"Есен настъпва, а МАРТ е далече, но в корема на мама тупти малко човече "

  • 18 908
  • 685
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 16
Препоръчвам ви да пиете Ефералган 500! Напълно безвреден е за плода. Препоръча ми го една приятелка, която го пиеше по време на бременността си. Личното ми мнение е че това хапче е чудо. Държа няколко на работа, на нощното си шкафче и в чантата, за да имам винаги под ръка.  Grinning

# 46
  • Мнения: 17
Здравейте и от мен  Hug
Мале, от вчера та и чак до днес ме мъчи едно главоболие  ooooh! Не знам дали да пия парацетамол. Като видях листовката му пише, че не се препоръчва в 1вото тримесечие а аз съм още в 13та седмица та се колебая  newsm78 За второто и третото пише, че може но по лекарско предписание а сега да звъня на док хич не ми се ще, като знам колко ще ми вдигне  Thinking
Ina_princess, pocahontas80 значи така за др. Панова  Peace  А задължително ли е да си водя ЖК при нея или мога да си ходя при моята док на ЖК а при Панова да родя с избор на екип? Въпреки, че е хубаво един и същи док да следи и да изражда, но от моята съм много доволна, само където тя не изражда  Tired Чуда се да проверя ли в Токуда и при доктор Димитров - една моя колежка работи като медицинска сестра в Токуда и каза, че бих страхотен лекар  newsm78
Ох, днес е един дъждовен ден - само за спане и мързелуване  Crazy
Тамън да публикувам поста и гледам, че Цвети е писала  Party Ефералган 500 за всякакви болки ли е? А може ли да се вземе без рецепта?  Hug Hug Hug

# 47
  • Видин
  • Мнения: 117
Здравейте, момичета! Вчера ходих на ФМ в Марковс. Прегледа ме д-р Атанасова, въпреки че много се надявах да ме види д-р Марков, но уви него го нямаше. И просто нямах избор. Бих толкова път до София и толкова се притеснявах, че приех тя да ме прегледа. Но останах много доволна, много приятна жена, около 40мин. ме преглежда и всичко ми обясни. Аз исках да вляза сама, но тя викна и приятеля ми да влезе с мен (тъпо звучи "приятел", но как да го нарека, като нямаме брак). Прегледа бебето много внимателно, на този етап всичко е наред. Но много се измъчи с него, защото не спря да прави пируети, въртели, подскоци. После ходих в Майчин дом да дам кръв за БХС. Там ми подариха картонена чантичка с подаръци - прах за пране Тео бебе; кремче за подсичане; книжка за това как се развива бебето през г.с., за майката, за изследванията, които се правят по време на бремеността и др. интересни неща; талон за 10% отстъпка в Чиполино и мостра на кремче протим стрии. Останах много изненадана от подаръка. Колко често ни правят такива?
  Но има нещо, което много ме притеснява. Нещо се обажда циститът ми. Ужасно е. Пари и даже боли. Пия много вода, но ме облекчава временно. Някоя от вас има ли подобен проблем? Какво правите? Аз не знам вече какво да правя. На преглед съм чак след месец.  

# 48
  • София
  • Мнения: 2 817
sunny:*kiss, аз няма да си го правя това изследване (въпреки че имам котка), просто защото не искам да се стресирам излишно, ако тестът е отрицателен. Но пък от котката няма шанс да се заразя - обувките ги събуваме отвън и прибираме в шкаф, не я храня със сурово месо... По-скоро може да се заразя от недобре измити плодове/зеленуци (примерно в заведение). Ако ще си по-спокойна като си направиш това изследване, си го изисквай - все пак котките не са единственият източник на заразяване.

# 49
  • Мнения: 2
cvetelina.m-Благодаря ти много  Hug-отивам веднага да си го взема-дано успея да се затътря до аптеката smile3518 newsm27

# 50
  • Мнения: 3
sweetapril,защо да не може да си я избереш за раждането.Аз ще си раждам при моя лекар-за избор на екип в ТК е 950 лв.,а с планово секцио мисля че беше 1400лв.Simple Smile

# 51
  • Мнения: 1 467
menyanthe,благодаря за съвета-май ще се изследвам без да е по лекарско предписание,тъй като следващия ми преглед е след месец,а не ми се чака...
eliks,аз от настинка имах съмнение дали нямам цистит,изследвах стерилна урина и докато чакаме резултатите личната ми лекарка ми каза да пия от добавките с червена боровинка и чай от шипки! Слава Богу нямах бактерии в урината,но 10 дена пих от добавките!  Peace

# 52
  • София
  • Мнения: 183
Явно от времето си цепят главите. При мен болката е по-слаба днес и мисля да пропусна лекарствата.

eliks86, задължително е да си пуснеш изследване на урина. Дано нямаш бактерии! НО при каквито и да е извънредни оплаквания и ситуации си звънете на лекарите!

sunny:*kiss, ако имаш контракции, следи ги и ако са постоянно явление не е зле да кажеш да лекаря, който те следи. Аз заради напълно безболезнени контракции и то от време на време, започнали в 4 месец предната бременност изкарах до края на легло, че скъсяваха шийката. Не казвам, че при теб е така, но алармирайте докторите си при всеки съмнителен симптом! Няма как да предполагаме кое е безобидно и кое не!

Аз пък съм притеснена, че не съм карала варицела, детето също, а предстои да я пускам на градина от 1 октомври. Чета различни мнения до кога е опасна.

# 53
  • Мнения: 276
И моята коса капе. В една книга онзиден чета "И сега забелязвате, че косата ви става все по-хубава...." ми не забелязвам. Ако и след раждането започне косопад ... дано остане нещо за падане. И с кожата имам проблеми. Успокоявам се, че бременността ми е идентична с предната и дано си имаме малко копие на нашата кака.

Ха-ха, явно четем от една и съща книга. Ама и аз се съмнявам в достоверността й Simple Smile Simple Smile Simple Smile.
Това с косопада да не се дължи на есента? При мен есенно време винаги е така.

Много хубаво раздвижване в темата - много прегледи, вече разпознати момиченца и момченца Simple Smile.
И аз снощи бях на ФМ. Не очаквах такова мърдане и подскачане, махане с ръце и крака. И носленцето много хубаво се вижда. Мъжът ми вече го оприличи на мен - бил му голям носа!

# 54
  • Мнения: 17
sweetapril,защо да не може да си я избереш за раждането.Аз ще си раждам при моя лекар-за избор на екип в ТК е 950 лв.,а с планово секцио мисля че беше 1400лв.Simple Smile
Ахаа, значи просто трябва да се престраша и да отида на място да видя за какво иде реч. Другата седмица ще взема да се разходя до ТК и да проверя как стоят нещата. И моята клиентка каза, че преди година и половина е родила при Панова за 900лв с избор на екип.  Peace Много благодаря за отговорът  Hug Hug Hug

# 55
  • София
  • Мнения: 61
На мен косата обикновено ми капе есенно време, но сега е станала една гъста, по-права (аз мразя, когато е мека и се начупва) и по-тежка. Много съм доволна, но знам, че след това тъпкано ще ми се върне.  newsm78

Eliks86, имам хроничен цистит или да го кажа по-точно, в някакъв латентен период - дълги години се борих с бактерии, сега нямам, но ако ме духне течение, задължително получавам циститните симптоми. Пробвала съм всичко, но най-бързо успокояващото при мен е или две ракии на екс, или директното затопляне на кръста. Ясно е, че в сегашното ни състояние остава само второто и то внимателно. Аз лично имам едно електрическо одеало, от което обаче не се усеща директна топлина, а просто те загрява и изпотява. Другият метод без конкуренция (откъдето и да го погледнеш) е мъжът ми да си сложи дланта върху кръста ми - не е истина как топли. Естествено, можеш и със собствената си ръка, но не е удобно. Друго си е мъжа ти да те гушне с ръка на кръста (която след известно време се изкълчва и изтръпва от бачкане), а ти да си спинкаш.  Joy

# 56
  • Мнения: 1 467
mylili,аз също не съм карала никаква шарка,варицела или такива подобни и се притеснявам... Чувала съм много страшни работи и като знам,че е трудно да се предпазиш само се моля да не ме достигне!!!  Praynig Наистина ли може да е фатално,ако се заразиш?  ooooh!
Иначе,относно напрежението ниско долу днес казах на доктора и тъй като каза,че е нормално,се успокоих.  Rolling Eyes

Момичета,я кажете някоя хубава рецепта с младо телешко!!!    chef Напоследък хич не ми се яде месо,ама трябва да се хапва,да не си докарам някоя анемия!!!  Crazy

# 57
  • Видин
  • Мнения: 117
Връщам се от личната лекарка. Купих си от аптеката контейнерче за стерилна урина и утре първото пиш ще си го дам за изследване. Много ме е страх да не се открият някакви бактерии. Знам, че при наличие на такива се назначава лечение с антибиотик, а точно сега... Но д-р Атанасова ми каза същото - да дам стерилна урина за изследване, защото тези бактерии могат да предизвикат преждевременно пукане на мехура. Ужас. Страх ме е. Дано няма бактерии... Praynig

# 58
  • София
  • Мнения: 54
А задължително ли е да си водя ЖК при нея или мога да си ходя при моята док на ЖК а при Панова да родя с избор на екип?
Аз не си водих жк при нея, обадих и се в края на 7-ми месец и я попитах дали е съгласна да ме изражда, тя ме покани на преглед и се разбрахме Simple Smile

# 59
  • София
  • Мнения: 183
Съни, в петък ще говоря с докторката и ще ти отговоря конкретно.  Навсякъде пише, че е безопасно след 20г.с., но аз ще съм в 14г.с., когато детето тръгне на градина. Съществува малка вероятност да си изкарал варицела без пъпки и така да не се разбере. В началото на тази година цялата им детска градина пламна от варицела, но дъщеря ми не успя да я изкара.

Общи условия

Активация на акаунт