ТЕЛК и започване на работа

  • 107 078
  • 869
  •   2
Отговори
# 555
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
Е, те ако не ти отровят живота, кой друг.
Оригинал се дава за сверяване с копието и ти го връщат. От кой зор да те разкарват до НОИ. Направо са избирани с конкурс за лошотия.

# 556
  • Мнения: X
Заверката се прави в ТЕЛК, не в НОИ. Да не са променили и това изискване?

# 557
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Заверката се прави в ТЕЛК, не в НОИ. Да не са променили и това изискване?

Това ми го завериха в пенсионното, минах вече.

# 558
  • София
  • Мнения: 5 198
Да запитам аз, кандидатствах по обява , която наема хора с ТЕЛК над 50% и над 29г.
Отидох в бюрото по труда и се регистрирах , тъй като е едно от условията .
Имате ли мнение за работодателите , които наемат по програма хора с ТЕЛК ?
Какво да очаквам ? Работата е допълнителна и дистанционна , има ли вероятност да се окаже измама , било то и чрез бюрото по труда ?

# 559
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Да запитам аз, кандидатствах по обява , която наема хора с ТЕЛК над 50% и над 29г.
Отидох в бюрото по труда и се регистрирах , тъй като е едно от условията .
Имате ли мнение за работодателите , които наемат по програма хора с ТЕЛК ?
Какво да очаквам ? Работата е допълнителна и дистанционна , има ли вероятност да се окаже измама , било то и чрез бюрото по труда ?

Мисля, че е ново това. Измама няма да е при положение, че е чрез бюрото по труда, по-скоро ще е ниско заплатено. Дръж ни в течение моля.

# 560
  • София
  • Мнения: 5 198
Днес имам интервщ, ще споделя Simple Smile

# 561
  • София
  • Мнения: 18 704
Трябва да си безработен за тази програма предполагам?

# 562
  • София
  • Мнения: 5 198
Трябва да си безработен за тази програма предполагам?

Да , не трябва да си на договор , тъй като с тях подписваш договор .

Само да спомена , че в бюрото ме въртяха 1 час и половина , все едно за пръв път им се случва някой да кандидатства за проект.
Не мога да разбера какъв им е проблема. Ще каже човек , че тв ми дават пари .
Много бумащина .

# 563
  • Варна
  • Мнения: 10 493
По скоро и те се лутат и не знаят какво да правят.

# 564
  • София
  • Мнения: 6 680
Новите разпоредби относно задължението на работодателите да назначават хора с увреждания, не знам дали някой вече не го е постнал:
https://www.manager.bg/blgariya/parlamentt-vvede-rabotni-kvoti-z … ta-s-uvrezhdaniya

# 565
  • Пловдив
  • Мнения: 412
Може ли някой да ми разясни какъв е този нов закон от август миналата година. Чета и не мога да повярвам, вярно ли е че само едно заболяване се взема за основно и всички останали отпадат. Аз съм с хроничен панкреатит и диабет, как ще вземат само едното ако се явя?

# 566
  • Мнения: X
Така е за съжаление, и най-лошото е, че процентите драстично спадат. Моя близка беше с няколко заболявания и от 71% падна на 49. Реално след преосвидетелстването, с тези проценти няма ТЕЛК.

# 567
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Да, за съжаление Sad
Вземат предвид само това с по-високите %, не се акумулират.

# 568
  • Сф
  • Мнения: 10 666
А примерно, аз само с основното съм примерно 90% долни крайници и 50% горни.Събират се предполам??
 

# 569
  • София
  • Мнения: 2 307
PureLove , това е текста от Наредбата за медицинската експертиза
http://www.nssi.bg/images/bg/legislation/ordinances/nme.pdf
Цитат
За лицата, при които най-високият процент по съответната отправна точка на най-тежкото увреждане е 80 % или над 80 % (и ако той не е 100 %) и които имат едно или повече съпътстващи заболявания, за всяко от които е посочена отправна точка от над 50 процента, общата оценка на трайно намалената работоспособност/вид и степен на увреждане се определя, като за основа се вземе най-високият процент (80 или над 80)  и  към  него  се  прибавят  20  процента  от  сбора  на  процентите  на  останалите увреждания.

Общи условия

Активация на акаунт