ВМ-НВХ, част 64

  • 34 503
  • 740
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 30
Добро утро Simple Smile
 Влизам набързо да кажа, че си взех изследванията , НО има само общ холестерол( казах им да пуснат допълнително за съотношението - къ, 15:00 часа ье знам). Също така липсваше кръвната захар Shocked - а бях с направление за нормалните профилактичми изследвания, които се правят. Мислех,че се включва и това newsm78 Плюс и пълна кръвна картина, за която си платих отделно...
Довечера ще напиша вс резултати, сега накратко : триглицериди - 1.37

общ холестерол: 9.57  Shocked what the f**c  На 22г съм  Rolling Eyes
Вкъщи се задава война, защото майка ми е с нормален...този дори е по-висок от този на баба ми. Знам,че е важно съотношението, но с тая цифра направо.... #Crazy
И погледнах белевката от изследванията на урината - нямам белтък, захар или кетони ш урината. Само леко увеличен уробилиноген newsm78
Да отбележа, че нямам никакви оплаквания от режима - нито болки, нищо!!!!
С изключение на отеклите крака , но това ми се случва през 3-4 месеца - аз съм с плоскостъпие, така че може и това да е причината.
Отивам на лекции и се готвя за война довечера  #Cussing out

# 721
  • Мнения: 6 347
Лилава_коса, само общ холестерол и триглицериди не значи нищо. Трябва поне и HDL.

# 722
  • Мнения: 11 778
Ами, ако се сравнява лимецът със стандартната пшеница, лимецът е по-здравословен. И всеки по-груб хляб е по-здравословен от белите. (Макар че много хора казват, че в България не може да се купи качествен пълнозърнест хляб, поне не от масовите магазини, защото там били просто боядисани хлябовете, но от бяло брашно.) Но хлябът е по-малко здравословен от зеленчуците. А иначе точно колко хляб на ден би ти пречил на теб - това трябва ти да си го установиш. Щом имаш напредък с килограмите, значи сегашното количество не ти пречи. Peace
Шоки, 50 г дневно ми е хлябът - изпечен. Аз си взимам брашно и си го пека. За съжаление не мога да си купувам зърно, че няма къде да го смеля. Всъщност, една приятелка сподели за някакви хора дето смилат малки количества срещу стотинки в някакъв магазин, та може и да се поинтересувам.
Явно количеството не е много щом отслабвам. Дори имам още един килограм свален - от вчера показа кантарът, ама чакам да се задържи за седмица, че да отчета. Embarassed
50 г хляб + въглените от зеленчуци, ама казано честно - малко са ми зеленчуците за деня. 2 пъти съм яла картофи за период от 20 дена и веднъж леща. Плодове пък изобщо не ям. Сладко - за 20 дена съм изяла 50 г черен шоколад - наведнъж и 2 пъти пих домашен сок от вишни. Това ми е захарта за периода.

Като чета коментарите ме е страх да си пусна липиден профил.
Последния който правих си беше в норми, ама беше преди година, две.

# 723
  • София
  • Мнения: 10 858
Мереленда, имаш страхотен прогрес с кг,  браво!
Колко кг. имаш за сваляне?

И аз се заинтригувах да си направя един липиден профил. Представям си сега ако го пусна какво чудо ще, като от сума ти време съм на ребра със салата, а в последната почти седмица предимно на масло  hahaha

# 724
  • Мнения: 1 849
Шоки, честита ти 2-ра година!   bouquet Заместител на Имодиум е Стоперан. Действа бързо, но не оставя щети за дни като имодиума. Peace

Не се плашете от липидния профил! Аз бях със затлъстял дроб и завишени ензими, но от както се храня режимно нещата са повече от перфектни! Peace Само килата не мърдат, не мога да разбрера защо! Свалих 10кг и до там, а имам още 10 за свалине... Rolling Eyes

# 725
  • Мнения: X
Семора, нормализирането на продукцията на холестерол изисква време, поне няколко месеца стриктен НВХ режим и тогава резултатите ще са по-"чисти"
а и може и преди да си имала висок холестерол, но тялото да го е ползвало за "ремонтни дейности" поради липсата на диетичен такъв и затова на изследванията да не се е отчитала тази стойност
и сега когато вкарваш холестерол в храната, то тялото използва него, но все още не реагира да намали собствената подукция

... И всеки по-груб хляб е по-здравословен от белите....

тук не съм съгласна
всички тези фибри и уж бааавни въгл. са доста по-вредни
поддържат кр. захар висока по-дълго време, а фибрите в комбинация с въгл. са чудесна храна за патогенните бактерии в чревния тракт
свестните гастроентеролози го отричат и не го приемат за човешка храна

четох за този лимец
дава ми инфо за доста високо съдържание на глутен, а уж било наобратно  newsm78


Краси, излишъците се складират, ако има налични условия за "отваряне" на мастните депа
а това става само при повишен инсулин, което най-често се случва при консумация на въгл.
макар че инсулинът може да се покачи и на НВХ, ако има преяждане, но това е нещо супер рядко за един адаптиран организъм

хехе Шоки, хайде честито и все така
аз пък преди 3 седмици направих 4год фук-фук

Скрит текст:
аз снощи яхнах метлата заради една близка
има жената сериозна хронична анемия, но си спира медикаментите сама и не се следи и чак като почне да припада тръгва по лекари и обикновено стига до кръвопреливане и какво ли не
и сега освен поредната криза си докарала и нещо от тива на периферна невропатия
и нейният хематолог ѝ предписал хранителна добавка за 110лв - витамини и акай бери
не знам как може такова нещо направо  #2gunfire

хайде слънчев вторник
 Hug

# 726
  • Мнения: 6 347
О, фибрите са отделна тема Laughing Да, те не са здравословни също, но от гледна точка на влиянието върху захарта и инсулина по-грубите варианти са по-добри от по-рафинираните. А иначе наистина много грубата храна пък действа зле на червата.

За складирането - номерът дори не е да се складират излишъците. На практика няма излишъци, а има глад на клетъчно ниво. Повече се складира, отколкото се изразходва, а това е заради повишения по-дълго време инсулин. А той е повишен дълго време заради понижената инс. чувствителност. А тя пък е понижена, защото клетките дълго време са били изложени на високи количества захар и инсулин. Колко дълго време - това вече е индивидуално. На някои са им достатъчно няколко години, на други - 30-40-50 години.

# 727
  • Мнения: 11 778
Мереленда, имаш страхотен прогрес с кг,  браво!
Колко кг. имаш за сваляне?
Скрит текст:
Много имам за сваляне, за да постигна нормално тегло. Започнах от 85, а ако се затвърди сега сваления килограм ще съм - 10 кг (75 кг. ) от ноември 2012 г. досега.
Но има и друго... структурата на тялото може би, тежестта на кокалите вероятно. Ако достигна 70 кг мисля, че ще изглеждам добре. 60 кг изглеждам доста слаба. Висока съм 170 см. Допреди 5 години поддържах тегло 60 кг и после започнах да качвам постепенно, а след като ми откриха болестта не можех да ги сваля, допреди старта миналата година ноември.
Засега целта е 70 кг. Със сваляне на килограмите ми се нормализира кръвната захар. Целта ми е да спра хапчетата, които пия за кръвната захар от ноември ( макар да съм на ниска доза и захарта ми вече да е в норми), но докторът каза, че няма да ги спира все още на предния преглед, въпреки свалените килограми. Ще видим сега какво ще каже на предстоящия преглед средата на октомври.
Не знам и какво ще се случи след като спра хапчетата, но реално аз не свалях килограми от тях, а свалях от промяна в режима на хранене ( вече си мисля, че те не са причина за понижаване на теглото, а доскоро мислех, че комплексно действат, но това ще покаже дали е така само ако ги спра и продължа на режима).
с 1000 мг Сиофор дневно ( колкото пия аз) почти никой не е писал да е отслабнал. Обикновено почват с малки дози и стигат до 3000 мг и тогава започват да слабеят. Може и да бъркам... но нямам спомен някой с такива дози да свали много килограми, а за мен 10 кг от ноември насам са много, макар и постепенно свалени и си мисля, че се дължи на режима)

Шоки, явно съм изпуснала някаква годишнина... не разбрах каква, но... Честито!  bouquet

W'A'S'P', не знам къде си чела, но в бг сайтове пише друго. Аз не знам английски и имам инфо само от бг сайтове. Лимецът съдържа глутен, да, но с хромозома в пъти по ниска от бялото брашно и пълнозърнестото, затова хора с алергия към глутен го консумират и нямат проблеми - така пише.
Аз се чувствам добре с приема му, но не се чувствам добре и се подувам от бял хляб.

# 728
  • Мнения: 6 347
Годишнината е 2 години, откакто спазвам по-организиран нисковъглехидратен и високомазнинен начин на хранене Wink

# 729
  • Мнения: X
Merelenda , ето тук
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%95%D0%B4%D0%BD%D0%BE%D0%B7%D1%8 … D0%BC%D0%B5%D1%86

Цитат
В контраст с по-модерни форми на пшеница са налице доказателства, че глиадиновия протеин на лимеца не може да бъде токсичен за хора, страдащи от целиакия.] Лимеца съдържа глутен, но е различен от повечето видове пшеница в това, че съдържа само 14 хромозоми, за разлика от 28 при емера (червена твърда пшеница) или 42 в съвременните видове пшеница.

тук лимец не намерих да се продава за да го пробвам за половинът
фактът, че съдържа глутен ме спира, не се знае дали няма да предизвика криза


а в шведския вариант пише:
http://sv.wikipedia.org/wiki/Enkornsvete
Цитат
gliadinet i enkornsvete kan vara mindre giftigt för personer med glutenintolerans.[4] Än har det inte rekommenderats i glutenfri kost.

т.е. глиадинът в него МОЖЕ ДА БЪДЕ по-малко токсичен за хора с непоносимост към глутена. Все още не се препоръчва при безглутенов режим

същото и в англ. вариант
http://en.wikipedia.org/wiki/Einkorn_wheat
Цитат
In contrast with more modern forms of wheat, evidence suggests the gliadin protein of einkorn may not be as toxic to sufferers of coeliac disease. It has yet to be recommended in any gluten-free diet.

# 730
  • Мнения: 11 778
Merelenda , ето тук
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%95%D0%B4%D0%BD%D0%BE%D0%B7%D1%8 … D0%BC%D0%B5%D1%86

Цитат
В контраст с по-модерни форми на пшеница са налице доказателства, че глиадиновия протеин на лимеца не може да бъде токсичен за хора, страдащи от целиакия.] Лимеца съдържа глутен, но е различен от повечето видове пшеница в това, че съдържа само 14 хромозоми, за разлика от 28 при емера (червена твърда пшеница) или 42 в съвременните видове пшеница.

тук лимец не намерих да се продава за да го пробвам за половинът
фактът, че съдържа глутен ме спира, не се знае дали няма да предизвика криза
Да, съдържа, но реших да опитам с него, уж заради това, че се понася много добре от хора с цьолиакия. Наистина се чувствам добре, но това не значи, че всеки би се чувствал добре.
Не съм се изследвала за глутенова непоносимост, а хапвам хлябът, защото обичам хляб - няма значение какъв и искам да хапвам, дори и 50 г, а тук в медиите често в здравни предавания се споменава, че при болна щитовидна не трябва да се консумира глутен, но хляб от лимец се понасял добре от болните, та затова се спрях на него. Дори и при ИР се понасял добре според докторите, които гостуват в предаванията.
Сещате се, че тяхното мнение не е меродавно. Аз нямам други източници освен на БГ. Но все пак реших да опитам и засега ми понася добре на организма. Чувствам се добре.

# 731
  • Мнения: X
... Но все пак реших да опитам и засега ми понася добре на организма. Чувствам се добре.

това е важното


ако имаше вродена непоносимост, щеше да знаеш от дете
придобитата не се вижда при изследвания, а се определя само по симптомите и при ев. гастроскопия се виждат пораженията върху стом. лигавица, но антитела в кръвта обикновено няма

# 732
  • Мнения: 11 778
... Но все пак реших да опитам и засега ми понася добре на организма. Чувствам се добре.

това е важното


ако имаше вродена непоносимост, щеше да знаеш от дете
придобитата не се вижда при изследвания, а се определя само по симптомите и при ев. гастроскопия се виждат пораженията върху стом. лигавица, но антитела в кръвта обикновено няма
Това не го знаех. Бях се замислила да се изследвам.
Мерси  bouquet

# 733
  • Мнения: X
ако искаш си пусни, за да си сигурна
 
когато моят 1/2 си пусна, тогава го разбрах това
и лекарят също го обясни, че  е нормално да няма антитела, щом не е роден така
но пък вредата се виждала винаги при гастроскопия, независимо дали имаш непоносимост, или не
глутенът увреждал лигавицата винаги, според наблюденията на операторите при  гастроскопия

# 734
  • Мнения: 11 778
ако искаш си пусни, за да си сигурна
 
когато моят 1/2 си пусна, тогава го разбрах това
и лекарят също го обясни, че  е нормално да няма антитела, щом не е роден така
но пък вредата се виждала винаги при гастроскопия, независимо дали имаш непоносимост, или не
глутенът увреждал лигавицата винаги, според наблюденията на операторите при  гастроскопия


Благодаря ти! Hug
Не знам дали писах назад в темата, че не помня, но явно затова хомеопатът, при който ходих ме накара на принципа на изключване от менюто ( хляб, яйца, мляко) да разбера към кое имам непоносимост и към кое не, а не да пускам изследвания. newsm78
Иначе съм с гастродуоденит. Бях с гастрит от дете и писах, че 20 години нямах проблем с него, дори не вярваха доктори ( не знам как се познава ехографски), че съм боледувала. А в близките години след няколко изкарани цистита и много АБ се обостри отново, та ми поставиха диагноза гастродуоденит - нямах хеликобактер пилори в кръвта и ме гледаха само ехографски, и пуснах кръвни изследвания, каквито ми поиска гастроентерологът, но не ми е правена гастроскопия.

Шоки, пак честито! Hug

Общи условия

Активация на акаунт