Пердета - 9

  • 150 372
  • 829
  •   1
Отговори
# 435
  • София
  • Мнения: 12 006
Здравейте! Купих на сина ми за детската стая прекрасна бяла завеса, която потъчах онлайн и беше с описание, че е непрозрачна. Стаята е с източно изложение и с голям прозорец по цялата стена. Очаквах да е нещо от типа на блекаут зависите, но тази е супер тънка и много прозира. Обаче пък съм влюбена в десена, а й той много си я харесва.. Мисълта ми е дали бих могла да закупя блекаут завеса и да зашия едната за другата, за да постигна повече затъмнение? Дали би се получило добре, някой дя е пробвал?
Можеш. В тубата има много клипчета как точно да се зашият едно за друго, че да не се забелязва по краищата второто отзад.

# 436
  • Бургас
  • Мнения: 16 014
Здравейте!
Много ми харесват този тип перденца. Имате ли идея къде в Бургас има такива? Или как да ги направя?

# 437
  • Мнения: 55
Здравейте! Купих на сина ми за детската стая прекрасна бяла завеса, която потъчах онлайн и беше с описание, че е непрозрачна. Стаята е с източно изложение и с голям прозорец по цялата стена. Очаквах да е нещо от типа на блекаут зависите, но тази е супер тънка и много прозира. Обаче пък съм влюбена в десена, а й той много си я харесва.. Мисълта ми е дали бих могла да закупя блекаут завеса и да зашия едната за другата, за да постигна повече затъмнение? Дали би се получило добре, някой дя е пробвал?
Можеш. В тубата има много клипчета как точно да се зашият едно за друго, че да не се забелязва по краищата второто отзад.
Ще ти бъда благодарна ако метнеш един линк, може и на лично да не спамим Simple Smile

# 438
  • София
  • Мнения: 9 910
В търсене на плътен плат - блекаут, удрям на камък.
Бях в магазина на Бр. Миладинови, но отдавна е свършил.
От тр.20 мернах че на Пиротска (и Ботев) има няколко.
Структуриран какво ще рече - релефен? Ще отида и на място.
400г/м2 ли е стандарта? Гледам че на някои места го упоменават, на други не.

Не знам как да избера десен. Какви пари струва шивашката услуга на метър - за AL-корниз с пвц куки мисля да е - класика, без изгъзици и фринтифлюшки. Просто не искам да не се будя с втория лъч светлина. 3,10м е ширината на стената.

# 439
  • София
  • Мнения: 12 006
Скрит текст:
Здравейте! Купих на сина ми за детската стая прекрасна бяла завеса, която потъчах онлайн и беше с описание, че е непрозрачна. Стаята е с източно изложение и с голям прозорец по цялата стена. Очаквах да е нещо от типа на блекаут зависите, но тази е супер тънка и много прозира. Обаче пък съм влюбена в десена, а й той много си я харесва.. Мисълта ми е дали бих могла да закупя блекаут завеса и да зашия едната за другата, за да постигна повече затъмнение? Дали би се получило добре, някой дя е пробвал?
Можеш. В тубата има много клипчета как точно да се зашият едно за друго, че да не се забелязва по краищата второто отзад.
Ще ти бъда благодарна ако метнеш един линк, може и на лично да не спамим Simple Smile
https://www.youtube.com/watch?v=5tuxENptdBk
https://www.youtube.com/watch?v=704nFj0Qswk
https://www.youtube.com/watch?v=U7HUJdxTDtA
https://www.youtube.com/watch?v=st1JQJ0kY3c
https://www.youtube.com/watch?v=LCtxWurJiXY
https://www.youtube.com/watch?v=lTL_v3Ugqy0

Показаните са различни варианти. Напиши в ютюб "How To Make Blackout Curtains" или "Adding interlining to curtains" и ще ти излязат много. Избери кой вариант искаш и го уший Simple Smile.
-------------------------------------------------------
Starrydream какво сложно има в търсенето, освен да си избереш цвят? Те са горе-долу еднакви платовете. Напиши в гугъл "блекаут плат" и виж сайтовете, да не ти пиша аз, че ще го сметнат за реклама. Релефен значи с релеф, аз лично предпочитам гладки, т.е. да нямат нашито, набъчкано, камъчета, пайетки и т.н., демек без релеф. 25-30лв. на метър са им цените. За 3,10м. стена ти трябват около 6 и половина метра. Може и повече, ако искаш да е с повече чупки. Ако искаш  при спуснати пердета да са по прави, т.е. с по-малко чупки - около  5-5,5 метра. Обикновено се смята 2 -2,5 пъти ширината на стената, но някой друг см вповече не е проблем. За тънки от 2,5 до 3,5 пъти ширината на стената.

# 440
  • София
  • Мнения: 2 298
Здравейте!
Много ми харесват този тип перденца. Имате ли идея къде в Бургас има такива? Или как да ги направя?


Не знам къде има такива, но за ушиването трябват само прави тигели. Купувате каквато си харесате дантела и друг тънък плат. Кроите и шиете. Ако дантелата не може да се наниже на пръчката на корниза, тогава там завършвате с другия плат и като подгъв правите канал, с който пердето се нанизва на пръчката. Трябва ви и тънък корниз за прозорец.

# 441
  • София
  • Мнения: 9 910
Starrydream какво сложно има в търсенето, освен да си избереш цвят? Те са горе-долу еднакви платовете. Напиши в гугъл "блекаут плат" и виж сайтовете, да не ти пиша аз, че ще го сметнат за реклама. Релефен значи с релеф, аз лично предпочитам гладки, т.е. да нямат нашито, набъчкано, камъчета, пайетки и т.н., демек без релеф. 25-30лв. на метър са им цените. За 3,10м. стена ти трябват около 6 и половина метра. Може и повече, ако искаш да е с повече чупки. Ако искаш  при спуснати пердета да са по прави, т.е. с по-малко чупки - около  5-5,5 метра. Обикновено се смята 2 -2,5 пъти ширината на стената, но някой друг см вповече не е проблем. За тънки от 2,5 до 3,5 пъти ширината на стената.
Дори и с по-малко чупки (предполагам това са гънки) - пак ми се вижда доста много метраж...
Сегашните са двойка по 1,5м. 1но перде - покрива 1,3м. Т.е. 1.15 отношение...далеч от 1,66 (5метра).  Rolling Eyesточно 3м е ширината на лицето на стаята. Защо идва тази разлика? Притеснява ме горе при релсите - само от там подозирам че ще проблясва - този тип зашиване (перделък?) - ли трябва да се направи и колко ще струва?
В сайтовете ги видях и по 19лв/лин.м. - дано е от плътния. Май ще са гладки.
Това са сегашните пердета, на доизживяване.  Peace
Скрит текст:

# 442
  • Мнения: 5 234
Някъде да сте виждали пердета в цвят жълто и сиво?

# 443
  • София-Младост
  • Мнения: 23 319
От пердета.нет купих блекаут завеса готова, но предлагат и само плат. Иначе има и в София в магазините, но не е от евтин. Пердето беше за дъщеря ми, но пробно го сложих в спалнята за няколко дни...е голям кеф е, хем тъмно, хем хладно. 130 см беше ширината, което е за половината ми корниз, но без да има набор, стои си изпънато.

# 444
  • Мнения: 22 717
В Икеа мисля има блекаут плат, както и готови щори от него.

# 445
  • Бургас
  • Мнения: 16 014
Нати нат, благодаря ти!
Върти ми се из главата нещо, но дано скоро стигна до това да го осъществя.

# 446
  • Мнения: 39 193
Притеснява ме горе при релсите - само от там подозирам че ще проблясва - този тип зашиване (перделък?) - ли трябва да се направи и колко ще струва?
Перделъка ми е от Икеа. Само от него ми стои хубаво набирането на пердето. Аз не ползвам обикновените перделъци, които имат връзки и трябва да ги издърпаш, за да получиш набор. При мен са свободно стоящи, но много по- красиви в горната част. Това, естествено е лично мнение.
Пускам снимка.


Някъде да сте виждали пердета в цвят жълто и сиво?
Вивре! Разкошни са. Снимките ми са по- големи и не мога да пусна снимка.


# 447
  • София
  • Мнения: 12 006
Скрит текст:
Starrydream какво сложно има в търсенето, освен да си избереш цвят? Те са горе-долу еднакви платовете. Напиши в гугъл "блекаут плат" и виж сайтовете, да не ти пиша аз, че ще го сметнат за реклама. Релефен значи с релеф, аз лично предпочитам гладки, т.е. да нямат нашито, набъчкано, камъчета, пайетки и т.н., демек без релеф. 25-30лв. на метър са им цените. За 3,10м. стена ти трябват около 6 и половина метра. Може и повече, ако искаш да е с повече чупки. Ако искаш  при спуснати пердета да са по прави, т.е. с по-малко чупки - около  5-5,5 метра. Обикновено се смята 2 -2,5 пъти ширината на стената, но някой друг см вповече не е проблем. За тънки от 2,5 до 3,5 пъти ширината на стената.
Дори и с по-малко чупки (предполагам това са гънки) - пак ми се вижда доста много метраж...
Сегашните са двойка по 1,5м. 1но перде - покрива 1,3м. Т.е. 1.15 отношение...далеч от 1,66 (5метра).  Rolling Eyesточно 3м е ширината на лицето на стаята. Защо идва тази разлика? Притеснява ме горе при релсите - само от там подозирам че ще проблясва - този тип зашиване (перделък?) - ли трябва да се направи и колко ще струва?
В сайтовете ги видях и по 19лв/лин.м. - дано е от плътния. Май ще са гладки.
Това са сегашните пердета, на доизживяване.  Peace
Скрит текст:

Къде видя за 19лв? няма как да е бекаут за тези пари.
С перделик се прави и стават така:
Скрит текст:
Скрит текст:
Може да са нормално нагънати:
Скрит текст:
Колкото по-малко ти е широчината, толкова по малко гънки ще имаш - въпрос на вкус.

# 448
  • Мнения: 39 193
Ми, от последните снимки на пердета и корниз на тавана- пак се вижда част от корниза. Мен това ме дразни.

# 449
  • София-Младост
  • Мнения: 23 319
При това окачване с халки няма начин да не се вижда корниз, според мен Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт