Мартенчето в коремчето на мама, вдига врява, юмруци и ритничета раздава

  • 31 613
  • 730
  •   1
Отговори
# 45
# 46
  • Мнения: 585
Здравейте   bouquet

И аз доста време се чудих как така никой нищо не пише, пък то нова темаа  Grinning

Верно ли е толкова сложно това с припознаването на бебето? Някъде из темите за раждане четох, че процедурата била около 50лв., но доооста по-лесна, нещо като декларацийка, на която таткото се подписва....може би и майката не знам. Това директно в болницата се случвало и толкова. Без да се ходи отделно при нотариус и т.н. Има известна логика, защото предполагам доста родители са отишли да раждат без да са ходили при нотариус преди това и тогава какво - детето се записва само на майката, не ми се вярва...

Ако някоя от раждалите вече мами има опит, да споделя.   bouquet

Лека нощ, да сънувате бебковци - аз още не съм  Hug

# 47
  • София
  • Мнения: 278
Инфо от 2008г гр. София.
Около месец преди раждането отидохме с таткото при нотариус с двете лични карти. Направихме декларацията, която после той ми донесе в болницата. Беше нещо от сорта - Аз долоподписаният признавам че дете родено от едисикоя майка едисикога (горе долу) е мое. Нещо такова, не помня подробности.

Сега няма да ми се налага подобна галимация  Party

# 48
  • Бургас
  • Мнения: 259
Тини, пишат го на майката детето, да.  Нашата декларация за припознаване я бяха забутали в болницата и първия си акт за раждане Стефан си беше изцяло мой  Laughing  Да не ви казвам какво смешно презиме имаше предвид моето собствено име  Laughing  После просто отидохме в общинската служба и с един формуляр му смениха акта и името с нормални вече. И това не беше трудоемко.
Някой да помогне да си спра оведомяването за нови отговори на пощата, пишем чевръсто, не успявам да си разчистя мейла. Побвах многократно и от всички налични устройства и операционни системи, не и не. Да не е от настройки някъде  newsm78

# 49
  • Мнения: 0
Мацки много готина тема. Мерси на авторката   bouquet
Да ви помоля като пускате тема дайте да сме изписали първо старата поне до 49-50 та страница. Освен това който пусне новата, трябва да пише на модератор да заключи старата. Като не е изписана и като са активни и двете и става объркване, поне за мен е така.

Маги като са купили количка хубаво, ама вярно е скапана, по мое мнение и на познати които имат такава е супер неудобна. Изиграй им на тия твой свекъри един театър, че е лятна, че е много отворена, как лекарите не препоръчват новородено в такава количка и всякакви такива доводи и ги помоли най учтиво и любезно да я смените с друга която ти избереш. Пък ако не искат, взимай и я пускай в продавалника.

Цвети на теб честита кошара. Похвали се каква взехте. Simple Smile Аз не заради суеверия казвам да се изчака, а защото мнението може да се промени. Аз също купих количка рано и още има моменти в които съжалявам.

Според мен припознаването вече не е толкова сложно. Ако има сключен брак трябват двете лични карти и свидетелството за брак. Ако нямате сключен брак трябват пак двете лични карти, но и присъствие и на двамата родители. Ако бащата не може да присъства тогава трябва нотариално заверена декларация ,че припознава детето. Поне аз така знам.

vivi.vivi от лентата с инструменти, най горе отиваш на "Известия" и си променяш настройките.

Последна редакция: нд, 22 сеп 2013, 22:00 от Winter mоm

# 50
  • Мнения: 170
Йо, и аз ти препоръчвам количката на hauck.На тази марка съм имала друг модел и бях много доволна.И сега такава ще си взема.Колкото дали ще ви бърка дали е лека, ами нали не си представяте, че ще ходите само по площади, където е равно и гладко.В големите градове има много препядствия, пред повечето магазини и обществени сгради-стъпалца.Аз и пред детската кухня имах 4 стъпала, които се налагаше да преодолявам всеки ден.А иначе черния цвят  поизбледня, не толкова от прането, а от многото ходене по слънцето.Ама аз се не спирах, от сутрин до вечер бях навън.Другите колички , които си харесала не съм ползвала, може и те да са добри newsm78

# 51
  • Мнения: 55
Запис и от мен Simple Smile Чакаме юнак към 13-ти март  Simple Smile

# 52
  • Мнения: 226
Добро утро, мами  Hug
Ани, честит момък  Peace
Winter mоm , и аз по-скоро не от суеверие, а от това, че мога да си променя мнението, гледам да не купувам... Ама то едно мнение, още не мога да го изградя  Rolling Eyes
Лорче, тотално не знам какво да правя с тази количка  Crazy Май просто ще отида в някой голям магазин, ще побутам пак и която ми хареса, ще я взема... пък после сигурно ще си бия тиквата.

# 53
  • Мнения: 1
Здрвейте и от мен  Hug

аз се позагубих, ама нещо не смогвам да седна на компа особено събота и неделя, когато малката е вкъщи. През седмицата обещаваме и пълним програмата за събота и неделя и винаги имаме планове, които задъжително да включват яздене на конче на конната база и посещение на влаковете. Даже си мисля скоро да я качим на влака от едната гара в Бургас до другата Simple Smile, че не се знае дали ще се качи скоро на влак с някаква определена цел.

Да се похваля и аз вече 3 ти ден ми е добре, не ми става лошо. Днес ми е последен ден в болничен и от утре на работа.
В събота имаше зумба парти в Бургас и уж отидох да погледам само ама не ми издържаха ангелите и си потанцувах подобаващо, много раздвижващо ми дойде и се заредих с енергия.

Маги и аз бих се помъчила тактично да я сменя количката. Като се знам какъв шемет съм ако моите свекъри биха купили количка щях сигурно да им кажа, че е чудесна, щом искат да си я ползват хахахахах. Това са големи покупки и най -малкото ако имат желание да купят то поне да бяха дали пари вие а си изберете. Може би и трябва да им кажеш, че от тук нататък би предпочела и ти да участваш в избора.

Йо и аз за сега съм чувала добри отзиви за хаук, макар че братовчедка ми успя да изкара до година и половина, даже и по малко с нея и тя се разпадна, но нали знаеш че всичко е до късмет и най -скъпата да вземеш пак може да даде някой дефект.
Поне за колички и кошари няма да мисля, предния път толкова умувах за тази количка, даже леката кола бяхме си избрали по лесно  Mr. Green

Добре дошли на новите момичета и леко бременеене.  Hug

# 54
  • Мнения: 55
Благодаря ти ЙоТо  Hug

# 55
  • Мнения: 102
Здравейте,
Включвам се по темата с припознаването.Аз родих октомври 2011 в Шейново, без брак сме  и процедурата беше лесна и проста.Родителите подписахме декларация - аз че признавам , че бащата на детето което с м родила е еди кой си и той че  детето родено еди кога си от мен е неговото дете и се именува  с три имена.......... след това  по служебен път се предвижва до общината по адрес на майката, където се записва детето и се издава акта за раждане.
 

# 56
  • Мнения: 919
В Майчин дом София, през 2005 година, аз написах, че бащата на детето е еди кой си, баща й отиде през петте дни, в които аз бях в болницата при нотариус, където декларира, че е баща на детето. Моята декларация и неговата (нотариално заверена) ги оставихме в болницата и после си взехме акта за раждане от общината.
През 2009 пак в същата болница, моя близка само написа кой е бащата и нищо повече. Никой нищо не беше им казал за нотариус, но в акта за раждане на детето пише кой е бащата без никакви декларации от негова страна.
Явно трябва да питаме или да чакаме някой да ни каже какво да правим в съответаната болница  Peace

# 57
  • Мнения: 585
По скоро нещата са се променили и през 2013 вече няма нужда от ходене при нотариус  Simple Smile

Всичко става бързо и лесно, срещу съответната такса, в болницата  Grinning

Иначе Добро утро и усмихнат понеделник!   bouquet

# 58
  • Мнения: 9
Добро утро хубавелки  bouquet Аз да ви се похваля днес чакам мама и тати да и дойдат на гости от Видин чак Hug та да се запознаят най-накрая с прословутия им зет hahaha че само брат ми го познава Laughing и да си направим една голяма разходка из Варна.
Маги наистина пробвай да я смениш, това е количката на която аз казвам лятна още от малка и ми се стува и тъничка за Март месец, освен че е и грозничка, успокой нервите и ще се разберете някак, но гледай най вече да избягват свекърите ти такива покупки за напред

# 59
  • Мнения: 29
Аз само не разбрах защо акта за раждане се праща по служебен път към общината по адрес на майката  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт