Обичащ мъж , изневерява ли?

  • 8 219
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2
Да, важно е да се приемат дефиниции, за да върви темата нанякъде.
Изневярата, според мен, е действие на единия партньор, което нарушава "обещанието" за вярност по отношение на приетите за интимни, отнасящи се единствено за двамата, елементи на общуването между тях. Най-често такъв елемент се явява сексът (и не само, разбира се). Та в този  ред на мисли, ако в една двойка сексът с други хора е приет за нещо нормално, то няма как да е изневяра, защото никой от тези двама души не е очаквал да бъде единствен сексуален партньор за другия. Но ако такова "споразумение" за отворена връзка не съществува, то изневярата е налице.

# 16
  • в дяволитите очички на моето тормозче
  • Мнения: 1 001
....Да! Причината е стара колкото и света. Peace

Не разбирам защо сексът непрекъснато се отъждествява с любовта. newsm78

 Peace

Лично аз мисля, че  мъжете,  които  не са кръшнали нито един път на жена  си, се броят  на  пръсти.

Един мъж може  да  обича  до  полуда  жена си и  да й изневери. И тогава  го прави  от тайно по-тайно, за  да не разбере тя  и  да не страда.
И обратно, ако  един  мъж изневерява  на жена  си, но не  си  мръдва и пръста, за да  я пощади  и  му е все тая дали тя  ще  разбере или не, със сигурност  не  я обича.

Според мен, идва  една определена възраст, в която  всяка  жена  узрява  за   една  неоспорима истина-  при мъжете  сексът и любовта  не  винаги  вървят  ръка  за  ръка.
Мъжът е  полигамен  по  самото  си  естество- в природата  мъжкарите  оплождат  колкото  самки успеят, като   едва ли  тук  можем да говорим  за любов. Можем да говорим само  за  нагон да оплодят разгонената  женска.
 При  човеците   изискването   за  "вярност"   е  наложено  против  правилата  на  природата, но в съгласие  с   нормите  на  обществото. Защото , съгласете  се, ако  ги  няма  тези  норми , каква  поголовна   лудница  ще  настане с  бащинство, издръжки, наследства  и други  подобни хубавини Laughing
Как  жените   приемат   тази мъжка особеност, ясно е- едни си  го  слагат  на  сърце и  го преживяват  дълбоко, други  я приемат, без да се впрягат  особено,  на трети  пък изобщо не им пука.
От няколко  години  аз съм в редиците  на  онези, които считат, че  не притежават право  на собственост  нито върху партньора си, нито върху  гениталиите, нито    върху чувствата му.
Не ровя, не търся доказателства, не следя  и вярвам, че  щом до ушите, очите и шестото  ми чувство  нищо не  достига, значи съм достатъчно обичана.
Аз също  не  съм следена, подозирана, шпионирана и т.н., друг е въпросът, че  съм моногамна  с цялата  си същност.
Но взема  ли  да  намирам очеизвадни  доказателства  за  изневяра, ще си  дам  сметка, че нещата   отиват  на  зле  и  тогава  ще  е  време за един  тежък, напоителен разговор, от който  да  стане ясно   кой накъде ще поеме оттук нататък.
Това  е моят преболедуван  урок, който  научих  преди  пет  години Wink

# 17
  • София
  • Мнения: 8 739
А, не мисля, че и винаги е "просто секс".Познавам момиче, което обичаше отчаяно приятелят си и му изневери.Няколко години ходеха, тя беше като кученце след него.Човекът беше голям ръб, доста грубо се държеше на моменти с нея. Накрая спа с някакъв колега от университета, беше ми споделила, че го е направила с надеждата да изпита нещо друго, да се влюби в друг, да и хареса и да събере смелост да остави гаджето.Е, не събра...рева сумати време, че го е направила.Накрая онзи я остави и то доста грубо, тя си изплака очите и 2 години по-късно още е сама  Tired
Аз съм изневерявала, когато обичам...и аз не знам защо  Joy На бившият ми приятел...бяхме заедно от 6 месеца и много го обичах, но той живееше в друг град. Беше ми много самотно без него, празнувах НГ сама тук и ми звънна бившия(4 години ходих преди това с него) , отидох да се видим и толкова бях натъжена, че се напих и спах с него.После и аз си изревах очите от вина.
 На сегашният ми...не мога да кажа, че съм изневерявала, всъщност ходех с него и този от другия град паралелно, около година-две  newsm78 Laughing  Съвсем убедено мога да кажа, че обичах и двамата и това беше големият проблем.Когато оставех единия започваше един рев и депресии, най-добре ми беше и с двамата, чувствах се по-завършена и сигурна.
 С времето нещата се усложниха и направих избор.
 
Познавам мъж, който изневери на жена си, като нещо като отмъщение.тя му изневери, решиха да останат заедно.Но той беше доста наранен и се сближи с някаква жена и изневери. И досега са си женени двамата, той я обожава, а тя не може да го гледа.
Има много мотиви, съдби и истории. Не е само от липса на любов, поне не в изневеряващия.

# 18
  • Мнения: 6 214
Erienne, голяма сладурана си, не знам дали и заради подписа ти.  Laughing

# 19
  • Мнения: 3 231
Мъжът е  полигамен  по  самото  си  естество- в природата  мъжкарите  оплождат  колкото  самки успеят, като   едва ли  тук  можем да говорим  за любов. Можем да говорим само  за  нагон да оплодят разгонената  женска.

Всички жени ли знаят това? И още от тийнежджърки ли го знаят или по-късно го научават? И нужен ли е задължително собствен опит, за да го научат или... просто рано или късно просто узряват за тази истина?

# 20
  • Мнения: 1 136
Според мен идва време в една връзка , когато мъжа изневерява , но ако не влага някакви особени чувства и надежди бих го приела като един вид освежаване на връзката. Определено няма да ми е приятно и не знам дали ще го приема отново или не - засега не знам дали ми е изневерил и не искам да знам , но го очаквам .
Аз навремето също съм изневерявала ,за да се "освежаване" Simple Smile . Сега преценявам ситуацията и оценявам че имам повече да губя , отколкото да се "освежаване" Simple Smile Simple Smile , а и го считан като присмех и неуважение към човека , когото обичам и подигравка на мен самата с моето достойнство - това важи за мен , не го очаквам от него

# 21
  • в дяволитите очички на моето тормозче
  • Мнения: 1 001
Мъжът е  полигамен  по  самото  си  естество- в природата  мъжкарите  оплождат  колкото  самки успеят, като   едва ли  тук  можем да говорим  за любов. Можем да говорим само  за  нагон да оплодят разгонената  женска.

Всички жени ли знаят това? И още от тийнежджърки ли го знаят или по-късно го научават? И нужен ли е задължително собствен опит, за да го научат или... просто рано или късно просто узряват за тази истина?

Ако въпросът е  към мен- не зная  дали  понастоящем всички  жени знаят  това, както и  не зная  онези, които  го знаят, откога  го  знаят  Laughing

И да, според мен е нужен  собствен  опит  , за да го научат, защото   много  жени  поначало  имат  романтична  нагласа  по отношение  на  половинките  си и   докато  не  им се стовари  като  гръм от ясно  небе,  не допускат  тяхното  съкровище, което   ги  обича  толкова много, да е способно   да им причини  това.

Единственото, което  мога  да пожелая  на  всяка  жена е,  каквито и  да ги  върши  мъжът й, докрай  да  си  остане  с романтичната  нагласа  към него, без  до   сетивата  й  да   достигне  даже  намек   за нещо, което  би разтърсило  из основи  паралелната й реалност.

А  ако  нещо  достигне, преди  да  вземе  каквото  й решение, първо  да  го премисли  добре и  да се вгледа  в себе  си /има  жени, които  могат  да продължат  с  "неверния" мъж, има  и  такива, които  категорично  не  могат/- та правилно  да  прецени  себе си.

# 22
  • Мнения: 341
Да, когато има вдигнати опашки.

# 23
  • София
  • Мнения: 1 984
Според мен си е до мъж,един може да обича и да е със слаб ангел и ако има както казват при предния пост вдигнати опашк да изневери,друг и да не обича и да му се удаде възможност пак няма да го напарави,защото просто не е такъв.Друг е въпроса,че втория тип са доста по-рядко срещани,поне според мен:)

# 24
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
Изключително съдържателно формулирана тема...!!!
Моите извинения към писалите тук, но спрямо автора проявявам форма на предупреждение...
Изложете виждането си, покажете вашето мнение, формирайте някакво становище...
Заглавие с три думи и нечитав емотикон НЕ представляват тема...!
Заключвам...!

Общи условия

Активация на акаунт