ТЕЛК и започване на работа

  • 106 335
  • 868
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: 3 960
Във Варна не се заверяват.
След 14 дни си е валидно решението.

# 541
  • Варна
  • Мнения: 10 493
И аз винаги го заверявам по този начин.Иначе не го признават.
Как и на каква база ср получават тези интеграционни добавки?

Вече и с Телк над 50%.
Срока за обжалване отдавна ми е минал, аз до сега не съм взимала такива добавки защото се полагаха на хора над 71%. Скоро дори Телка ми ще изтече и ще се явявам отново.

# 542
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 639
Полагат си и с по-малък процент, аз вземах за 64% но за гръбначно увреждане и увреждания на краката е написано. Аз вземах за гръбнак. Сега съм с 80% и би трябвало автоматично да прехвърлят и тези от НОИ, които до сега не съм вземала, но в понеделник ще трябва да ходя до службата и ще попитам пак дали нещо ново ще трябва подавам.

# 543
  • София
  • Мнения: 18 636
А гледат ли се доходи за тези добавки?
Аз не съм вземала никога и нямам представа.

# 544
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 639
Не, те са съвсем малка сума, не гледат доход. Полага се според процента.

# 545
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Полагат си и с по-малък процент, аз вземах за 64% но за гръбначно увреждане и увреждания на краката е написано. Аз вземах за гръбнак. Сега съм с 80% и би трябвало автоматично да прехвърлят и тези от НОИ, които до сега не съм вземала, но в понеделник ще трябва да ходя до службата и ще попитам пак дали нещо ново ще трябва подавам.


Не ги даваха при всички диагнози, питах.

# 546
  • Мнения: X
А гледат ли се доходи за тези добавки?
Аз не съм вземала никога и нямам представа.
Искат доходи за кандидатстване за общинско жилище, закупуване на автомобил, балнеолечение и май имаше някакви други услуги, не помня за винетки дали искаха доходи. За новата помощ от 24 лв. не искат доходи.

# 547
  • ЛОВЕЧ
  • Мнения: 806
А гледат ли се доходи за тези добавки?
Аз не съм вземала никога и нямам представа.
Искат доходи за кандидатстване за общинско жилище, закупуване на автомобил, балнеолечение и май имаше някакви други услуги, не помня за винетки дали искаха доходи. За новата помощ от 24 лв. не искат доходи.
А гледат ли се доходи за тези добавки?
Аз не съм вземала никога и нямам представа.
Искат доходи за кандидатстване за общинско жилище, закупуване на автомобил, балнеолечение и май имаше някакви други услуги, не помня за винетки дали искаха доходи. За новата помощ от 24 лв. не искат доходи.
А колко процента трябва да е Телка за да имаш право на тази добавка?Аз до сега получавах 11.50 за транспорт само

# 548
  • Мнения: X
Нещата сега са различни от преди. Трябва да попитате в АСП. Има срок за подаване на новите молби.

# 549
  • Мнения: 1 293
Нещата сега са различни от преди. Трябва да попитате в АСП. Има срок за подаване на новите молби.
Срокът е 31- ви март, нали?

# 550
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Нещата сега са различни от преди. Трябва да попитате в АСП. Има срок за подаване на новите молби.
Срокът е 31- ви март, нали?
Да 31-ви март е.
От 50% нагоре се дават тези добавки, просто за различните % сумата е различна.

"За хората със степен на увреждане от 50 до 70,99% месечната финансова подкрепа ще е 7% от линията на бедност или 24.36 лв. за 2019 г. За хората със степен на увреждане от 71 до 90% нейният размер ще е 15% от линията на бедност или 52.20 лв. За хората със степен на увреждане над 90% финансовата подкрепа ще е 25% от линията на бедност или 87 лв. За хората с над 90% степен на увреждане с определена чужда помощ, които получават пенсия за инвалидност поради общо заболяване или поради трудова злополука или професионална болест новата помощ ще е равна на 30% от линията на бедност или 104.40 лв. Най-висок размер на финансова подкрепа ще получават хората с над 90% степен на увреждане с определена чужда помощ, които получават социална пенсия за инвалидност. За тази група новият вид месечна помощ през 2019 г. ще е 57% от линията на бедност, което прави 198.36 лв."

# 551
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Върнаха ме бре. Представяте ли си. От социалните ме върнаха да отида до пенсионното за заверка. жената в пенсионното беше много учудена и се кълне, че е невъзможно Телк от 2015г. да не го виждат. Обръща ми монитора и ми го показва. Направо нямам думи. Остави, че мен върнаха ами върнаха и възрастни хора, които едвам кретат. Каква им е целта? Така фалшиф Телк няма да хванат, те са си направени като хората и са си заведени навсякъде. Баси майтапа...

# 552
  • София
  • Мнения: 18 636
За печата"Влязло в сила " ли те върнаха?

# 553
  • Варна
  • Мнения: 10 493
За печата"Влязло в сила " ли те върнаха?

Вярно с оригинала.

# 554
  • София
  • Мнения: 18 636
Прекаляват.

Общи условия

Активация на акаунт