ИСТАНБУЛ 25

  • 54 171
  • 742
  •   1
Отговори
# 720
  • Варна и...духом на Босфора
  • Мнения: 2 456
 Hug Heart EyesЕксайтедче джуниър и майка му- спешъл цАлуфани и Гушалани от Мени! Hug Hug  love001  love001 newsm51

Чефулинке- язе уж за Сюлейманието питам ама ендлих ке бидя нахендреня у Кюльотсокака Mr. Green Mr. Green-Гащистрийта! Crazy Mr. Green

Тунайт по АХН- ще има един сериал-Терра Рибеле- Земя на бунтовници- да го гльодати и после
пълен преразказ чакам с Пудробности! Mr. Green Mr. Green Sunglasses

# 721
  • Мнения: 471

Цитат
За Сюлеймание джами- колко е пеша приблизително от Беязътмейданъ?



Не повече от 10 минути пеша (минавал съм го няколкократно като ученик). Дели ги само двора на Университета.

ПС - За Гащихстрийта - не знам къде е Simple Smile

Последна редакция: чт, 24 окт 2013, 13:25 от bialk

# 722
  • Мнения: 570
След това се мятате на трамвая до спирка Кабаташ (трябва да се гледа какво пише на самия трамвай, да не ходи само до Еминюню, а до Кабаташ)

За първи път чувам за трамвай по линията T1, който да пътува само до Еминьоню Rolling Eyes
Да има го и странното е че ми се стори ,че дойде по същата линия по която се и върна #Crazyзащото го чаках в посока Лалели  Confused.

# 723
  • Мнения: 471
След това се мятате на трамвая до спирка Кабаташ (трябва да се гледа какво пише на самия трамвай, да не ходи само до Еминюню, а до Кабаташ)

За първи път чувам за трамвай по линията T1, който да пътува само до Еминьоню Rolling Eyes
Да има го и странното е че ми се стори ,че дойде по същата линия по която се и върна #Crazyзащото го чаках в посока Лалели  Confused.

Интересно как не се е сблъскал със следващия по линията Crazy Шегувам се. Явно на Еминьоню има отвеждащ перон, на който изчаква или влиза директно в срещупосочната линия и тръгва веднага обратно преди идващия от Кабаташ трамвай.

# 724
  • Мнения: 788
Чефулинке- язе уж за Сюлейманието питам ама ендлих ке бидя нахендреня у Кюльотсокака Mr. Green Mr. Green-Гащистрийта! Crazy Mr. Green


Охх, ще ме умориш hahaha hahaha hahaha hahaha
Аз не бих пропуснала ни едно от двете, по особен начин си подхожда да ги посетиш една след друга. Mr. Green

Забелязахте ли ,че изобщо аз разбрах за к'о иде реч bowuu Някак по-лесно ми е с ингилизките вметки  Joy

# 725
  • Бургас / UK
  • Мнения: 1 595

Цитат
За Сюлеймание джами- колко е пеша приблизително от Беязътмейданъ?



Не повече от 10 минути пеша (минавал съм го няколкократно като ученик). Дели ги само двора на Университета.

ПС - За Гащихстрийта - не знам къде е Simple Smile

 hahaha Биалк,не си чел внимателно старите теми Mr. GreenКюлотсокака-Гащистрийта е култово място,в уличка отстрани Капалъто.По цялата улица продавали само гащи,кюлоти и тем подобни,сигурно и прашки има... Crazy
Чефулинке- язе уж за Сюлейманието питам ама ендлих ке бидя нахендреня у Кюльотсокака Mr. Green Mr. Green-Гащистрийта! Crazy Mr. Green


Охх, ще ме умориш hahaha hahaha hahaha hahaha
Аз не бих пропуснала ни едно от двете, по особен начин си подхожда да ги посетиш една след друга. Mr. Green

Забелязахте ли ,че изобщо аз разбрах за к'о иде реч bowuu Някак по-лесно ми е с ингилизките вметки  Joy
Абе вие ще почнете да я разбирате Редемчето накрая  Mr. Green

# 726
  • Мнения: 570
След това се мятате на трамвая до спирка Кабаташ (трябва да се гледа какво пише на самия трамвай, да не ходи само до Еминюню, а до Кабаташ)

За първи път чувам за трамвай по линията T1, който да пътува само до Еминьоню Rolling Eyes
Да има го и странното е че ми се стори ,че дойде по същата линия по която се и върна #Crazyзащото го чаках в посока Лалели  Confused.

Интересно как не се е сблъскал със следващия по линията Crazy Шегувам се. Явно на Еминьоню има отвеждащ перон, на който изчаква или влиза директно в срещупосочната линия и тръгва веднага обратно преди идващия от Кабаташ трамвай.
Веднага потегля обратно докато пътници като мене са  Shocked ама се бях качила де  Joy Joy Joy.

# 727
# 728
# 729
  • Мнения: 302



Kingfan, аз също да се изкажа за Топ капъ и Долмабахче. Аз не бих ги сложила в един ден. Не защото е невъзможно, а защото смятам, че човек има лимит за разглеждане на музеи. Поне при мен е така. Гледам до час и после всичко ми е "бла-бла, върви по-бързо да го минем и да излизаме". И не зависи от това колко е интересно мястото, просто човек се пренасища. А да сложиш две от перлите на Истанбул с един трамвай време между тях е малко...  Naughty Сложи си Долмабахче на другата сутрин да му се насладиш пълноценно.
.

Благодаря отново на всички за съветите по разнородните ми въпроси.  bouquet

По принцип и моята идея беше точно такава, по дворец на ден. Но 2рия ден имам две от задължителните за плащане екскурзии  с агенцията и те ще се проточат до 12-13 часа. А след това по принцип тези, които ще й ползват услугите имат заплануван Долмабахче.
На мен основното ми желание беше и за двата двореца да отидем рано сутринта, но това може да стане само ако пропуснем вече платеното, което за мен не е проблем, но компанията няма да се съгласи.  Simple Smile Ще го умувам, още веднъж благодаря за мненията.

А след последните мнения ще включа и Кюлотсокака-Гащистрийта в програмата. Mr. Green

П.П Извинявам се за обърквацията с постовете.

# 730
  • Мнения: 4 202
"Кюлотсокак"  Joy

# 731
  • Мнения: 14 418
А и култови реплики  Peace

# 732
  • София
  • Мнения: 502
Привет!
Лек път и много приятни емоции
на Редеми и Велина!
Ще очаквам разказите им с нетърпение!
Да се върнат положително заредени и
похапнали от всички сладости на Истанбул!
Дано и ние ги последваме скоро!

# 733
  • Мнения: 471

Мен не ме бива в пожеланията, затова ще си позволя да цитирам горното:

Лек път и много приятни емоции
на Редеми и Велина!
Ще очаквам разказите им с нетърпение!
Да се върнат положително заредени и
похапнали от всички сладости на Истанбул!
Дано и ние ги последваме скоро!

# 734
  • Велико Търново
  • Мнения: 248

След толкова обсъждане на "Кюлотсокака",  ха дано някой (Редемче, Вели, Чефито  Wink ) да се похвали, че си е купил гащи оттам.  Mr. Green Joy

Общи условия

Активация на акаунт