# 156
  • Мнения: 1 912
Трябва да обичаме всички сезони, излишно е да се натоварваме с това и да се чувстваме зле от нещо, което ни най-малко не зависи от нас!
Така е, не спирам да опитвам...но не ми се получава. Имам чувството, че при мен е някакъв животински инстинкт- както мечките изпадат в летаргия, така и аз. Винаги съм знаела, че е трябвало да се родя мечка, но ей-на, сега си нося последствията- диети, зимни неволи...Ма*ка му и живот  Laughing Wink

# 157
  • гр. София
  • Мнения: 2 539
Доказано е, че слънчевата светлина увеличава количеството ендорфин в организма. ЗАтова през есента и зимата доста хора са потиснати. Депресивните състояния са най-силно изразени именно през този период на годината.

# 158
  • Мнения: X
Доказано е, че слънчевата светлина увеличава количеството ендорфин в организма. ЗАтова през есента и зимата доста хора са потиснати. Депресивните състояния са най-силно изразени именно през този период на годината.
Затова пък повечето празници са през зимата.....хем няма много работа, хем хората да се събират, да се веселят, та по-лесно да им минава депресията.    Simple Smile

# 159
  • гр. София
  • Мнения: 2 539
Е, ако живеехме в Австралия, Коледа щяхме да празнуваме на плажа  Laughing

# 160
  • Мнения: 7 837
Това ми напомня друго любимо клише - Къде е Коледната атмосфера, като се налага да си по къс ръкав?  Simple Smile

# 161
  • Мнения: 18 746
Доказано е, че слънчевата светлина увеличава количеството ендорфин в организма. ЗАтова през есента и зимата доста хора са потиснати. Депресивните състояния са най-силно изразени именно през този период на годината.

В тази връзка се замислям тази зима ако пия малко вит.D от време на време дали ще ми се отрази добре  Thinking

# 162
  • Мнения: 2 898
През нощта  вече ми е студено само с една завивка; вятърът  блъскаше толкова хубаво, че ме разсъни и пожелах да завали, но не би, жалко.

Хареса ми  newsm53! Аз пък днес си събрах кестени...........

# 163
  • Мнения: 1 912
Затова пък повечето празници са през зимата.....хем няма много работа, хем хората да се събират, да се веселят, та по-лесно да им минава депресията.    Simple Smile


Аз през зимата имам най-много работа, принципно...но преди години е било така, да, когато са работили основно на полето.
Празниците са още един повод за депресия, ако питате мен  Crazy 

# 164
  • Мнения: 6 214

Зимата е скъп и труден сезон.

абсолютно точно - зимата е скъп и труден сезон - отврат небесна.  Sad
+1
дайте ми 500лв месечно за отопление и 500 за личен транспорт и аз също ще заобичам студа с цялата му романтика. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт