ТЕЛК и започване на работа

  • 107 075
  • 869
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 80
 
Unknown_lady, ако не променят наредбата, нищо не можеш да направиш. Процентите са фиксирани и лекарите и в ТЕЛК и в НЕЛК не могат да мръднат от тях.
Истинските инвалиди тотално ги порязаха и лекарите са наясно с това. Мой близък със 76 % мина на ТЕЛК, дадоха му 50% за онкологичното заболяване, за другите нищо, защото така е по наредба. И не е само той, на практика почти всички от 2 група, минали на ТЕЛК от октомври до сега, се смъкнаха   в трета. Особено при онкологичните заболявания - повечето имат съпътстващи заболявания, свързани с операциите, които преди им вдигаха процентите, сега да се чудиш - изчезнаха ли тези заболявания, що ли?
Ти имаш още две години, има шанс нещо да се промени в благоприятна посока.

# 526
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
Благодаря. Ами надявам се все някой да ги осъди до тогава, защото няма друга такава гавра с болните хора.

# 527
  • Мнения: 2 030
Гледахте ли това в сутрешния блок на Нова TV, Заглавие "Слепи по документи карат луксозни коли".
https://m.24chasa.bg/novini/article/7279502

# 528
  • Мнения: X
Заради такива като тези двамата ще го отнесат и други хора в неравностойно положение.

# 529
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
Вече го отнесохме ...

# 530
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Мацки като се подават документи за интеграционни добавки какви документи са необходими? Ей сега ми казаха, че преди година-две се взимало и някаква заверка от Телк, това вярно ли е, да ходя ли до там? Човек отпуск трябва да си пуска, за да се справи с тъпата им бюрокращина  Persevere

# 531
  • Варна
  • Мнения: 956
Копие от ТЕЛК и бележка от банката с номера на сметката. Това е за добавката. За винетка мисля и големия талон, но не съм сигурна, защото не съм подавала.

# 532
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
За интеграционни - ако е за първи път - оргиналното телк решение и копие,  ксерокопие и от банкова сметка и там на място попълвах много формуляри. Лична карта също искат, разбира се.
За винетка - големия талон на колата, документите за платена гражданска отговорност за цялата година и пак формуляри дават от там много за попълване. Това за София, за другите градове не знам.

# 533
  • Варна
  • Мнения: 956
Във Варна има фирма за копирни услуги в съседния вход на блока, където са социалните. Там има формуляри и на място ти ги попълват и копират, каквото трябва. После се подават по район, но там чакането е над 2ч. особено след обяд Confused

# 534
  • Варна
  • Мнения: 10 493
На майка ми и казали, нали се сещате, тоз казал онзи недоразбрал, че трябвало да се отиде там където са издали Телка и да се презаверявало нещо. И тя не може да ми обясни като хората, и аз се нервя, че тоз казал, онзи казал, но ако отида и чакам 5 часа и ме върнат за нещо съвсем ще пощръклея.

# 535
  • Мнения: X
Глухарче, решението се заверява от ТЕЛК, след като изтече срокът за обжалване.

# 536
  • Варна
  • Мнения: 956
Аз никога нищо не съм заверявала и не са ми искали. За добавките само занесох копие от телк и бележка от банката.

# 537
  • Мнения: X
При нас в АСП проверяват дали е заверено решението. Може да е различно в различните градове.

# 538
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
Трябва да се завери с " влязло в сила" след ксто изтече срока за обжалване, иначе било невалидно, на мен са го искали само в този му вид.

# 539
  • София
  • Мнения: 18 704
И аз винаги го заверявам по този начин.Иначе не го признават.
Как и на каква база ср получават тези интеграционни добавки?

Общи условия

Активация на акаунт