На добър час в ПЪРВИ клас! - 2

  • 27 826
  • 741
  •   1
Отговори
# 705
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 398
Да ни бяха обяснили защо се събират тези пари... А, те - такава е практиката, трябва да се плати и толкоз. Нямам спомен преди 5 години, никой не ми е искал така пари, когато големият ми син беше първокласник.

# 706
  • Мнения: 1 059
Нана, знаеш ли за кое училище става въпрос?
При нас сумата за охрана е гласувана от членовете на родителското
настоятелство (има представители от всеки клас), там са обсъждали
различни оферти от различни фирми. Това ни беше съобщено на родител-
ската среща.

# 707
  • София
  • Мнения: 12 554
Нана, знаеш ли за кое училище става въпрос?
При нас сумата за охрана е гласувана от членовете на родителското
настоятелство (има представители от всеки клас), там са обсъждали
различни оферти от различни фирми. Това ни беше съобщено на родител-
ската среща.

„Паисий Хилендарски" в Пловдив.

# 708
  • Пловдив
  • Мнения: 40 822
Ще питам аз нашта г-жа да видим какво ще каже... Rolling Eyes

# 709
  • София
  • Мнения: 5 079
В ДГ на Зори имахме детенце с морбили, а баба му, която беше лелка в същата градина, се тюхкаше как и защо се е разболял като бил със сигурност имунизиран.

Скрит текст:
Ето още един жив пример, който ми говори с още един глас повече "против" по вечната тема Tired - защо се е разболяло детето, като е било имунизирано, със сигурност?? Точно, защото ваксината от морбили не гарантира доживотен имунитет (чудех се дали да слагам МПР на дъщеря си, след като състоянието на батко и е или вследствие на "живите" капки, или точно на тази чудовищна ваксина..), ЛЛ ни каза, че няма смисъл, щамът мутира, и все по - често и се случва да регистрира болни от морбили, ваксинирани деца. Без коментар.
Изобщо за всякакви ваксини съм много нащрек, и много чувствителна, mystic woman, не си само ти "безотговорна". Hug Но трябва да се опариш един път, за да почнеш да подлагаш всичко на съмнение и проверка.

На нас ще ни събират 10 лв, еднократно, за хигиенни материали. Rolling Eyes

# 710
  • София
  • Мнения: 7 194
При нас сумата е 50 лв (гласувана от училищното настоятелство); изразходва се за: лекар и медицинска сестра, тоалетна хартия + хартия за ръце в тоалетните; и други там някакви консумативи.
Аз съм ОК с това; определено гласувам с две ръце да има лекар в училище.

# 711
  • Мнения: 972
Ученика отдавна спи блажено и успях да стигна до компютъра Grinning
Тази седмица се справи много добре, пу-пу , има картинки в тетрадката за награда, както казва той. Много е горд.
Ние си носим всички учебници, тетрадки и помагала   по програмата за деня в раницата, плюс несесер с моливи и флумастери, несесер с химикали , ножици и т. н. и букви, цифри, ленти. Отделно от това в раницата слагаме и закуската и водата- получава се около 3-4кг тежест, мъжа ми я мери една вечер. Добре че ученика ни е по-едър та успява да я носи сам. Иначе я носим всеки ден, нищо не остава в класната стая.
С червения буквар сме, плюс по едно допълнително помагало купувахме всички родители по БЕЛ и едно по математика. По английски език са с учебници и тетрадки на Лонгман, има и дискове към тях.

Пари за охрана не се събират, само по 10лв за училищното настоятелство.

# 712
  • Мнения: 40
С въпросното манту много трябва да се внимава. На голямата дъщеря след проверката й сложиха повторно. Сложиха й я през декември и три месеца имаше голяма гнояща рана на рамото. Направо беше ужасно. В последствие добронамерен специалист ми обясни, че е трябвало да ни я сложат в по-топлото време, когато не се носят много дрехи и няма непрекъснато триене на раничката. Ама кой да ти каже.
Сега на първолака му я поставих още през август, въпреки, че подлежи на имунизация чак в края на годината.

# 713
  • Мнения: 858
Аз нещо не разбрах проблема с въпросната ваксина.
И назад в другите теми  доста сте я коментирали.
Малкия е роден Декември , но няма да я слагаме тогава , а април , май.Когато се стопли и няма толкова вируси.Предната и нея така я отложихме с няколко месеца .

# 714
  • София
  • Мнения: 2 044
Ваксината не сме я слагали,няма и да я слагаме PeaceДругите задължителни обаче си ги имаме

# 715
  • София
  • Мнения: 3 611
Аз също бях чула за гноящи рани след ваксинация и много ме беше страх,но при нас не се възпали,слава богу Praynig
Миши учи по Булвест и  са стигнали до малко Ъ,още не са започнали в тетрадките с тесни и широки редове(защо купих 10 ooooh! ),нито в квадратчетата.
Иначе ученика се прибира,веднага си пише домашното и си оправя раницата съвсем сам,аз само проверявам и то не винаги Simple Smile и до сега няма пропуск. Справя се много добре за сега и не създава никакви проблеми пу-пу fingerscrossed В училище им дават веднъж плод,веднъж закуска и ако не ги яде си ги носи в къщи  Simple Smile вече се е отчел и в лавката с едни солети Sunglasses До скоро не смееше да излезе от класната стая в междучасията,защото не знаел дали разрешават Heart Eyes

# 716
  • софия
  • Мнения: 25 510
При нас нищо не се събира като пари. Само ако родителите решим да правим нещо.

Иначе съм доволна от храната в стола. В петък, напр., са имали спаначена супа, риба със салата и ябълка. Донесе си я този път - хубава е. Нито е стара, нито развалена.

# 717
  • Мнения: 387
Преди три години свекър ми беше болен от туберкулоза, не е шега работа. Още си носи две дупки в дроба от много "кадърни" добрички лекари.
Малката имаше положително манту и не и правихме ваксината, обаче сега трябва да правим проба на каката ( с 10 години разлика са), а още се мотаем.
И нали е бил ваксиниран?Как тогава се е разболял,а? ooooh!

Не само,че няма гаранция за това дали ще се разболееш или не,ами можеш да се навлечеш и още-по-големи неприятности...А при децата е още по-вероятно.Има една камара случаи напр. за БЦЖ-то...
Нама нищо безобидно в една ваксина!Който го казва ви лъже!

Много съжалявам, че се връщам на темата, но тъй като бях поставена пред дилема и го споделих тук, изчетох доста по въпроса. Ето нещо, което ще отговори на въпроса ти:

How effective is BCG vaccine?
BCG vaccine is effective in preventing the childhood forms of TB i.e. TB meningitis and miliary (disseminated TB) and is less efficacious in preventing adult TB.

от http://www.immunisation.ie/en/ChildhoodImmunisation/VaccinePreve … ses/Tuberculosis/

Зная, че въпросът ти е реторичен, но предполагам информацията, към която пускам линк няма да е излишна. Пишеше нещо подобно и в сайта на WHO, но в момента не мога да го открия. Там даже бяха изпаднали в подробности.

# 718
  • Мнения: 5 940
liani , благодарности за идеята за Роалд Дал. Толкова е впечатлен от "Невероятното лекарство на Джордж" , че вчера си я носи даже на разходката. Чете и се хили постоянно.
И аз купих по 10 тетрадки, но още не пишат там.

# 719
  • у дома
  • Мнения: 7 152
При нас освен за допълнителните помагала за нищо друго не е събирано пари,а даже са в чисто нова ремонтирана стая с нови мебели и щори-всичко си е дело на училището  Peace Купонът за обяд също се поема от училище,родителите доплащат по 1 лв за първо,второ и трето,обаче каква е храната нямам представа,защото детето ми не посещава занималня.
Иначе при нас си пишат и в тетрадките- по бел винаги имат за домашно по една страничка елементи и са изписали десетина страници,а по математика по-малко.

Общи условия

Активация на акаунт