91 НЕГ - информация

  • 244 789
  • 1 378
  •   1
Отговори
# 1 350
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
И аз съм малко притеснена в това отношение, защото никой в къщи не говори немски Rolling Eyes, и няма да можем да и помагаме изобщо. Освен като учебна литература, ще съм благодарна, някой да ми препоръча добри немски речници, граматики и т.н.
Не се тревожи за това, че не знаеш немски. В нашето семейство също никой не говори немски. Подготовката в училище е на ниво. Децата се справят успешно. Учебници, тетрадки и речници се купуват организирано. Peace

# 1 351
  • Мнения: 287
И аз съм малко притеснена в това отношение, защото никой в къщи не говори немски Rolling Eyes, и няма да можем да и помагаме изобщо. Освен като учебна литература, ще съм благодарна, някой да ми препоръча добри немски речници, граматики и т.н.
Не се тревожи за това, че не знаеш немски. В нашето семейство също никой не говори немски. Подготовката в училище е на ниво. Децата се справят успешно. Учебници, тетрадки и речници се купуват организирано. Peace
Благодаря за успокоението  bouquet и дъщеря ми  същото ми казва Simple Smile и от сегашния език, който учеше, като първи в училище никой нищо не разбира, но това не и пречи да се справя много добре Simple Smile Wink и да иска да го учи като частна ученичка Wink като това ще видя как ще стане  : ooooh!, но има време ще го мисля Simple Smile

# 1 352
  • София
  • Мнения: 18 154
У нас пък като има кой да помага  по немски (двама даже), да не мислите, че децата търсят с охота подобна помощ?  Свикват си с изискванията на учителя в 8 клас, с начина му на преподаване и при необходимост питат него. Така е и редно, при положение, че имат 20-22 часа седмично заедно.  Пробвали са моите във времето да ми дават това или онова за проверка. Понеже съм много зла Mr. Green и се хващам за всяка неточност в написаното, предпочитат да не се допитват Joy Приемали са само помощта ми по мат при някоя затруднила ги задача и с това се приключва.

Последна редакция: нд, 02 юли 2017, 13:01 от пенсионирана русалка

# 1 353
  • Мнения: 287
Много се радвам, че е така  Simple Smile наистина така трябва и да бъде  Hug и аз съм зла - държа да се учи, да се пита, да се разбира, не да се "зубри", да се слуша в час, да се уважават учителите - неща, които май вече не са толкова "модерни"  Laughing

# 1 354
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
В 9 клас (ДСД)  кои разказвателни предмети се изучават на немски?

# 1 355
  • София
  • Мнения: 18 154
В 9 клас (ДСД)  кои разказвателни предмети се изучават на немски?
Съдейки по наличните учители, предполагам, че физиката (Я. Ченкова), химията (М. Симеонова или М. Йотова)и  историята (В. Павлова или М. Яниславова) са гарантирани. За  биологията не знам. Peace Предметът в 9 клас от философския цикъл, който някога голямата ми дъщеря учеше на НЕ, сега вероятно е на БЕ, понеже учителката напусна, а следващите двама не съм чула да предават на немски в който и да е клас, дори и в лайстунг. За географията също нямам идея, има нов учител, но дали е с немски..Няма ги в момента  бившите вече десетокласнички у нас, та да питам. А и най-актуалното може да сподели някоя майка на  бивш деветокласник.

# 1 356
  • Мнения: 47
И аз имам въпрос към по-големите: Дават ли преподавателите на осмите класове термини по химия, биология и т.н.  за девети клас през лятото? Чух за някои, че го правят, но незнам дали всички? Ако някой има опит, моля да сподели!

# 1 357
  • София
  • Мнения: 18 154
И аз имам въпрос към по-големите: Дават ли преподавателите на осмите класове термини по химия, биология и т.н.  за девети клас през лятото? Чух за някои, че го правят, но незнам дали всички? Ако някой има опит, моля да сподели!

Не, такава е схемата в 73 СУ, доколкото знам. Там през втория срок част от часовете по немски са с такава цел. Но не мисля, че това е проблем в НЕГ. Децата разполагат и с бг учебници, и с  одобрени от МОН помагала на немски, още повече, че част от последните са с автори, които са преподаватели в НЕГ.

Последна редакция: нд, 02 юли 2017, 23:11 от пенсионирана русалка

# 1 358
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Благодаря, Русалке. Явно ще бъде една тежка година в девети клас, но предполагам, че се свиква.

# 1 359
  • дядовата ръкавичка
  • Мнения: 3 944
Да се включа и аз с питане относно лайстунг. Българските учебници, които ползват децата, същите ли са като от списъка на сайта?

Девети клас съвсем не е толкова труден. Справят се децата.

# 1 360
  • София
  • Мнения: 392
Приета съм в нег.Някой друг?   Grinning newsm78
Честито на теб и останалите!

За децата, които се интересуват - ето я Фейсбук групата на зайците (за момента са 55): 91 НЕГ - зайци 2017/2018
Отделно си имат и сходна Messenger група, като поканата за там се получава, като се коментира в темите  в този линк. При записването ни казаха, че през Фейсбук ще научаваме всичко необходимо.

Иначе за дъщеря ни - идея си няма от немски език, но в деня на отворените врати на 91 НЕГ много й хареса и пожела да се запише там. Дано да успее да се справи. До колкото прочетох за сега не се иска нищо от нея или от нас, като родители, поне до 12-ти Септември или бъркаме?

Последна редакция: пн, 03 юли 2017, 16:54 от Uprising

# 1 361
  • София
  • Мнения: 18 154
Брей, да се ненадява човек, МОН все пак качиха детайлния файл с инфо за справянето на зрелостниците в цялата страна по всички предмети.
http://rezultati.zamaturite.bg/uspeh/index.php

# 1 362
  • Мнения: 146
Браво на децата от НЕГ ! Отлично представяне по всички предмети.

205 деца на матурата по БЕЛ ?   8 паралелки  ли е бил випуск 2017 ?

# 1 363
  • София
  • Мнения: 18 154
Това е випускът, приет през 2012. Тогава паралелките бяха  май все още по 28 деца, не по 26.
7.28= 196
Едва 9 деца надпланов прием в лицето на някой близнак и тук-таме някое и друго детенце, минало през задния вход, ми се струва даже прилично. При същия норматив в 1 АЕГ са 211 (15 деца отгоре), във ФЕГ 201 (5 деца отгоре), във 2 АЕГ 207 (11 деца отгоре).В 73-то паралелките са 5, значи горницата над 140 е 13 деца. Само в 164 ГПИЕ при 5 класа децата са даже по-малко от нужното с 4. Вероятно са напуснали в курса на обучение и местата им не са били запълнени. Но в годините ми е правело впечатление, че 164 ГПИЕ е винаги с най-малко отклонение по този показател.

Последна редакция: пн, 03 юли 2017, 20:15 от пенсионирана русалка

# 1 364
  • Мнения: 56
И при нас младежът ще трябва да се оправя абсолютно сам по езика, защото никой не знае и дума немски вкъщи. Радвам се, че все пак ще има и други деца, за които немският ще бъде от А,В, защото иначе може би ще му е трудно да ги догони.
В дилема съм какво да правим с допълнителния английски. В седми клас установи, че не може да му отдели нужното време, и го спря още в началото на годината.
Не ми се ще да пропуска още една година, защото нивата следват по начин, по който към 10-11 клас идва време за съответния сертификат, пък и две години откъсване от езика вече ми се струва много.
От друга страна фокусът следващата година ще трябва да е върху усвояването на напълно новия език и не знам дали английският няма да натежи.
А дали изобщо има смисъл да продължаваме в школата по английски - нивото, с което споделяте, че се излиза в НЕГ, изглежда достатъчно високо.... Той би желал да вземе сертификат по английски, който му е достатъчен за кандидатстване и с английски - ielts, cae.

Какъв е вашият опит с допълнителни езикови курсове по друг език ?

Общи условия

Активация на акаунт