"Есен настъпва, а МАРТ е далече, но в корема на мама тупти малко човече "

  • 18 906
  • 685
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 80
Vivi.vivi   и моето бебче е толкова и гледам разликата ни е няколко дни но размера е относителна величина доктора  
каза че като мърда и се разтегне може и по голямо да е.сори за правописа но съм от тела

# 16
  • Мнения: 170
Това -колко ехографски прегледи ти се полагат, а не колко имаш нужда, не го разбирам. newsm78С предишните си бременности бях гледана всеки път като отидех на консултация, мислех че така е нормално...е сега разбрах, че е било екстра.Този път, не мога да посещавам стария си доктор, тъй като съм в друг град..и се натъкнах вече на ''това ти се полага и толкова.''И то при положение, че сега съм с рискова бременност, а и годинките са ми 35.Дори в болницата като бях ме гледаха веднъж на ехо при постъпването.Колко питах и молих за още един такъв преглед....не ти се полага Naughty, а аз имах кървене и се притеснявах дали всичко е наред.Та сега съм решила, че ще плащам, но всеки месец ще си го гледам бебето как се развива, а останалото оставям на съвестта на някои доктори.

# 17
  • Бургас
  • Мнения: 259
Лора, напълно те подкрепям в мислите ти. И на мен ми се струва нормално да се гледа бебето всеки месец, не е малко време това, а и не всеки прелед да е обстоен, просто да се погледне , за 5 мин може, дали всико върви наред. Дава голямо спокойствие на мйката, много е важно това. Показва и загриженост на следящия. Щото колко се полага по каса е понеже касата толкова може да отдели като средства. Моята следяща предния път беше в кабинет към клиника, плаща се на рецепция, редполагам спазват се някакви вътрешни, независещи конкретно от лекаря правила  и ми вземаха допълнително за прегледи. Сега си е в частен кабинет, любопитно ми е как ще действа. И аз бях в болница с кървене, но понеже е нова клиника в града и много се напъват та ме посрещнаха и изпратиха с преглед. На излизане ми се струва също много задължително да те преледат, как ще те изпратят така в неведение  #2gunfire

# 18
  • Мнения: 49
Момичета, направо няма изчитане цялата комуникация Grinning!
Нямам търпение да се върна от работа вечерно време и да почета всички коментари, страхотни сте всички!
Поздравления на новите мами, на ЙоТо за изминалата сватба, на всички мацки, които вече са разбрали пола на бебоците си Simple SmileSimple SmileSimple Smile
Аз тепърва съм на БХС - този петък и съм леко притеснена от процеса на взимане на кръв. Леко припадам само като се сетя.
Има ли някоя от вас, която да е на прегледи в болница Вита / Сф/ поне да си правим компания по кабинетите? Simple Smile

# 19
  • Мнения: 21
Записвам се да не изтърва и тази тема, че предните така и така не мога да изчета поне тук ще се опитам да съм редовна но във ФБ намирам време да пиша и чета Wink

Добре дошли на всички нови мами Hug

Надявам се в петък след ФМ-то и аз да имам вече щъркелче пред името си много се вълнувам и много искам да знам какво ще е...

Аз да ви кажа къде вярвам, къде не ама ми поръсиха сол на главата и какво се падна пипнах се точно до устата (което значело, че ще е момиче) дали, ама не знам така и не познаха предния път въпреки, че сега друга жена ми го направи Simple Smile Вярвате ли в тези неща?

Аз отивам да си гледам филма, че мъжете ми ги няма и съм се отдала на почивка, хубава и спокойна вечер на всички Hug

# 20
  • Мнения: 11
Здравей ina_princess , да знам, че е 450лв, но ми се струва горе-долу поносима цена, а и удобството, че няма постоянно да се ходи за талони  Simple Smile Лекарката ми е Павлина Арабаджикова и е много сладка. Леля ми я препоръча. Тя има две дъщерички и са при нея изцяло прегледите и е много доволна от нея  Simple Smile
Преди около две седмици бях на преглед и бебо беше страшно сладък. Едвам му направи една снимка. Страшно много шаваше. Само мърдаше, а щом се укроти и започва да си клати главичката много смешно. Сладурско и сега нямам търпение да отидем с таткото и той да види малкото съкровище.
 

# 21
  • Варна, морето, сините вълни...
  • Мнения: 395
Здравейте, аз се записах за лекцииите на "9 месеца" и на 12.09 ще ходя от 10ч. в Мола Варна. Пише че не е задължително запиването но е желателно за да знаят колко подаръци да подготвят. Много ще се радвам да се запознаем с някои мами на живо  Peace

# 22
  • Мнения: 11
Пак привет на мамите, аз пък се записах за лекциите в София на 9 месеца до края на месеца и ще ходим заедно с таткото  Laughing И обмислям дали да не ходя по-натам и в Лабиринт на съботните лекции. Ако някоя е ходила там, може ли да даде малко инфо - къде е по-хубаво  Praynig
Благодаря ви! smile3525

# 23
  • Мнения: 208
Scrye, имате си happy mams много ми ги хвалят тия курсове, но не знам кога се провеждат.

# 24
  • Мнения: 3
Rajata,би ли споделила къде да тези лекций и дата.Мерси

# 25
  • София
  • Мнения: 183
Аз тепърва съм на БХС - този петък и съм леко притеснена от процеса на взимане на кръв. Леко припадам само като се сетя.
Има ли някоя от вас, която да е на прегледи в болница Вита / Сф/ поне да си правим компания по кабинетите? Simple Smile


Аз в петък сутринта съм на преглед при д-р Илиева, а следобяд съм на БХС при д-р Славкова пак във  Вита. Може да се засечем.

# 26
  • Мнения: 11
ina_princess пускам ти линковете, разгледай ги Simple Smile

http://www.9m-bg.com/?p=rubrik&sub=1&id=5

http://www.baby.labirint.bg/index.php/uchilishte-za-roditeli

За 9-те месеца  видях, че трябва да се запишеш, а и дават подаръци и има и томболи с награди ако присъстваш 5 пъти за септември и октомври Simple Smile

# 27
  • Мнения: 90
здравейте мами  Simple Smile

наистина няма изчитане - много сте активни  Simple Smile

споделете за тези курсове и аз се интересувам

tiny - радвам се, че си усмихната - няма да се даваме  Simple Smile аз днес ходих на ФМ при доц. Томова както се казва "в спешен порядък", защото продължават да ми обясняват как едното ембрионче е по-малко и не е добре за цялата бременност, но Томова гледа подробно и двете ембриончета - заключението й беше, че имат и двете нормална морфология и си мат всичко .... и показателите за Даун са им ОК .... и въобще не вижда причина за паника ...... в петък съм се записала при д-р Димитрова във Фемина и във вторник съм при д-р Марков ...... до тогава се опитвам да запазя спокойствие  Mr. Green

# 28
  • Мнения: 116
Привет и тук! За момента само запис, утре повече  Mr. Green

Прегръдки за всички!  Hug

# 29
  • Мнения: 11
объркала съм сайта за програмата за лабиринт, новият е

http://www.ma-mabg.com/zapisvane.php

моя грешка  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт