ТЕЛК и започване на работа

  • 107 430
  • 870
  •   1
Отговори
# 750
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Получихте ли този месец добавката от 52 лв от НОИ?

Какви са тези добавки?

# 751
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 700
Сбърках, от социалните ги дават за  над 71 процента.

# 752
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Сбърках, от социалните ги дават за  над 71 процента.

Мда получих ги. И над 50% дават само, че са 24лв. и стотинки.
Поправям се, станали 25 лв. и стотинки.

# 753
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 700
А на коя дата ги получи? Обикновено ги пращат на 15 число, но аз не съм получила нищо.

# 754
  • Варна
  • Мнения: 10 493
А на коя дата ги получи? Обикновено ги пращат на 15 число, но аз не съм получила нищо.

13.02

# 755
  • Мнения: 6 559
А звънят ли ви от непознат номер да ви анкетират по телефона? Уж към НОИ било....и задават въпроси за предстоящо преминаване през ТЕЛК - какво щяло да се промени и какво сме мислили по този въпрос?

# 756
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 700
На мен никой не ми е звънял. Това да не е някаква нова измама?

# 757
  • Варна
  • Мнения: 10 493
И на мен не са звъняли. Някаква лична информация искат ли?

# 758
  • Мнения: 351
А на коя дата ги получи? Обикновено ги пращат на 15 число, но аз не съм получила нищо.
За първи път ли ще получавате интеграционни добавки?
Получих ги на 14 февруари. Зависи за кой град става дума.
От 50%до 70.99% - 25,14 лв.
71-90% 54,40 лв.
над 90% - 206.91 лв.

Последна редакция: чт, 27 фев 2020, 18:16 от zlatunka80

# 759
  • Мнения: X
На мен ми звъняха преди 2-3 седмици. Доста си поговорихме, съмнявам се че ще ми обърнат внимание или ще има някаква полза. Казах им да погледнат и в БГ-мама де хаха съмнявам се да ме послушат.... С извинение, мнението ми за държавните служители от всички рангове и области и държавните организации не е добро и им нямам грам доверие, не възлагам надежди. Пак някакви промени гласят, но не помня какво точно. Нещо ще обединяват или ще разделят... Май лекарската от трудовата експертиза щели да разделят или нещо подобно.
Мнението ми е, че сега всичко си работи относително добре. И ще е по-правилно да подобрят контрола и да въведат повече електронни документи и процедури, а не да носим милион и една справки и изследвания и да висим по опашки и да даваме пари за какви ли не прегледи. Вместо да харчат пари и време и ресурси и променят каквото и да и било, по-добре да усъвършенстват сегашното.
Един пример - не им е достатъчна честната ми дума за номера на банковата ми сметка, поради необяснима причина. Като че ли ще ги излъжа и ще ми превеждат пенсията в банковата сметка на някой мой враг и така ще му навредя щото го мразя.... Дайте една причина за тази глупост, аз не мога да се сетя, не съм и спец де. И трябва да се разкарваме през работно време, разбира се, лично до клон на банката да висим на опашка там за да ни отпечатат и подпечатат на хартия документ удостоверяващ този номер на сметка.... После обратно в НОИ или в съответните соц. грижи. Защо и какъв е този болен малоумен мозък измислил това в 21 век не мога да си обясня. В същото това време по света вече дори не се печатат фактури и касови бележки по магазините, ако не желаеш изрично - а ако случайно пожелаеш ти ги изпращат по имейл. Това в ЮК например.
Друг пример - в соц. грижи трябва да представиш пак на хартия всички оригинали и всички копия на къдекаквотосесетят да ни поискат. Защо - не знаят, е така да си ги имат. Това екология, икономия е за бедните страни, ние, богатите, може да си ги пилеем.
Трети пример - пак соц. подпомагане - за карта за градски транспорт ми искаха пак всички документи,  копия оригинали, снимки, и т.н. Това 5-6 години след първото ми телк-ово решение. Пак в работно време - похарчих 2 л бензин за да излезна от работа и да ида до Овча купел и да се върна. Не може в друг клон на Соц. грижи, трябва по местоживеене - що? - и те не знаят, не може и тва е. Това бази данни, компютри, общи системи, истории, за тях не важи, и точка. След това трябваше да чакам 10дни! за да проверят и те не знаят какво и чак тогава с някакво хартиено листче с входящ № в градски транспорт да си получа заветната карта.
Предполагам, че ще е същата история и с винетката, трябва след 2-3 седмици с това да се занимавам.
Много са тъпи, много, много, много..... И сега тръгнали нови неща да измислят и да променят, още повече да се оплетат и да тормозят хората.

# 760
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 700
Не за първи път получавам, но този месец нямаше превод. За София става дума.

# 761
  • Мнения: 1 493
Получихте ли този месец добавката от 52 лв от НОИ?
Получих миналата седмица, на 14.02 25 лв и стотинки, ама съм 50 % Телк

# 762
  • Мнения: 351
Не за първи път получавам, но този месец нямаше превод. За София става дума.
Попитайте в АСП по местоживеене или там където сте подали документи и банкова сметка.

# 763
  • Мнения: 6 559
Звъняли са на майка ми...тя отначало не е реагирала. Питала от къде ѝ  имат номера и те казали от базата данни на НОИ. Правели телефонно проучване, виждало се от кой номер са звъняли, т.е. не се криели, щели да се обаждат на хиляди хора и тн. С някакво име, не като фирма, са се представили и директно са започнали да питат нещо за телк комисиите. Тогава майка ми ги е прекъснала и казала, че не желае да участва. Така че не знам "другите въпроси" какви са били....ама нещо ми е съмнително.
Звънях на кол центъра на НОИ - казаха ми, че нямат такова проучване. Казах им, че питат за телк комиии, те ми отговорихе, че не са към тях. Обясних им ситуацията, но ми се струва, че не бяха много в час, да не говорим, че едно тегаво ми говореше една жена отсрещната страна на телефона, никак не беше любезна.

# 764
  • от Луната
  • Мнения: 1 752
Не са ми звънели до този момент.
Парите от добавка са получени на 14.02.
Фри, с винетките и там е голяма драма, че тази година се наложи и два пъти да се разправям. Има проблем и с проверката им дали е активна в сайта на Бгтол. Да не разказвам пък каква е драма за спирането на социалната винетка ако го искаш Wink

Общи условия

Активация на акаунт