На добър час в ПЪРВИ клас! - 2

  • 27 825
  • 741
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 22
ние правихме манту преди първия учебен ден и след това почти не се забелязваше къде е боцкан. на третия ден белодробен лекар, който му прави ваксината го отчете, всичко е наред.

# 691
  • Мнения: 17 989
ние правихме манту преди първия учебен ден и след това почти не се забелязваше къде е боцкан. на третия ден белодробен лекар, който му прави ваксината го отчете, всичко е наред.

И при нас така, ама не беше белодробен Peace

mystic woman, мантуто не е ваксина, поне аз така знам, то е само проба

# 692
  • Мнения: 629
mystic woman, едва ли в тази тема има нужда от спорове по този въпрос. Всички много добре знаем, че има случаи с крайно неприятни и дори фатални последствия. Проблемът е, че нещата са направени задължителни, а лекарите по някаква причина не информират надлежно пациентитие от ползите и рисковете. Лично аз заради алергиите на децата съм чела не малко, спорих с педиатъра, дори на два пъти почти да караници стигахме. Комисията, която пък официално освобождава от ваксини доста често само ги отлага, или дори и това не прави и при явен риск за детето кара родителите да шикалкавят. Затова и ситуацията е сложна. Но пък аз съм си говорила и с хора от по-старото поколение, които помнят при последната епидемия от детски паралич, какво е ставало и как са ходили с мускалчета чесън на вратовете си, и при епидемиите от шап съм слушала как са се изолирали цели села от света. Абе гадна работа. Та нека не захващаме излишни и ненужни спорове. Светът се е отървал от доста гадни болести благодарение на хигиената и ваксините. Естествено това става на съответната цена. Безплатен обяд няма. Който иска ще си прочете, ще се информира и ще реши за всяка ваксина как да действа. Който не иска и да му обясняваш няма да те чуе/прочете.

# 693
  • Мнения: 17 989
Извинявам се, че оспамих темата, да се върнем на ченгелчетата  Wink

Нашите днес са имали мусака с  лютеница за обяд  Confused
В сряда мляко с ориз, днес пак  newsm78 дали е бил същият.....

# 694
  • Варна
  • Мнения: 2 268
И нали е бил ваксиниран?Как тогава се е разболял,а? ooooh!

Оспамихме яко с тези ваксини, но.... Той тогава беше на почти 70 години и предполагам, че имунитета му е бил изчерпан. Идея нямам кога му е била последната имунизация.
Примера го дадох, за да илюстрирам, че болестта съвсем не изчезнала по нашите земи.

# 695
  • Мнения: 629
В сряда мляко с ориз, днес пак  newsm78 дали е бил същият.....
Joy Надявам се все пак дан е е бил същия.   Joy Мусака с лютеница звучи гадно.  Sick
При нас пък често дават плодове, които девойката кога яла-кога хвърлила. На въпроса ми защо не си е яла ябълката от стола ме контрира, че с толкова липсващи зъби й е трудно да я гризка и съм знаела това, тъй като всеки ден й слгам нарязани на четвъртинки ябълки. Ама като я попитах защо не си я е взела, а я е хвърлила ме погледна сконфузено.  Mr. Green Дано с времето да стане по-съобразителна, че сега някои нейни реакции са...

# 696
  • софия
  • Мнения: 25 490
В сряда мляко с ориз, днес пак  newsm78 дали е бил същият.....
Joy Надявам се все пак дан е е бил същия.   Joy Мусака с лютеница звучи гадно.  Sick
При нас пък често дават плодове, които девойката кога яла-кога хвърлила. На въпроса ми защо не си е яла ябълката от стола ме контрира, че с толкова липсващи зъби й е трудно да я гризка и съм знаела това, тъй като всеки ден й слгам нарязани на четвъртинки ябълки. Ама като я попитах защо не си я е взела, а я е хвърлила ме погледна сконфузено.  Mr. Green Дано с времето да стане по-съобразителна, че сега някои нейни реакции са...
При нас отговора е: "Ама, ти нали си ми дала ябълка/праскова. За какво да я взимам тази? А и тя е цяла."

# 697
  • Пловдив
  • Мнения: 40 817
mystic woman, едва ли в тази тема има нужда от спорове по този въпрос. Всички много добре знаем, че има случаи с крайно неприятни и дори фатални последствия. Проблемът е, че нещата са направени задължителни, а лекарите по някаква причина не информират надлежно пациентитие от ползите и рисковете. Лично аз заради алергиите на децата съм чела не малко, спорих с педиатъра, дори на два пъти почти да караници стигахме. Комисията, която пък официално освобождава от ваксини доста често само ги отлага, или дори и това не прави и при явен риск за детето кара родителите да шикалкавят. Затова и ситуацията е сложна. Но пък аз съм си говорила и с хора от по-старото поколение, които помнят при последната епидемия от детски паралич, какво е ставало и как са ходили с мускалчета чесън на вратовете си, и при епидемиите от шап съм слушала как са се изолирали цели села от света. Абе гадна работа. Та нека не захващаме излишни и ненужни спорове. Светът се е отървал от доста гадни болести благодарение на хигиената и ваксините. Естествено това става на съответната цена. Безплатен обяд няма. Който иска ще си прочете, ще се информира и ще реши за всяка ваксина как да действа. Който не иска и да му обясняваш няма да те чуе/прочете.
raja_nikol,
Скрит текст:
есттествено,че е ваксина.Потърси и прочети. Peace

Zvezdichkova,
Скрит текст:
ти хубаво говориш така,щото не си от другата страна.Представи си само...тогава ще ти се иска да ни си го плащала никога тоя обяд.

И на никого не го пожелавам.И не пропангарирам нищо...Спирам!

# 698
  • Мнения: 4 967
Моята не си взима прасковата, защото не обичала. Но не можа да ми отговори защо не си е взела за вкъщи кроасана онзи ден? Бил с шоколад, а тя обича.  Rolling Eyes
Ситуацията със зъбите е същата - ябълка няма да може да яде без да бъде нарязана.

# 699
  • Мнения: 1 059
Ей, свърши и тази учебна седмица. Много търчане ми се събра напоследък, а и студа
ме свари неподготвена. Сега с детето сме нито здрави, нито болни, само
лежим от обяд.
Щях да ви питам дали събирате някакви суми за училищна охрана. Аз съм
касиер на нашия клас и започнах да събирам първата вноска, но днес една
майка си поиска обратно парите, а друга заяви, че ще си помисли дали изобщо да
даде. Не съм гледала репортажите по темата в сутрешните блокове, но някъде
били коментирали, че не било редно охраната да се заплаща от родителите,
а от бюджета на училището. Нана, знаеш ли подробности?

# 700
  • София
  • Мнения: 12 554
Ей, свърши и тази учебна седмица. Много търчане ми се събра напоследък, а и студа
ме свари неподготвена. Сега с детето сме нито здрави, нито болни, само
лежим от обяд.
Щях да ви питам дали събирате някакви суми за училищна охрана. Аз съм
касиер на нашия клас и започнах да събирам първата вноска, но днес една
майка си поиска обратно парите, а друга заяви, че ще си помисли дали изобщо да
даде. Не съм гледала репортажите по темата в сутрешните блокове, но някъде
били коментирали, че не било редно охраната да се заплаща от родителите,
а от бюджета на училището. Нана, знаеш ли подробности?

Дам, не е редно. Директорът на пловдивското училище вече изгоря заради тези събирани суми. Сега ще го накажат.
Първо учителите нямат право да събират и държат пари от учениците. И второ за охраната пари се дават от самото училище. Така че с чиста съвест можеш да откажеш да дадеш пари, а ако ти направят проблем просто кажи, че ще се обадиш в РИО, за да попиташ дали трябва да даваш  Mr. Green След това ще те оставят на мира.

# 701
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 398
Ние още на първата родителска среща платихме 20лв членски внос. Стори ми се странно, но такава била практиката, после разпитах и се оказа, че и други училища събират. Колежката ми направо са я попитали с какво би подпомогнала училището - с труд, или финанси  Rolling Eyes
Членски внос ми звучи, все едно членуват в някакво тайно общество и имат такса  Tired

# 702
  • Пловдив
  • Мнения: 40 817
Ааа,кое е това у-ще newsm78 На нас вече чинно ни събраха паричките ведно с тези за помагала... Whistling

# 703
  • София
  • Мнения: 12 554
Чакайте сега.
Едно са пари за училищното настоятелство, друго са пари за охраната на училището. Едното няма нищо общо с другото.
Настоятелството и при нас събира по 20 лева на дете на година, но тези средства се харчат за награди за ученици и учители и т.н прояви.

# 704
  • Пловдив
  • Мнения: 40 817
Аз говоря за пари за Охрана...

Общи условия

Активация на акаунт