Какво значи думата "дарение"?

  • 8 340
  • 171
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 3 927
И защо да не обобщя?! Дали са бижута, пари в плик, ваучер за козметик или др.под. явно е масово явление. Толкова е извратена Коледата напоследък, а за учителите има и по-подходящи празници за подаръци.

# 166
  • Мнения: 54 642
Пари в плик - ако има РД . Naughty
И то не 600 лв. Stop

# 167
  • Мнения: 6 214
Пари в плик - ако има РД . Naughty
И то не 600 лв. Stop
И ако покани целия клас на заведение или в дома си.

# 168
  • Мнения: 54 642
Пари в плик - ако има РД . Naughty
И то не 600 лв. Stop
И ако покани целия клас на заведение или в дома си.



Точно ! Wink

# 169
  • Мнения: 341
Така е... по принцип. Обаче има нещо друго.
Като ученичка, завършвахме 8. клас, събрахме малко пари - към 25 лв беше, 2000-та година. Класната ни покани у тях, наготвила, наредила. Подаръкът й беше една миниатюрна вазичка - ама като казвам миниатюрна, точно това имам предвид - и букет от 5 рози. Аз лично исках да потъна в земята от срам. Отделно че някъде през последните 2 години, 7. или 8. клас имаше не помня какъв повод, когато предложих да вземем на жената нещо по-свястно (разбирай - да не е от всичко по левче или евтин дезодорант) и една съученичка ме заби, че съм била гадна подмазвачка. Повече не обелих дума за каквото и да е, включващо събиране на пари и мен в едно изречение.
Следващият ми клас пък, випуск 2005, беше качил "мизата" за класната на 40 лв, което е обидно малко за 4-те години нерви, тарикатлъци и искрени опити да помогне на всеки, на когото може. На всичкото отгоре жената беше прясно назначена, бяхме първият и последният й клас. Мисля, че не изкара цяла година след нашето завършване.

Та, предполагам, че един ден аз ще съм от майките-натегачки в очите на другите майки. Естествено, стига и учителката да заслужава Simple Smile

# 170
  • Мнения: 54 642
Миниатюрна вазичка и 5 рози са чиста подигравка . Confused Confused
Обаче 600 лв. също е недопустимо .
Една сума от 5 лв. , максимум , на дете е достатъчна . Peace

# 171
  • Мнения: 8 999
Е, и като се добави, че Коледа не е нито личен, нито професионален празник, малко малоумно ми звучат тези големи суми.
Досега за Коледа всеки сам се е спасявал - нещо дребно, непретенциозно, символично. Я свещ, я някоя малка коледна дрънкулка, един пакет хубаво кафе... такива работи. За 8-ми март - цветя и нещо дребно пак, но не винаги. За края на годината - цветя. За завършване на степен събираме пари, тогава задължително правим общ, по-скъп подарък. Но никога банкноти в пликче. Наистина е израз на уважение да помислиш малко, да пообходиш, да подбереш подарък, както тази учителка е мислила за нашите деца, обгрижвала ги е, помагала им е, обучавала ги е. Пари в плик е толкова бездушно и лишено от емоционалност. Паричен подарък мога да направя само на много близък човек.

Общи условия

Активация на акаунт