Висок пролактин и аденом на хипофизата - 6

  • 105 068
  • 759
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 5 103
Дарина, благодаря ти за мнението. Честно казано и аз съм се чудила дали тези стойности не са станали нормални за мен. Нямам търпение да се видя с Начев. Радвам се също така, че и втори лекар ми потвърди, че проблемът ми не е гинекологичен.

Когато аз бях с 1100 пролактин, дори нямах цикъл. Явно са си индивидуални и тук нещата.

# 676
  • Мнения: 16 876
И на мен др Начев ми обясни същото за пролактина. Но тъй като бях започнала терапията отдавна запази това поведение. На мен няколко доктора ми казаха, че при бременност по-логично то поведение е да се спре Достинекса, но и да не се замества, защото през бременността пролактин се покачва и няма смисъл да занижаваме нивата. Начев е странен, но съм приела, че той ще е моят ендокринолог. Вземи си листче да си записваш:) той пише, но нищо не се разчита  Laughing
И нападай мъжа ти ❤❤❤❤❤ без действие резултат няма  Hug
И не мисли какво се е случило предишния път, този всичко ще е наред. / казвам го като човек минал през такава загуба и ако мога с нещо да помогна съм насреща  bouquet
blackisback, това, което на мен ми обясняваше Начев е, че зависи дали аденомът ти е хормоносектериращ или не. Това се следи с ежемесечни изследвания на пролактин през минимум три седмици, след лежане 30 мин. в лабораторията, и предния ден да не е правен секс и да не са пипани гърдите. Защото може да се повиши изкуствено от стресът и движението. Идеята е, че преди с такива изследвания няколко да се докаже, че пролактинът е постоянно завишен, няма нужда от лечение. При мен ми бяха изписали преди да го докажем това. Аз чинно си ги пих и Начев ми изписа... стъпки да го наречем за процедиране при забременяване. Но трябва да си пия достинекса до положителен тест.

Искам да ви кажа, че бях с пролактин около 1200 и си имам доказана О. Не знам колко е била качествена, но си имах всичко. Хубави фоликули, хубава лигавица, жълто тяло, висока БТ. Само бебето го няма.

# 677
  • София
  • Мнения: 4 884
Аз пих бромокриптин до 30гс.Че се покачва по време на бременност е вярно, но хапчетата все пак го държат в по-умерени граници, което е важно за износването.

# 678
  • Мнения: 16 876
Аз съм чела няколко варианта по време на бременност :
1. Заместване на достинекс с бромокриптин;
2. Не приемане на никакви препарати;
3. Приемане на достинекс до определена седмица.
И при трите случая бременностите са били успешни ( информацията ми е от форумите). Според мен зависи от индивидуалния случай Simple Smile

# 679
  • Мнения: 3 904
На мен Начев ми каза следното при бременност. Спирам достинекса при бременност. Контрола на пролактин на три седмици. На трети месец ЯМР без контраст и в зависимост от резултатът прием на бромокриптин. И завишен контрол след раждане.

# 680
  • Мнения: 643
Може да сте прави, аз не съм лекар и не мога да кажа. Но при първата ми бременност двама гинеколози и една ендокриноложка ми казаха да не го спирам веднага, а да намаля дозата и така го пих до 2-3 месец. Точно за да се избегне спонтанен аборт в ранните седмици, така ми бяха казали. Но все пак това беше преди 4 години може вече да има промяна в препоръките на лекарите.  Hug

# 681
  • Мнения: 357
Момичета здравейте! Аз също съм с микроаденом 4мм. доказан през 2012г. Високият пролактин открих при изследване на хормони поради неуспешни опити за бебе. При мен също нямаше никакъв проблем с  овулацията и до ден днешен нямам пропуснат цикъл въпреки високите стойности, които имах-1700. При мен достинекса не ми понасяше обривах се и ми се подуваха очите, затова го смених с бромокриптин. Първоначална доза 1/2 вечер, но стойностите паднаха под минимума и я коригираха на 1/4 вечер. До колкото знам от гинеколожката ми за забременяване трабва да е около 200. Минах през едно неуспешно инвитро и три месеца след това забременях по естествен път. За жалост се оказа мисед в 8 г.с. спря развитие. След още 6 месеца пазене и подготвяне на ново инвитро забременях отново по естествен път  и сега очаквам скоро да се появи дългоочаквания бебок. Бромокриптина трябва пия до 28 г.с.
Така, че момичета не се отчайвайте има господ и той ще ви даде това щастие кагато най малко го очаквате. Е това е моята история дано съм била полезна.
Ако някой има въпроси няма проблем  да пита.

# 682
  • Мнения: 5 103
Значи, колкото повече ви чета, толкова повече си мисля, че именно пролактинът е направил проблема при неуспешната бременност. Впоследствие развих и Хашимото, но подозирам пролактина. Е, и една тромбофилия, де. Бе...доста са ми проблемите, но един по един ще ги елиминираме  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 683
  • София
  • Мнения: 4 884
Значи, колкото повече ви чета, толкова повече си мисля, че именно пролактинът е направил проблема при неуспешната бременност. Впоследствие развих и Хашимото, но подозирам пролактина. Е, и една тромбофилия, де. Бе...доста са ми проблемите, но един по един ще ги елиминираме  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

А за тромбофилията какво правиш? Аз съм 4G/4G и съм на фракси цяла бременност плюс аспирин.

# 684
  • Мнения: 5 103
Аз 4G/5G хетерозиготен носител. Но имам и високи тромбоцитно левкоцитни агрегати, което прави ситуацията ми като твоята. Сега пия през вечер аспирин, ще го продължа по време на бременност, но ще включа и фракси.

# 685
  • Мнения: 643
Ох изтрила съм поста без да искам...
Утре съм на ЯМР и вдигнах 38 темп.
Дали ще ме върнат?  Sad

# 686
  • София
  • Мнения: 1 213
Не мисля, обаче ако си с контраст - може и да има някаква зависимост, кажи на лекаря там/или сестрите ако видиш само тях.  не знам как се казва контрастното вещество и няма как да изровя листовката за противопоказания, ако ти имаш такава информация - провери.
А да не си вдигнала температура от притеснение и нерви?

# 687
  • Мнения: 643
Върнаха ме  Sad
Даже ми сложиха абоката и тогава решиха, че не може и ми го махнаха...  Sad
Ами не знам все още дали е от притеснение... възможно е, защото нищо друго ми няма, но сега продължавам да поддържам 38.3...

# 688
  • София
  • Мнения: 1 213
иди при личния си лекар, може да е летен вирус, висока е температурата... Пренасрочиха ли ти час или ти казаха да се обадиш, когато оздравееш?

# 689
  • Мнения: 643
Да, така ще направя. Казаха да звънна като се оправя.
 Hug

Общи условия

Активация на акаунт