Какво значи думата "дарение"?

  • 8 351
  • 171
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 21 688
 И към бонбончето... Просто им се чудя на тия хора, как приемат пари при това положение... Направо не е за вярване и за тия дето предлагат, и за тия, дето вземат.

# 136
  • София
  • Мнения: 10 825
Все си мисля, че ако беше учителка на моето дете определено не бих оставила нещата така и бих се свързала с директор, РИО, а и тук ще я изтипосам.....обаче може би пък само така си мисля  Confused а може би в действителност ще реагирм като всички останали и ще си дам лептата  Rolling Eyes Embarassed

# 137
  • Мнения: 4 668
Ние няма да подаряваме пари в плик , но избрания подарък е порядъчно скъп  Rolling Eyes
Като така сме вдигнали летвата , догодина може да поискат и кола да купим на учителката ... мдааа , едно мини - купърче примерно , какво толкова  Thinking
Споделих при нас и за екскурзиите . Когато казах , че синът ми няма да ходи на екскурзия / просто той не искаше , аз не съм имала претенции / госпожата направо изпадна в истерия  Rolling Eyes
Карала се пред целия клас на децата , които няма да ходят ... беше много грозно .
Наложи се в кротък разговор да я поставя на мястото и ...  Confused

# 138
  • Мнения: 6 214
Ние няма да подаряваме пари в плик , но избрания подарък е порядъчно скъп  Rolling Eyes
Като така сме вдигнали летвата , догодина може да поискат и кола да купим на учителката ... мдааа , едно мини - купърче примерно , какво толкова  Thinking
Споделих при нас и за екскурзиите . Когато казах , че синът ми няма да ходи на екскурзия / просто той не искаше , аз не съм имала претенции / госпожата направо изпадна в истерия  Rolling Eyes
Карала се пред целия клас на децата , които няма да ходят ... беше много грозно .
Наложи се в кротък разговор да я поставя на мястото и ...  Confused
Ужас! Ние се мъчим да ги възпитаваме тия деца в нещо. А те после какво правят? Да ти се карат на детето пред цял клас, че не искало да ходи на екскурзия. Добре, твоето не иска? Ами, ако другото иска, а не може, защото примерно баща му лежи в къщи с тежко заболяване и невъзможност да работи. И майката изхранва цялото семейство? Леле какви дребнави и тесногръди хора има! И това ми било учители.  Twisted Evil

# 139
  • Мнения: 10 547
Ненавиждам да участвам в избора и поднасянето на общи подаръци. Правя индивидуални, дребни, символични.

# 140
  • Мнения: 3 927
Подаряване на пари в брой на учителка - не мога да повярвам, че някой е измислил подобно нещо. Чувала съм за златни, сребърни бижута, но банкноти, надиплени в плик?! Дори за други професии пак не ми звучи разумно. В какво се превръщат училищата днес?!?!

Пари в брой бих допуснала в случай на рожден ден, примерно рожденикът решил да си купи нещо по-голямо и учтиво е предложил на гостите вместо да се чудят какво да му изберат, да му дадат съответната сума в брой.

# 141
  • Мнения: 4 668
Риъл , най - дразнещото беше , че тя се опитваше да ми вменява вина , защото екскурзията била задължителна  Rolling Eyes Е , как е задължителна , а пък искат по 30 лв. на дете ? Ако е задължителна и организирана от МОН примерно , трябва да е безплатна .
Освен това аз обясних , че се опитвам да науча детето си да отстоява мнението си , т.е. след като не желае  да ходи , просто не отива и толкова .  Stop
Беше ми натъртено , че прекалено много сме разрешавали на децата да вземат решения  Shocked е , тази наглост ме вбеси , честно ...
Въобще не искам да засягам темата , че тези 30 лв. наистина са голяма сума за една част от родителите  ...  Rolling Eyes
Синът ми сега не смее да откаже , никое тъпо мероприятие , защото госпожата щяла да му се кара пред класа  ooooh!

# 142
  • Мнения: 341
Че кой оставя детето да реши Wink Кажи й това - че не синът решава, а портфейлът на майка му и баща му и тези портфейли казват НЕ на глупави предложения. Не забравяй да кажеш, че предложенията са глупави.

# 143
  • Мнения: 6 639
Бонбонче, според теб по каква причина родители биха подарили пари в брой на учител? И по каква причина учител би приел подобен подарък? Не ми отговаряй, отговорите сама ги знаеш и от там идва неодобрението на подобни ,,подаръци,,.това си е един вид пазарлък на дребно. Ако  ще се поставят тарифи за оценки, да пуснат направо ценораспис. да се види ,кой каква оценка може да си позволи LaughingПък после , що учителите нямали авторитет...Едно е роднини или приятели да ти подарят плик и съвсем различно - на учители от родители.

# 144
  • Пловдив
  • Мнения: 1 351
Риъл , най - дразнещото беше , че тя се опитваше да ми вменява вина , защото екскурзията била задължителна  Rolling Eyes Е , как е задължителна , а пък искат по 30 лв. на дете ? Ако е задължителна и организирана от МОН примерно , трябва да е безплатна .
Освен това аз обясних , че се опитвам да науча детето си да отстоява мнението си , т.е. след като не желае  да ходи , просто не отива и толкова .  Stop
Беше ми натъртено , че прекалено много сме разрешавали на децата да вземат решения  Shocked е , тази наглост ме вбеси , честно ...Въобще не искам да засягам темата , че тези 30 лв. наистина са голяма сума за една част от родителите  ...  Rolling Eyes
Синът ми сега не смее да откаже , никое тъпо мероприятие , защото госпожата щяла да му се кара пред класа  ooooh!

Лелеее, наистина ли госпожата си е позволила да ви дава съвети как и в какво да възпитавате детето си Shocked??? Аз не бих се поколебала да и кажа(с усмивка), че намирам това за вмешателство в личният ни живот, и не бих го позволила Naughty.

Жалко, че така се е получило, този инцидент не трябва да отказва детето от това да отстоява мнението и желанието си. Постъпката на госпожата(да му се кара пред класа!!!!!), затова, че не иска да отиде на екскурзия, що за простотия Shocked Shocked. Това е унизително Tired...

И по темата, детето ни е в градина, и ние събирахме по 10лв. за коледен подарък на двете госпожи. И двете са страхотни, нямам никакви забележки към тях, грижовни, отговорни и съвестни. Но пак ги дадох парите без желание..., де да знам защо така Rolling Eyes

# 145
  • София
  • Мнения: 9 517
добре де, нали разбирате, че високите оценки до 4-ти клас, които евентуално може да се закупят, в 5-ти ще издишат като спукан балон. В този ред на мисли се чудя, за какво им е на родителите да си плащат за високи оценки  newsm78

Това не значи, че одобрявам даването на пари на ръка на учителката... за мен е глупав подобен "подарък"  Peace

# 146
  • Мнения: 341
Бонбонче, според теб по каква причина родители биха подарили пари в брой на учител? И по каква причина учител би приел подобен подарък? Не ми отговаряй, отговорите сама ги знаеш и от там идва неодобрението на подобни ,,подаръци,,.това си е един вид пазарлък на дребно. Ако  ще се поставят тарифи за оценки, да пуснат направо ценораспис. да се види ,кой каква оценка може да си позволи LaughingПък после , що учителите нямали авторитет...Едно е роднини или приятели да ти подарят плик и съвсем различно - на учители от родители.
На мен това ми е ясно и затова всъщност се дразня. Аз бих дала за учителка толкова пари, НО само ако оценявам работата й. Не и като рушвет.

# 147
  • Мнения: 6 639
. Най-добре да и ги направят банкнотите на сватбарски гердан и публично да и го окичат под бурните аплодисменти на присъстващите Laughing а, и да не забравят да споменат поименно ,кой колко дава. Така де, накрая за оценки ще претендират, ама лепта няма да даваттттт hahaha

# 148
  • Мнения: 21 688
 Не мисля, че е точно за оценки, какви оценки в малките класове... Просто във всеки клас има една групичка от родители натегачи, които се сближават с учителката и инициират разни работи. Това е много полезно, стига да е смислено и често е много нужно, понеже на повечето родители не им се занимава с нищо. Подъръкът за учителката е традиция и знак на внимание и в много случаи жената си го заслужава, тъй като един вид полага грижи... Обаче с парите в плик здравата се прекрачва и етика и морал, че и правила. Аз все още  не мога да се начудя...

# 149
  • Мнения: 2 216
Ненавиждам да участвам в избора и поднасянето на общи подаръци. Правя индивидуални, дребни, символични.
Защо ненавиждаш общите подаръци? Персоналното поднасяне на подарък не е ли натегачество и подмазване?

Общи условия

Активация на акаунт