На добър час в ПЪРВИ клас! - 2

  • 27 815
  • 741
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 47 981
И ние днес ще взимаме "а", моят син се справя добре с темпото в учебниците, доволна съм
Докато беше болен, писахме заедно-справяше се и добре, и красиво, и бързо
Но в занималнята си е лудница, там не му стига времето, а домашните им не са много
Не се ядосвам на възпитателката, все пак са почти 30 деца, уморени, някои буйнички...

# 736
  • sofia
  • Мнения: 8 937
В занималнята основен проблем е шумът.
Моя дребния пише бързо, но има деца, които са по-бавни и се разконцентрират лесно.
Големия ми син е така. Даже само ако брат му е в стаята, се изнервя и не може да се съсредоточи.

# 737
  • София
  • Мнения: 3 561
Г-жата от занималня в петък ни каза, ако иска да си препише пак ръкописната азбука

Ау, ама вие вече цялата азбука ли сте взели, пък и ръкописно да я пишете... newsm78 Кога успяхте?
Ние днес трябва да вземем първата буквичка.

Не, днес взимат буквата А, но накрая на първото помагало (Марти му казва Таларежчето) книжката завършва с цялата азбука написана ръкописно. Той си я направил в занималня и госпожата каза, че ако иска може да се поупражнява пак.

# 738
  • Мнения: 5 259
Някой беше публикувал разпределението на материала по български и от него разбрах, че цялата ръкописна азбука ще я вземат чак през март.  Беше в 26-та седмица от общо 31.

# 739
  • Мнения: 5 178
точно така, до момента писаха само ченгели,елементи на буквата от днес започват да говорят от кои елементи се сформира дадена буквичка.

# 740
  • Пловдив
  • Мнения: 1 381
green_dawn  Peace

По повод на занималните да се изкажа и аз: за родителите е по-лесно и предпочитат децата да са си написали всичко на занималнята и ако нещо е останало се скача срещу възпитателя. Но не всички деца са еднакво бързи, някои са по-разсеяни, а други пък направо отказват да пишат...
Та не винаги вината е във възпитателя. Може би трябва да им дадем още малко време , преди да направим извод дали се справят или не възпитателите.

# 741
  • Мнения: 4 967
Много здрави първокласници в Новата темичка! - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=741843.new#new

Общи условия

Активация на акаунт