Магазин "Плод-Зеленчк" - Какво Ви липсва на пазара?

  • 9 867
  • 55
  •   1
Отговори
# 30
  • Варна
  • Мнения: 6 312
За да ти запомнят сергията, направи нещо интересно. Например бостанско плашило. Mr. Green

Бутилки едновремешен нектар последно видях в Тетевен в супемаркета на центъра.

# 31
  • Мнения: 9 683

Бих искала да виждам намаление за несвежата продукция. Чудя се на продавачите по ли им е изгодно да изхвърлят оотколкото да продават на по-ниски цени само ден-два по-рано. Чакат до последно да се скапе но цената не свалят.

О, при нас има. Цяло лято ям домати от 1 лв, били от предния ден. Simple Smile
Не масова пркатика, но от време на време правят такива неща.

# 32
  • София
  • Мнения: 1 355
Всеки добър търговец знае, че пазарът се усеща и се реагира според случая. Неслучайно съм подчертала "добър". Нямам предвид разни елементи, които петнят името на професията (за съжаление, са много). Препоръчвам на питащата потребителка да не изпълнява голяма част от съветите с изключение на тези за на "найлонките". Най-много да затъне преди да е започнала с бизнеса. Иначе - желая успех!

# 33
  • Мнения: 49
Здравейте Дами!

Първо се извинявам, ако дублирам тема, но такава не открих.

Предстои ми откриване на щанд за плодове и зеленчуци (подправки, ядки, сладка и т.н.) в тази връзка искам да попитам, има ли нещо което винаги сте искали, би ви харесало, но не сте срещали.
Не визирам конкретно вид стока, може да е услуга, подход на обслужване...
Също така търся добрият пример, или какво ви дразни.
Считам, че начинът да бъдем задоволени като клиент е като изказваме нашите изисквания, а моята цел е да глезя бъдещите си клиенти.
Вие какво мислите по въпроса?

Благодаря на всички Hug
Не обичам да ме глезят. Обичам да ми подават нещата за които съм помолил без допълнителни коментари Laughing

# 34
  • Мнения: 4 569
Касова бележка  Mr. Green

# 35
  • София
  • Мнения: 9 290
Дръж плодовете и зеленчуците в хубави кошове а не в касетки и кашони. По голям асортимент от подправки,сушени плодове, ядки, семена, кълнове, екзотични плодове и зеленчуци Нека хората сами да си избират, най мразя да продавачката да ми избира. Хартиени пликчета вместо пластмасови. Ако правите фрешове също ще е добре.

# 36
  • Шоколандия
  • Мнения: 123
След като много се заговори за пресните подправки, винаги съм се чудела защо търговците не зареждат в саксии (визирам правоъгълните сандъчета) тези подправки, които не се търсят толкова много (салвия, босилек, мащерка, риган). Вместо повехнала връзка, направо от саксията ще се оформи такава. Свежа и прясна. Виж, за магданоз и копър сигурно ще е по- трудно, тъй като са масови и трябва да е голямо производство... Навремето на село магданозът го сееха с помощта на кора за яйца. Оформя се лехата (в случая саксията), притиска се кората и в оформените дупчици се поставят семената. После подправката расте на букетчета. Хем спретнато, хем удобно - например 4 букетчета = 1 връзка. Peace

# 37
  • Мнения: 170
Набави си и продавай по голям асортимент пресни подправки - босилек, дивисил, прясна мащерка, риган, розмарин, до преди година-две трябваше да се разкарвам до пазара за връзка дивисил и все нямаше ...както и досега за връзка босилек, но вече си гледам домашен и спрях да търся "купешки"...а дивисил си набавям от приятели с градина или от бабите в квартала ... замразявам си и готово, но с босилека не става да го замразиш...Продавай винаги пресни и свежи зеленчуци, набавяй си хубава продукция и залагай на качеството, но съразмерно цената, защото, ако е прекалено скъпо, сещаш се ... Просто трябва да лавираш....И да, предпочитам аз да си избирам продукта, а не да видя красотите наредени отпред, а да ми се пробутват смачкани и залинели зеленчуци от чувала или щайгата отзад....По тази причина вече много рядко пазарувам от пазара....да не кажа почти никак....

# 38
  • Мнения: 2 127
И аз съм ЗА прясната продукция. Фрешове е хубаво да се правят, насипни ядки в хартиени пликчета...
И недей да правиш като един от пазара до нас - човекът си продаваше едни банани на редовна цена, а те милите, черни, та черни, нощта ще им завиди.

# 39
  • Мнения: 6 214
От две години съм във форума, за първи път виждам толкова чаровна темичка.   bouquet

# 40
  • Пазете Гор
  • Мнения: 5 181
Имам скромен опит в търговията с зарзават и други продукти.
Честна информация за производителя на етикета на стоката е оригинален похват, който може да даде стойност на стоката, която продаваш. Същата информация може да се сложи в малки визитки до касата.

Такъв подход е модерен и коректен. Гарантирано създава база от постоянни клиенти, които търсят добра стока. Този тип клиенти са най-добрите клиенти - пазаруват редовно, експерементират с нови покупки, помагат ти да израстваш с взискателността си, споделят и насочват други, неособено ориентирани потребители.


# 41
  • София
  • Мнения: 903
Може на някого да се стори смешно, но като за начало бих те посъветвала да наемеш достатъчно по обем помещение. Защото това в един от близките до нас зеленчукови магазини  е толкова малко ( като коридор), че ако има 2-ма човека вътре - няма смисъл изобщо да се опитваш дори да влезеш, защото няма да успееш. Какво остава да поразгледаш на спокойствие, да пипнеш или пробваш  каквото ти харесва.

Някои от другите ми препоръки по-напред в темата вече ги казаха:
1/. По-добро визуално поднасяне на продукцията - кошници, вместо кашони; подредени по специален начин, а не просто поставени някак си и т.н.
2/. ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да могат клиентите сами да избират продуктите ( в противен случай аз лично НЕ купувам нищо)
3/. Предлагане на по-малки разфасовки , например от диня или пъпеш  ( 1/2, 1/4) - в повечето магазини в София това се предлага, но в провинцията не винаги успявам да си купя 1/2 диня, например.
4/. Идеята за предлагане на фрешове също много ми допада, както и тази за някакви малки бонуси към по-големи поръчки - бонбони, дъвки, магданоз, връзка лук или нещо подобно.

Но според мен най-важното е да предлагаш възможно по-качествена ( още по-добре ако е българска) стока, но не на безбожно високи цени. Не съм съгласна например един кг  боровинки на Женския пазар да е 5 лв, а в нашия квартален магазин да е 10 лв, или на Женския ( или в някой провинциален град) 1 кг малини да е 3.50-4 лв, а в нашия магазин 200 гр малини да са 1.80лв.  newsm78

Като цяло мен най-много ме дразни, че каквото и да купя ( плод или зеленчук) мнооого рядко е вкусно. Оня ден последно купувах едни праскови, които макар и добри на външен вид и доста скъпи за този сезон от годината имаха вкус на тебешир, към който е прибавена малко захар. Предполагам това се дължи на факта, че повечето продукти се купуват от някакви борси, където пък се внасят от бог знае къде и стоят по складовете много време. Не знам дали има възможност да подпишеш договори с български производители ( дори не е задължително да са големи такива - дори по-добре ако са малки фермички), от които да купуваш най-продаваните зеленчуци  и плодове като : домати, чушки, зеле, моркови , праскови, грозде, дини, пъпеши и др.  Ако има такава възможност, аз лично бих го направила - едва ли ще бъдат кой знае колко по-скъпи, отколкото на борсата. Но пък ако клиентите ти разберат, че продаваш освен добре изглеждаща, но и вкусна стока, те ще бъдат безплатна реклама на магазина ти.  Ако някой ми каже, че някъде близо до нас мога да си купя праскови, например,  с вкус като тези, който ми дават бабите на село - веднага зарязвам досегашните магазини и ставам негов клиент, па макар и магазинът му да не е буквално под прозореца на блока, в който живея. Simple Smile
 
Извинявай за дългия пост.  Embarassed Поувлякох се, защото това с боклуците, които се продават в магазините "плод и зеленчук" ми е болна тема напоследък.

Желая ти успех с магазина  Hug

# 42
  • Мнения: 170
Само да вметна за разфасовките - 1/2, 1/4, 1/3 и т.н. диня аз не бих си купила, не знам защо, но не бих...гнус ме е ... та намирай средни по калибър дини или предлагай цели(големи, малки, само да се купуват), та аз не давам пред мен с нож да отреже триъгълник да видя каква е динята, камо ли да купя резен...Мнение на потребител, не се ангажирай... Wink ... Това само и относно дините...

# 43
  • Мнения: 2 032
Нели-Ди, зависи каква е групата потенциални клиенти, къде ще е щандът (град, квартал), дали искаш да е за редки продукти или за ежедневни, откъде ще зареждаш и как ще се рекламираш.

# 44
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Моркови ми липсват. Или са сухи, или за гнили, или са видимо преторени.
Откакто видях приготвянето на фреш в Метро, фреш не искам да погледна.
Добро качество и цена на сезонните неща + подправки и базовите допълнения за кухня - моркови, подправки, лук, чесън, лимони с етикети откъде са /и да са коректни/.
Има наблизо подобен магазин. Имат наета служителка, която слага по торбите. Няма подход никак, за 3 посещения ги забравих. Като не мога да избера и ми се карат, не е чудно.

Общи условия

Активация на акаунт