Какво значи думата "дарение"?

  • 8 348
  • 171
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 54 885
И моята майка е учителка , баща ми също , вече пенсионери .
Подаръци имат много , все мили спомени , но за пари не съм чула , нито пък ние сме събирали за учителите на дъщеря ми .

# 121
  • Мнения: 8 999
Леле, ако съм учителка и получа пликче с пари, ще се гръмна от срам и притеснение! Такъв "подарък" бих приела от близки приятели, от роднини, от колеги, но от децата, които обучавам, си е направо унизително. Купете й нещо хубаво, но не много скъпо, за да не я поставяте в неудобно положение.

# 122
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Леле, ако съм учителка и получа пликче с пари, ще се гръмна от срам и притеснение! Такъв "подарък" бих приела от близки приятели, от роднини, от колеги, но от децата, които обучавам, си е направо унизително.
newsm10

# 123
  • Мнения: 21 688
  Абсурд. Изобщо не давай тази сума.
  Абе вие сливи ли имате в устата, защо оставяте някои родители натегачи да си разиграват коня и да ви злепоставят. Списък ще публикуват...
  Ние събираме по пет лева, от които примерно за 50 лева - пак ми се вижда много - ще купят нещо на учителката, а с другите пари ще има почерпка за децата. Че това са 150 лева, много е за подарък за спомен.
  А пари в плик просто е невероятно безумна идея. Да не би самата учителка да е декларирала, че предпочита така? Дори и така да предпочита, не е познала, това е възмутително. Трябва да има някаква етика във взаимоотношенията, все пак.

 Я им тегли едно конско на тия родители.

# 124
  • Мнения: 4 668
Да побутна темата с коледните "дарения" за госпожата. При нас събират като за 13 заплата- 20лв на дете! Класът е от 29 деца и дори при 5лв на дете би се оформила една доста прилична сума за подарък. А декември е доста финансово натоварен и на мен лично това ми идва в повече.
 Вие какво мислите по въпроса?
При нас също са 20 лв. дадох ги , но за последно се включвам в такава история  Confused
Една част от парите щели да са за тържеството ! ОК ! Съгласна съм ! 25х15 лв. за госпожата са 375 лв. Да му се не види и подаръка  Rolling Eyes Догодина какво ли ще трябва да и подарим ?
Но изобщо , в нашето училище рекета е издигнат в култ - униформи , училищни настоятелства / за това настоятелство обаче няма да дам пари , докато не се запозная с това , имат ли право да събират / , даже екскурзиите са "задължителни"  Rolling Eyes
Много сериозно съм им вдигнала мерника на всички "събирачи" ...

# 125
  • Мнения: 341
Ами ние взехме двойно легло с механизъм и матрак за 340! Има спални аранжировки за по 250-350 лв без матрака. Жените вероятно са решили да си правят реновации в жилищата. Може би трябва да им правите метани, че не викат децата на бригади за ползата на образованието...

# 126
  • Мнения: 6 911
Еххеее, много пари - 20 лева! Ние сме абитуриенти и едва ли ще събираме по толкова.
Какви са тия спални, матраци и пликчета?  Shocked Пък в другите теми се смята за срамно в поканата за сватба да напишеш, че искаш пари... Ако съм учителка, ще се почувствам ужасно унизенa вместо нормален символичен подарък да получа кухненско обзавеждане, спалня или плик.

# 127
  • Мнения: 4 668
Както се каза по - горе , има една групичка натегачи , които инициираха при нас това начинание ...
Аз лично за последен път давам такава сума  Rolling Eyes

# 128
  • Мнения: 21 688
  На натегачите им теглиш една майна и се явяваш пред госпожата с личен дар -  красива коледна свещ плюс  сътворена картичка от детето.
 Разбирам, че вероятно предпочита пари, жената, но няма как, положението задължава.

# 129
  • София
  • Мнения: 10 825
При нас не събираме никакви пари за Коледен подарък за учителката.
Моя приятелка, обаче, ми сподели, че за втора поредна година събират по 20 лв. на дете, които после да подарят в пликче на госпожата  Tired Иницирано то няколко майки-натегачки, а учителката с радост приемала 600 лв.  Sick

# 130
  • Мнения: 6 214
За главата се хващам. Трябва да се спре това нещо.  Twisted Evil

# 131
  • Мнения: 54 885
При нас не събираме никакви пари за Коледен подарък за учителката.
Моя приятелка, обаче, ми сподели, че за втора поредна година събират по 20 лв. на дете, които после да подарят в пликче на госпожата  Tired Иницирано то няколко майки-натегачки, а учителката с радост приемала 600 лв.  Sick

Не мога да повярвам ... Shocked

# 132
  • Мнения: 341
Ами спрете го. Който иска, нека се натяга самостоятелно. И се молете досегашните оценки на децата ви да не са подарени от благодарната учителка Wink

П.П. Превземките в тази тема ме дразнят много. Е*аси морала, е*аси възмущението. Не предполагах, че има толкова скромни хора в България, които биха върнали подарени пари кеш.

# 133
  • Мнения: 21 688
   Изкушавам се да кажа, че сигурно нещо не сте доразбрали, понеже на всички училища в етичния кодекс това нещо е изрично забранено. За 600 лева едва ли учителката ще си рискува работата.


Чл. 45.  (1) Служителят противодейства на корупционни прояви и на други неправомерни действия в  училището.            (2) Служителят не допуска да бъде поставен във финансова зависимост или в друга обвързаност от външни лица или организации, както и да иска и да приема подаръци, услуги, пари, облаги или други ползи, които могат да повлияят на изпълнението на служебните му задължения, на неговите решения или да нарушат професионалния му подход по определени въпроси.            (3) Служителят не може да приема подаръци или облаги, които могат да бъдат възприети като награда за извършване на работа, която влиза в служебните му задължения.         

# 134
  • София
  • Мнения: 10 825
Iris04, това към мен ли? Напротив, съвсем съм доразбрала. За едно "елитно" столично школо иде реч

Общи условия

Активация на акаунт