Магазин "Плод-Зеленчк" - Какво Ви липсва на пазара?

  • 9 868
  • 55
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 052
Искам верига магазини с изцяло българска продукция, с акцент върху производители от областта. Ако има такава на пазара, моля за инфо.  Simple Smile

# 16
  • Мнения: X
Мечтая си аз....    Laughing









# 17
  • Мнения: 3 634
Липсва ми алтернатива на пликчетата. Случва се да се спра случайно и да искам нещо да купя, а да нямам платнена торба в себе си. Варианта "в джоба" или "в пликче" не ме удовлетворява. Искам книжни торби "като едно време".

# 18
  • София
  • Мнения: 3 064
Хм... вече две мнения за нектарите в бирени бутилки. Защо смятате, че в бирени бутилки ще са по-добри, отколкото в картонени кутии? Съдържанието е важно, мисля. Тия шишета трудно се мият и не са много рентабилни.

Относно въпроса на авторката на темата - мисля, че е достатъчно да предлагаш добра стока на прилична цена, обслужването да е бързо и любезно, обстановката да е приветлива - някоя кошница вместо пластмасовите щайги може да направи чудеса. И да оставяш хората да си избират.
Пресни подправки не навсякъде се намират - розмарин, босилек, риган - такива работи. Може би бързо увяхват, та трябва добре да се направи сметка на количеството.

п.п. Да, и алтернативни опаковки - кеф ти найлонки, кеф ти хартия. Мисля, че и хубаво хартиено пличке може да се калкулира в цената, без да натежи особено. Тъпо е да ти искат пари за амбалаж.

# 19
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Защото е стъкло, а картонената кутия отвътре е пластмаса.
Но аз визарах едно време в плод зеленчука имаше истински неща, а не разни концентраторазредени и подсладени напитки.

# 20
  • Мнения: 4 841
Трябва да си направиш проучването сред местните потребители и евентуални клиенти - нали се сещаш, че колкото и отговора да получиш тук,  потребителките от София, Варна и Бургас няма да се вдигнат специално до твоето магазинче в Пловдив...

Аз нямам забележки към избора, който се предлага на пазара на плодове, зеленчуци и подправки - смятам, че има всичко - във всички ценови класове, за всеки вкус... Не се сещам в последните няколко години да ми е потрябвало нещо, и да не съм го намерила. А за качеството на обслужването - като не ми харесва нещо, не повтарям да пазарувам там. Ако видя нагло незачитане на добрите търговски практики или закона - сигнализирам където трябва.

Макар че тарикатите винаги ще бъдат повече от сигнализиращите. 90% от простаците-търгаши на близкия пазар бих вкарала директно в затвора, без право да работят с хора до края на живота си, но нейсе - не е за това темата.

# 21
  • в рока
  • Мнения: 1 119
Наблегни на българското производство,поддържай голям асортимент и предлагай различни сухи и пресни подправки.

# 22
  • Мнения: 12 662
Хм... вече две мнения за нектарите в бирени бутилки. Защо смятате, че в бирени бутилки ще са по-добри, отколкото в картонени кутии? Съдържанието е важно, мисля. Тия шишета трудно се мият и не са много рентабилни.


Защото ех, едно време колко бяха вкусни...А че сега ще натъпчат същите боклуци в бутилки...И това българско - вече всички отглеждат безвкусните трайни сортове.

# 23
  • София
  • Мнения: 2 057
Защото е стъкло, а картонената кутия отвътре е пластмаса.

И алуминиево покритие. Не знам колко са рентабилни бутилките, но знам, е стъклото може да се използва безброй пъти, за разлика от пластмасовите бутилки.

# 24
  • Мнения: 14 654
Цвекло, ряпа, алабаш, хрян, райски ябълки, боровинки. Авокадо и манго, ама добре узрели, а не безобразни като в Кауфланд. Като ми потрябва нещо от тези, трябва да ходя до женския пазар, че на нашия няма. Вкусни български зеленчуци купувам не от пазара, а от бабите, дето седят преди пазара. Хем е по-евтино, хем имат съвсем различен вкус. И пресни подправки от тях си взимам. Зимата изобщо не ходя до пазара, защото даже в супермаркетите зеленчуците са по-добри и по-евтини. И да не е скъпо, разбира се. Едни нахални продават подправки и си ги хвалят, 5 пъти по-скъпи са от арабския магазин на женския пазар. Как не.
пп: ако има семена и ядки, би било добре, в Бургас като бях, кварталният плод и зеленчук предлагаше и такива неща - соя, нахут, сусам и т.н.

# 25
  • Мнения: X
Аз искам да има редовно пресни аспержи. Но ако може да не са 9-10 лева тарелката.  Mr. Green От зеленините да има и босилек и рукола, че ми писна за една китка да ходя на пазара. На екзотични плодове никак не държа.
До нас има един плод зеленчук, който напълно ме устройва с асортимента си с изключение на горните две забележки.

# 26
  • Мнения: 9 683
Когато съм с колата обичам да си грабна кашонче и да си сложа продуктите вътре вместо в торби. На много места тези кашони ги изхвърлят вместо да оставят няколко хората да ги ползват.

# 27
  • Мнения: 45
Благодаря за отговорите Hug

Грета, вярно е това за тротоарите, за това аз искам да привлека хората с нещо което го няма по тротоарите, ще наблягам на българската стока, ако може и био най-добре.

Little Evil, ти направо ме шокира, аз където и да съм пазарувала винаги си избирам сама.
Търговците ли ти слагат в торбата? #Crazy


Да, отпред стоката е представителна и после ми слагат в торбата. Като видя подобно нещо, просто ги зарязвам да си ги пълнят торбичките- но не за мен.

Във Варна това е масово явление не само по пазарите, но и в магазините за плод зеленчук.
Отвратително е. Sick Не се сещам къде другаде по света го има това явление.

Аз бих искала да виждам повече видове прясни подправки. Защо никъде няма пресен Кориандър, Мащерка? Рядко се среща селъри и китайско зеле- за тях трябва да се ходи по големите вериги.

Бих искала да виждам намаление за несвежата продукция. Чудя се на продавачите по ли им е изгодно да изхвърлят оотколкото да продават на по-ниски цени само ден-два по-рано. Чакат до последно да се скапе но цената не свалят.

# 28
  • Мнения: 3
ЗеленчУк!!-от заглавието на темата  Simple Smile

И по въпроса-в нашето квартално зеленчуково магазинче при по-голяма покупка подаряват-връзка магданоз,лук,малко люти чушлета и др. подобни дреболии!!

# 29
  • Мнения: 48

Земна ябълка/гулия  Wink Мноооооого рядко се среща по магазините или поне аз само 2 пъти съм виждала  Rolling Eyes
А е страшно вкусна и полезна!

Общи условия

Активация на акаунт